Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

[quote="erli"]Ale oczywiście spróbuj i oztaya i tomitexa i sam się przekonaj.[quote]

...a po kiego grzyba drzwi otwarte wyważać...szkoda pieniędzy, kiepska rada :/

Przy tym proszę zapamiętać - strzelectwo wiatrówkowe to naprawdę takie hobby, że kosztuje :P
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Po pierwsze: szkoda lufy...
Po drugie: szkoda nerw...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

green_thunder pisze:
...a po kiego grzyba drzwi otwarte wyważać...szkoda pieniędzy, kiepska rada :/

Przy tym proszę zapamiętać - strzelectwo wiatrówkowe to naprawdę takie hobby, że kosztuje :P
Napisałem aby sam testował jeśli nie wierzy temu co ja i wiele innych osób już w internetach na ich temat napisało - są ludzie którzy lubią wywarzać już dawno otwarte drzwi i nie należy im w tym przeszkadzać.
Całe szczęście pytający kolega raczej do nich nie należy bo zdecydował się jednak potestować trochę droższe rozwiązanie.

... a jak już się wciągnie to tak jak napisałeś - będzie wydawał na kolejne testy, kolejne śruty i kolejne puszki napoczętych raz i nigdy już więcej nieużywanych będą się zbierać na półce czy w szufladzie - co zrobić, taka robota :)
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Dzięki Panowie za rady :) Dodam, że mój dotychczasowy śrut z którego strzelam to Diabolo dogg match firmy Normark. Paczkę śrutu podzielę procentowo. I tak... 50% ciężko się ładuje do lufy, 25% luźno, 25% prawidłowo. Tak więc szału nie ma pomimo że żaden śrut nie trafił mi się zniekształcony czy wybrakowany. Celność uważam, że też nie jest zła ale tak jak napisałem szukam czegoś lepszego :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

piotrek1467 pisze: Tak więc szału nie ma
...okrągły segregator tylko...
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Dzień dobry, dziś dobry do brania poprawek na wiatr ;)

Własnie usiadłem do opracowania wyników strzelania z imadła na skupienie z 13-tu modeli śrutu z PR-45. Wyniki podam za dwa trzy dni, bo dużo tego jest.
Wrzucę je do działu testów pod nowym tematem.
Luneta to Walther 2x20

Tytułem wstępu - stanowisko robocze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

A więc.... obiecałem że napiszę po przetestowaniu śrutu h&n econ więc piszę ;) I tak... Porównując go ze śrutem opisywanym w moim ostatnim poście mogą napisać, że jest o niebo lepszy jeśli chodzi o załadunek do lufy. Każdy jeden z około na tą chwilę stu wystrzelonych ładuje się idealnie w porównaniu z Normarkiem. Nie za ciężko i nie za luźno :) Tak jak przy poprzedni śrucie nie trafił mi się żaden uszkodzony czy wybrakowany. Jeśli chodzi o celność to na dystansie 10 metrów bez lunety żadnej różnicy na tą chwilę nie zauważyłem. Tak więc na tą chwilę h&n zwycięża dzięki doskonałemu załadunkowi do lufy. Reszta bardzo zbliżona. Jeśli coś zauważę po wystrzelaniu całego pudełka dam znać. Podejrzewam, że mimo wszystko będę chciał jeszcze jakiś inny sprawdzić. Tylko pytanie czy szukać czegoś innego jak ten spełnił moje oczekiwania....
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Moim skromnym zdaniem, jeśli spełnia oczekiwania, nie ma sensu kombinować. Ważne, aby śrut był powtarzalny. Jeśli wchodzi powtarzalnie, to na 10 metrach raczej tylko wyczynowiec jest w stanie zauważyć różnicę w punkcie trafienia. Podejrzewam jednak, że na tym dystansie to i tak jest to kwestia bardziej psychologiczna.

Ja używam H&N Sport (Glatt) i powiedziałem sobie, że dopóki nie będę strzelać powtarzalnie powyżej 360 ( a na to mam raczej małe szanse :^) ) nie będę się przejmować zakupami droższych śrutów, oraz całą magią mycia, ważenia, i wybierania. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Alternatywą na tanie HN jest także RWS Geco.

Obrazek
fotka pożyczona od Cekaus

W moim iżyku sprawdza się idealnie. Z 10 metrów przestrzeliwałem cyferki na tarczy.
Gdzieś te fotki są na forum.
A tarczowiec ze mnie jak z koziej dupy trąba. :)
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 12:04 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 1 raz.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Alternatywą na tanie HN jest także RWS Geco.
... dokładnie tak :idea: ... całkiem przyzwoity .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)