SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Porady » Problem łamanej lufy
Problem łamanej lufy
Autor Wiadomość
Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2015-09-10, 09:08   

Hiszpan63 napisał/a:
fajne są przeróbki , tuningi , poprawki , ale gdzie to ma sens ??? ... owszem dla własnej satysfakcji tak . Tylko dla satysfakcji ...

Przemku , a co mam robić z wolnym , emeryckim czasem ? O 6-tej rano biec na jogging , po pierwszą setkę , do Biedronki ? Potem po drugą do Żabki i do wieczora zrobić dystans 5 - 7 setek , jak mój sąsiad wczesny emeryt ? :P :mrgreen: A co do Tytana , to miałem jednocześnie wspomnianego Summita , Slavię 634 Ultra i ...został na dłużej Tytan . Fakt , że dopracowany .

Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-09-10, 12:01   

Hiszpan63 napisał/a:
Podrzuć karabin na jeden dzień , to sobie pyknę 25m ... :P

Dzięki za wyjaśnienia, w tą sobotę i niedzielę chyba będzie fajna pogoda więc wybiorę się na działkę i jeszcze sobie postrzelam.
Zwrócę uwagę na to o czym piszesz a jeśli nadal będę miał wątpliwości to w przyszłym tygodniu skorzystam z propozycji. (Zresztą i tak będę musiał wpaść po ołów.)

Andre_ 

Wysłany: 2015-09-10, 15:08   

Cytat:
a co mam robić z wolnym , emeryckim czasem
szczęściarz...

Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-09-21, 06:22   

Przepraszając za zamieszanie, uprzejmie informuję szanowne towarzystwo, że wczoraj wyzbyłem się wszelkich wątpliwości dotyczących łamanej lufy.
Było tak.
Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka podniosłem bakę za pomocą złożonego na cztery ręczniczka i owinięcia całości bandażem elastycznym.
Trochę nędznie to wygląda (widać na zdjęciu) i lekko waniajet’ apteką ale nic to!.
Niedziela rano po śniadanku, pogoda idealna absolutnie bezwietrzna, słońce lekko schowane nic nie razi, wygodne krzesełko, karabinek przekonserwowany ja zrelaksowany i do boju !
Po jakichś 100 może 150 strzałach jak się zaczęliśmy z tą owiniętą bandażem baką przytulać tak zaczęły się dziać rzeczy dziwne… :shock:
Skupienie zaczęło gwałtownie się poprawiać aż w jednej z serii udało się z uczciwych mierzonych taśmą 30m wsadzić 5 strzałów w obszar 12x8mm. :shock:
Kilkadziesiąt strzałów później (wierzcie lub nie, bo ja sam nie za bardzo wierzyłem) 3 weszły po kolei praktycznie w jeden punkt tworząc otwór ok. 7x7mm. :shock: :mrgreen:
Zapewne nieprędko uda się to powtórzyć ale jest to moim zdaniem dowód na to, że moje wątpliwości dotyczące łamańców nie były zasadne.
Właściwie, to powinienem się cieszyć, że mam dobry karabinek i udało się strzelić jak dla mnie rewelacyjny wynik … niby tak ale tu pojawia się kolejne niepokojące pytanie, póki strzelam głównie na działce na osi max 30m i da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ? ;)

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2015-09-21, 07:10   

Cayin napisał/a:
...póki strzelam głównie na działce na osi max 30m i da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ? ;)

No cóż, dziurki mniejszej niż 4,5 mm i tak nie osiągniesz... :^)

A na serio: po co Ci Pro sport, skoro jesteś zadowolony z wyników?

Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-09-21, 07:23   

Ślubek napisał/a:
A na serio: po co Ci Pro sport, skoro jesteś zadowolony z wyników?

No właśnie, :( coś mi się zdaje, że mając już pojęcie o możliwościach karabinka, pozostaje mi teraz ćwiczyć różne postawy strzeleckie co może zapewnić mi rozrywkę na kolejnych kilka sezonów. :D
.....
A już już miała zapaść decyzja ... i żona nie wnosiła sprzeciwu :( .

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2015-09-21, 08:23   

Cayin napisał/a:
Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka
... SławeQ ... ;)
Cayin napisał/a:
powinienem się cieszyć, że mam dobry karabinek
... powinieneś , bo masz dobry karabinek ... :P
Cayin napisał/a:
da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ?
... da się . Jak nauczysz się strzelać z ProSporta . Jak przejdziesz z nim taką samą drogę jak ze Slavią . Sam karabin nie strzela . Nikt nie zagwarantuje , że będzie pasował .

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2015-09-21, 08:49   

Cayin napisał/a:
A już już miała zapaść decyzja ... i żona nie wnosiła sprzeciwu :( .

Zawsze możesz powiedzieć, że chcesz zostać kolekcjonerem... ;)

PS. Fajnie wygląda to Twoje podwyższenie baki. Ale pochlap je jeszcze czerwoną farbą. Bandaż na kolbie będzie wyglądał bardziej klimatycznie z rdzawymi plamami. A i w drodze na strzelnicę nikt Cię nie będzie zaczepiał... :^)

witeg 
Witek

Wysłany: 2015-09-21, 10:01   

Bądź mężczyzną, przyznaj się, że po prostu chcesz nową zabawkę, nie dorabiaj zbędnej ideologii. Jak Cię stać to po prostu kup i baw się dobrze, nie masz co odkładać na później. A co do Sławki, to może załóż jej otwarte i wtedy będziesz miał ją do popykania z otwartych na niewielkie odległości, a Prosporta (czy co innego) z optyką na dalsze.
W ten sposób będzie i wilk syty i owca zjedzona.

Starszy_Pan 
Ludomir

Wysłany: 2015-09-22, 17:51   

Cayin napisał/a:
Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka podniosłem bakę za pomocą złożonego na cztery ręczniczka i owinięcia całości bandażem elastycznym.

Nie ty pierwszy to zrobiłeś :P Na Sharpie miałem twardą gąbkę ściśniętą elastyczna opaską (kolanową) :oops:
Cayin napisał/a:
Trochę nędznie to wygląda (widać na zdjęciu) i lekko waniajet’ apteką ale nic to!.

Nie ważne jak wygląda, grunt, że wygodniej. Waniajet :? To nie wyprałeś bandaża :? :?

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Porady » Problem łamanej lufy