POCZĄTEK H&K USP

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

cezarrr
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-11, 08:34
Lokalizacja: warszawa

POCZĄTEK H&K USP

Post autor: cezarrr »

Witam
Wczoraj dołączyłem do Kompanii i przyznaje że jestem świeży jak bułeczki ministra Krasińskiego. Swą "przygodę" zaczynam od H&K USP i proszę o kilka porad :
-czy faktycznie należy co 500 strzałów używać kapsuły czyszczącej (jeśli tak to w jaki sposób czy np. dodatkowo stosować przecieraki filcowe) i czy oprócz tego należy w jakiś sposób konserwować lufę ?
-czy można w jakiś sposób wyregulować spust - bo bardzo twardy jest - a może ten typ tak ma ?
dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem wiele i mam aktualnie repliki na CO2, w tym żadnej plastikowej, bo nie lubię.
Nigdy nie stosowałem kapsuł czyszczących, nie widziałem takiej potrzeby. Oczywiście, możesz tego używać, ale nie co 500 strzałów, może co 5000, albo i więcej, nic nie uszkodzisz, to tylko naciąganie na pieniądze. Nigdy też nie stosowałem przecieraków filcowych, nawet nie wiem, czy są w kalibrze 4,46 mm, 4,5 pewnie nie wejdzie, zresztą jak to wcisnąć do większości replik na CO2 ? Wystarczy w zupełności przetrzeć zwykłą watką na patyku szaszłykowym, jeśli już czujesz taką potrzebę, bo i czym zabrudzi się przewód lufy, gdy strzelasz tylko stalowymi kulkami ? Tak, miedziowane mogą jakiś osad zostawić, ale nie wiem, bo nie używam tego badziewia, tylko markowe kulki. Konserwacja, to generalnie tak, jak każde, mechaniczne urządzenie i tyle. Nie należy stosować preparatów, które mogą uszkodzić uszczelki i wszystko, szczególnie WD-40, czy jak mu tam. Chcesz być akuratny, to zakup sobie w cekausie PKB, albo zdobądź prawdziwą, wojskową oliwę i szlus. Nie należy z tym wszystkim przesadzać, ale neofici tak maja.
Nie wiem, bo nie miałem tego w ręce, jaki jest tam system, bo przy DAO spust będzie twardo chodził, przy SA/DA będzie lepiej, blow-back to to samo, co SA, tylko automatycznie (jeśli chodzi o nacisk). Musisz pamiętać, że to tylko zabawki, nie wyczyn, konstruktorzy często tak projektują, żeby były drobne szykany, aby użytkownik nie wystrzelił sobie, lub komuś oka, to nie maczówka.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Oryginalne HK USP (czyt. palne) też mają zaje... twardy spust.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)