Pierwsze strzały i wrażenia i foto ze strzelania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
galber
Posty: 31
Rejestracja: 2015-04-09, 16:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: galber »

Hiszpan63 pisze:
galber pisze:albo mam linię na trzech punktach, albo linię na górnej części muszki i szczerbinki.
... no właśnie . Aczkolwiek w Hatsanach nie rozwiązuje to problemu z przewyższeniem . Trzeba podwyższyć muszkę . Około 1 mm.
i coś mi się wydaje że szczyt muszki nie jest prostokątny.
Hatsan 55 QT Ultra
Awatar użytkownika
galber
Posty: 31
Rejestracja: 2015-04-09, 16:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: galber »

ZjaVa pisze:Szkoda, że nie wiedziałem tego przed zakupem :D Teraz wolał bym pewnie już dołożyć parę PLN na coś bez kombinacji :P
Ojtam, ojtam.
Ja w sumie nie narzekam. Jak się przyłożę to skupienie jak dla mnie niezłe osiągam.
A w przyszłości o tak dokupię lunetę.
Hatsan 55 QT Ultra
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cortez pisze:...alibo cuś z lufą na kostce pokombinować...
Oj tam, zaraz "na kostce". Między sztachety wsadzić i przygiąć do dołu - płot porządny, betonowy, powinien wytrzymać... :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze: Oj tam, zaraz "na kostce". Między sztachety wsadzić i przygiąć do dołu - płot porządny, betonowy, powinien wytrzymać...
To wcale nie jest takie tylko dowcipne , ale jest prawdziwe . Krzywa lufa nie ma wpływu na celność , o ile przyrządy dają się wyregulować .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Krzywa lufa nie ma wpływu na celność , o ile przyrządy dają się wyregulować .
... to prawda . Do tego jeszcze trzeba nauczyć się strzelać z konkretnego karabinka , żeby ustawić je jak należy . Dlatego długa jeszcze droga przed początkującym ....

A skoro puszki na 42m obrywały bez problemu , to nie widzę tu żadnego problemu z tytułu system/lufa :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ale jaja, kup se hatsana, będziesz miał jazdę :roll:
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

Puszki obrywały ale... po poprawce na źle ustawione przyrządy :P Strzelanie w tarcze z tej odległości nie miało by większego sensu ;) Dziś po południu zacznę kombinować troszkę z tymi przyrządami i może uda mi się coś sensownego wykombinować
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ZjaVa pisze:Puszki obrywały ale... po poprawce na źle ustawione przyrządy
... na 42m też zabrakło Ci regulacji ??? :shock:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

Generalnie celowałem w dolną krawędź puszki, dostawała w środek więc już mała różnica i strzelanie było przyjemniejsze niż z 20m
Awatar użytkownika
galber
Posty: 31
Rejestracja: 2015-04-09, 16:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: galber »

ZjaVa pisze:Generalnie celowałem w dolną krawędź puszki, dostawała w środek więc już mała różnica i strzelanie było przyjemniejsze niż z 20m
Pytanie, co znaczy celowałem w dolną krawędź puszki?
Czy chciałeś w to miejsce trafić, czy tam miałeś wycelowane przyrządy celownicze?

Mnie uczono (nie wiem czy dobrze), że przy stałych przyrządach celowniczych odkrytych, powinienem mieć tak ustawione przyrządy, aby przy celowaniu jak na zdjęciu,
Obrazek

trafić w dziesiątkę.

Czyli przyrządy ustawiam tak aby były styczne do okręgu i oczywiście w osi pionowej tego okręgu.
Czemu "celuję w krawędź"? Bo z odległości 10, 20, 40m, tylko tą krawędź widać i to nie ostro (skupiam się na przyrządach).
Celuję w sumie w miejsce które moje oko rozróżnia (krawędź przejścia z koloru czarnego w biały), a trafiam w miejsce które wiem gdzie jest, ale go nie widzę.
Hatsan 55 QT Ultra
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

Również zaczynam swoje strzeleckie przygody i chciałbym mieć taką celność jak kolega w 1 poście:) Skupienie nawet mam podobne, ale niesie mi z 5 cm (na 20 m) w prawo na obu wiatrówkach. Zapewne zatem coś się źle składam, a może to coś wspólnego ma z tym że jestem lewak/ łypię z lewego oka
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Andre_ pisze:Również zaczynam swoje strzeleckie przygody i chciałbym mieć taką celność jak kolega w 1 poście:) Skupienie nawet mam podobne, ale niesie mi z 5 cm (na 20 m) w prawo na obu wiatrówkach. Zapewne zatem coś się źle składam, a może to coś wspólnego ma z tym że jestem lewak/ łypię z lewego oka

...nie kombinuj "co robię źle ?", bo nikt Ci nie odpowie, tylko staraj się metodą prób dojść do efektu...wnioski wtedy sam wyciągniesz...jesteś integralnym składnikiem karabinu, w zespole robicie, co chcecie, a nie - każdy ch.....na swój strój... ;)
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

Na 40 metrów tak właśnie celuję... z 20m muszę celować jeszcze znacznie niżej
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Andre_ pisze:... niesie mi z 5 cm (na 20 m) w prawo na obu wiatrówkach. Zapewne zatem coś się źle składam, a może to coś wspólnego ma z tym że jestem lewak/ łypię z lewego oka
Zobacz, czy nie przekrzywiasz karabinka podczas strzału. Chociaż, skoro przesunięcie ŚPT masz stałe, to może wystarczy przeregulować przyrządy celownicze?

PS. Tak, z ciekawości, gdzie strzelasz w Zamościu?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

Tak, z ciekawości, gdzie strzelasz w Zamościu?
Mam takie "ranczo" ok. 30 km od Zamościa, niestety jeżdżę tam może raz w tyg. i zwykle jest coś do roboty także niewiele udaje się pyknąć. W Zamościu jest strzelnica KSS Vis na której nawet odbywają się zawody (pistolet i karabinek bocznego zapłonu), jednak w praktyce została przerobiona na boiska treningowe dla trampkarzy, ja bym się tam strzelać bojał. Drugi klub WKS Technik ma krytą strzelnicę chyba 10 m gdzie ćwiczy młodzież i 50 m strzelnicę w nieodległej miejscowości Łabunie. Niestety nie znalazłem w necie żadnych inf. nt korzystania z w/w, a ludzi "ze środowiska" nie znam.