SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Porady » Tarcie pomiędzy elementami 14,17 i 41 w Slavii
Tarcie pomiędzy elementami 14,17 i 41 w Slavii
Autor Wiadomość
Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-07-28, 06:04   Tarcie pomiędzy elementami 14,17 i 41 w Slavii

Coś mi zaczęło chrobotać przy naciąganiu.
Ponieważ jestem poza Warszawą, daleko od Cekaus—u miałem dwa wyjścia, odważyć się na grzebanie albo zrezygnować ze strzelania … wybór nie był trudny ;) .
Odkręciłem drewno od metalu (lub odwrotnie) i stwierdziłem, że problemem jest tarcie elementu 14 o element 17, (widoczne otarcia)
Oczywiście widać również otarcia na elemencie 41 ale to raczej mniejszy problem.
Zakupiłem smar molibdenowy, trochę przepolerowałem powierzchnie w miejscach otarć, usunąłem stary smar nałożyłem nowy i póki co jest nieźle, ale ponieważ sytuacja raczej szybko się powtórzy zaczęło mi chodzić po głowie pytanie czy nie dałoby się zastąpić elementu 41 np. dwoma małymi łożyskami a w miejscu styku elementu 17 i 14 zastosować coś co by robiło za łożysko ślizgowe np. cienki bakelit czy tekstolit ?, czy to bardzo głupie ? a może próbował ktoś już takich rozwiązań ?

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2015-07-28, 06:10   

Blaszka ślizgowa jest do tego , zeby się naciąg po niej ślizgał . A jednocześnie dopychał dźwignię do rowka . Inaczej przy próbie naciągania zeskoczy z tłoka bardzo często uszkadzając nieodwracalnie rowek w tłoku .

Ja wiem , że eksploatujesz karabinek podobnie do mnie (duuuużo , bardzo dużo :mrgreen: ) więc pora zacząć próbować samemu serwisować zgodnie ze sztuką , w Twoim przypadku , po każdym łyk-endzie ... ;)

Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-07-28, 11:47   

Czyli Twoim zdaniem nadszedł czas żeby się trochę jak by to powiedzieć ... usamodzielnić ? … hmmm ... no dobrze ... "Tato",.. niech i tak będzie, ... a co mi tam, najwyżej będziesz miał za jakiś czas trochę więcej roboty :)

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2015-07-28, 11:59   

Cayin napisał/a:
Czyli Twoim zdaniem nadszedł czas żeby się trochę jak by to powiedzieć ... usamodzielnić ?
... owszem ;) Jeżeli bardzo dużo strzelasz , to samo przez się zrozumiałe jest , że nie zawsze będziesz miał po drodze do mnie , a przeserwisowanie karabinka to kilkanaście minut roboty . Przy takiej eksploatacji (czyt. wytężonej) po prostu musisz zadbać sam , żeby wszystko grało . Oczywiście nie wyganiam Cię spod drzwi :lol: .. wpadaj jak tylko masz ochotę sprawdzić swoje wypociny ... :mrgreen:
Cayin napisał/a:
najwyżej będziesz miał za jakiś czas trochę więcej roboty
... a Ty satysfakcji , że masz sprawny karabinek aż do kolejnego serwisu ... :D

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Porady » Tarcie pomiędzy elementami 14,17 i 41 w Slavii