Leapers 6-24x50

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Leapers 6-24x50

Post autor: JesperKyd »

Tytułowa luneta "duży" Leapers 6-24x50 jest już na rynku od dłuższego czasu.
Niektórzy ją chwalą, niektórzy narzekają a inni po prostu ją mają.
Niektórzy mówią i piszą że Leapers to jest to samo co Kandar, czy też Sniper. Może to i prawda, a może i nie. Nie posiadam wszystkich ww wymienionych lunet, więc "sekcji zwłok" dokonać nie mogę.
Największą wadą ów lunety są jej rozmiary i waga, która w najnowszym modelu z logiem UTG została zredukowana.
Zaletą jest trwałość i wytrzymałość lunety, przyzwoity jasny obraz, zdecydowanie lepszy od bazarówek oraz lunet z wymyślnymi nazwami czajna jego mać jak i przyzwoity krzyż z 6 dotami w każdym kierunku i jego grubość. No właśnie grubość!
I w tym miejscu dla potencjalnych nabywców czeka pułapka!
Dlatego właśnie tak wiele ostatnio pojawia się Leapers'ów w działach K/S,w miarę korzystnych cenach.

Wskażę teraz kilka różnic na które należy zwrócić uwagę, co by później nie narzekać.

A więc jedziemy.

"Oryginalny" ten starszy Lepears wyszedł z takim ładnie wykonanym logo Leapers'a i nieco innymi wieżami na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Wersja ta posiada niezły, cienki krzyż.

Obrazek

Obrazek

Nowsza wersja (a może to podróbka, nie nowsza wersja) posiada zmienione wieże i tandetną naklejką z napisem Leapers.
W tej wersji oraz poniższych lunetach, krzyż jest gruby niczym sztachety w płocie!

Obrazek

Teraz Kandar.

Obrazek

I Sniper.

Obrazek

Z najnowszą lżejszą wersją Leapers'a z logiem już UTG do czynienia nie miałem więc właściciela tego modelu proszę o dopisanie uwag w tym temacie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-06-13, 19:56 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 1 raz.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

A jak jest z obrazem na największych powiększeniach?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No właśnie jeszcze mam takiego 3-9x50 z cieniuchnym krzyżykiem:



Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

DZIKIslupsk pisze:A jak jest z obrazem na największych powiększeniach?
Powyżej x20 zaczyna się "mleko"
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie dawno widziałem w Kandzarze takie paskudztwo:

Obrazek

brrrrr! :-?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Nie dawno widziałem w Kandzarze takie paskudztwo:
Podobno służy do brania poprawek przy strzelaniu z góry i pod górę , ale konia z rzędem ( inaczej , wypasioną brykę ) temu kto widział instrukcję korzystania z takiego krzyża . Omijam jak najszerszym łukiem .
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Na beżowym ktoś dorobił instrukcję do tego :)

Obrazek

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

O kurka siwa . To może mieć nawet jakiś sens . Tylko , że zgłębiać się go nie bardzo chce :D .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Filutku mam Twojego Lepka UTG i tylko zgadzam się z takim stwierdzeniem ale nie do końca, że jest gruby krzyżyk. Całkiem znośny i nie ma problemu z pow. 24x czyli brak mleka, ciężki, no jak na takie monstrum to nie ma się czemu dziwić że ma swoją wagę. Mam z UTG super zabawę, polecam lupkę. Obraz czyściutki jak kryształ. Kubek 1/2 l na 90m obrywa 8 na 10 z mojego HW97 z Lepkiem na pleckach :lol: A co do tej śmisznej siatki to miałem taką na Summicie, fajne do korekty ale roztrzepała się po niespełna jednej paczce śrutu.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Na beżowym ktoś dorobił instrukcję do tego :)
Jednak się skusiłem , żeby chociaż sens rozeznać . Chodzi najprawdopodobniej o ocenę odległości strzelca od celu na podstawie wysokości sylwetki człowieka , widocznego w siatce na dole , dla wzięcia odpowiedniej poprawki . Dla nas ta siatka jest całkowicie nie przydatna , bo do ludzi nie strzelamy . Nam potrzebna jest siatka dla oceny odległości na podstawie wysokości puszki :D .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Filo
W replikach ASG takie siatki mają zastosowanie. Celem są przecież odpowiednio ubrani (zabezpieczeni) "nieprzyjaciele" ;)
Można dzięki zgrubnej ocenie odległości ocenić, czy kulka ma szansę dolecieć do "wroga" :D