Problem z AT44-10 TACT

Moderator: Hiszpan63

Ahyhsas1
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-17, 20:32
Lokalizacja: aaaa

Problem z AT44-10 TACT

Post autor: Ahyhsas1 »

Witam,
Zakupiłem wiatrówkę jakieś 4 miesiące temu, wszystko było ok ale jakoś 1 miesiąc temu zrobiło się chłodniej, wyszedłem na dwór ze 2-3 razy postrzelać na jakieś 20 min, zauważyłem że komora na magazynek się zwężyła tak że teraz nie da się włożyć magazynka. Karabinek trzymam w domu w pokrowcu.

Jest to możliwe żeby skurczyła się komora na magazynek pod wpływem zimna?
Jak to naprawić?
A może to problem z magazynkiem, że się poszerzył?

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Paweł
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

:shock: :shock: :shock: Przedziwne zjawisko - masz komorę z gumy???
Nigdy nie zaobserwowałem czegoś takiego, a strzelałem wielokrotnie przy -10/-15C... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Ahyhsas1
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-17, 20:32
Lokalizacja: aaaa

Post autor: Ahyhsas1 »

Komora jest cała z metalu
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Wygląda na to, że nie jest to rzadki przypadek w AT44-10:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iA_UVMxHR1o[/youtube]

Spróbuj, tylko nie takim grubym papierem ściernym i nie na spodniach, tylko na równej, twardej powierzchni.

Nie wiem, z czego jest magazynek, ale wygląda na jakąś formę (stop?) aluminium, a aluminium utleniając się tworzy twardą warstwę korundu. Przy ciasnych pasowaniach może się zakleszczyć. Jak już troszkę przeszlifujesz, przetrzyj naoliwioną szmatką, żeby trochę nasmarować trące powierzchnie. Nie przesadź. :^)

Mogę się oczywiście mylić, ale spróbuj załadować magazynek w temperaturze pokojowej - w ten sposób sprawdzisz, czy temperatura odgrywa tu jakieś znaczenie.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Ahyhsas1
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-17, 20:32
Lokalizacja: aaaa

Post autor: Ahyhsas1 »

Możesz mieć racje z utlenieniem się metalu, przyjrzałem się magazynkom i widać że poczerniały. Dzięki za odpowiedz i pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ahyhsas1
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-17, 20:32
Lokalizacja: aaaa

Post autor: Ahyhsas1 »

A tak wygląda magazynek po wypolerowaniu i co najważniejsze bezproblemowo wchodzi. Już wiem dla czego sprzedają magazynki polimerowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Gdyby magazynek się utlenił to raczej by się zmniejszył, niż powiększył, ja stawiam że jest to wina bloku, po prostu się uniósł do góry w miejscu mocowania lufy przez co zawęziła się komora magazynka.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

daras pisze:Gdyby magazynek się utlenił to raczej by się zmniejszył, niż powiększył,
Produkty utleniania , np. rdza na stali , zwiększają wymiary przedmiotu . :P
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Aluminium ma to do siebie że ochrania się samo cienką warstwą tlenku, która to zapobiega korozji.
Oczywiście można ten proces przyśpieszyć nazywa się to wtedy anodowaniem. Po magazynku widać że nic takiego się z nim nie stało. Jest to raczej wina bloku jak pisałem wyżej.
Gdy zdejmiesz ósemki i złapiesz ten karabinek za lufę to zobaczysz jak mocny jest blok tego magazynka, dlatego Turcy zabezpieczyli się dając dwie tandetne ósemki, które to mają stabilizować lufę. Niestety zmiana ciśnienia w zbiorniku powoduje że kartusz pracuje, a to unosi się a to opada, ciągnąc cały czas za sobą lufę. łatwo to sprawdzić zdejmując ósemki, doscisnąć lufę leciutko w stronę kartusza a magazynek wejdzie z luzem.
guntuning.com
Ahyhsas1
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-17, 20:32
Lokalizacja: aaaa

Post autor: Ahyhsas1 »

wina była po stronie utlenienia się magazynka, wypolerowałem go papierem ściernym i wchodzi idealnie, dużo było pyłu po polerowaniu. Nie zauważyłem żeby unosił się zbiornik ani opadał, dociśnięcie lufy nic nie da ponieważ komora na magazynek to jeden kawałek metalu
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jak być kiedyś zdjął ósemki to byś wiedział, że lufa lata jak żyd po pustym sklepie. Ale niech Ci będzie że magazynek napęczniał. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

daras pisze:Aluminium ma to do siebie że ochrania się samo cienką warstwą tlenku, która to zapobiega korozji.
Podejrzewam , że ten magazynek może być ze ZnAl-u . A ten , w niekorzystnych warunkach chemicznych , potrafi korodować "podobnie" jak stal. Tak sobie gdybam , bo to przecież nówka . Może pozostał jakiś grad odlewniczy ?