Trofik

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Trofik

Post autor: JesperKyd »

Tak sobie wisi na iwebie trofik i tak mi spokoju nie daje.
Jakie macie zdanie na jego temat?
Wiem że trofiki nie są najwyższych lotów, ale chcę się dowiedzieć jak ma się do mojego lepka.

W razie gdybym się zdecydował...
Czy jest możliwość łatwego zamontowania większego pokrętłą do klikania góra <-> dół?

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Miałem takiego 'Filipińczyka' (wnioskuje po matowym wykończeniu)
-> http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... c&start=15
Zdjęcia w trzecim poście od dołu.

Szkła fajne, ale krzyż jak na słonie :roll:
Wytrzymały, od x16 można doszukiwać się lekkiego mleka na brzegu obrazu.


Mam też na półce 'Japończyka' (wykończenie gloss).
W dwóch ostatnich latach kilkanaście razy pozwolił stanąć na pudle :P

Obrazek Obrazek

Wytrzymały, krzyż cieniutki jak w 4-12x40, na x10 odmierza 1 DOT-a (środek, początek grubej sekcji).
Soczewka obiektywu lekko cofnięta, także można obyć się bez sunschadera.
Tak samo od x16 można doszukiwać się mleka na brzegu obrazu.

Jeden i drugi ma około 9 cm odstępu od oka (ważne dla okularników).


Jeśli chodzi o górna wieżyczkę, to poniżej kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak jeszcze będziesz miał pytania to pisz :)

Trofiki to bardzo fajne lupki.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Dzięki.
Czyli najważnejsze jest "made in japan"
Podpytam sprzedającego o pochodzenie. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Eryczek pisze: na tym sklepie
.. na tym sklepie , to nie wiem , ale w tym sklepie zapewne otrzymasz wszelkie informacje jak zadzwonisz ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

SlaweQ pisze: Wytrzymały, od x16 można doszukiwać się lekkiego mleka na brzegu obrazu.
W czym przeszkadza lekkie mleko na brzegu obrazu powyżej x16 ? To przypomina ogląd brylantu pod mikroskopem , by znaleźć wadę która obniża jego wartość . Tak jak krzyż nie trafia się na brzegu obrazu , tak brylantu , przeciętny widz , nie ogląda pod mikroskopem .
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Filo pisze:
SlaweQ pisze: Wytrzymały, od x16 można doszukiwać się lekkiego mleka na brzegu obrazu.
W czym przeszkadza lekkie mleko na brzegu obrazu powyżej x16 ? To przypomina ogląd brylantu pod mikroskopem , by znaleźć wadę która obniża jego wartość . Tak jak krzyż nie trafia się na brzegu obrazu , tak brylantu , przeciętny widz , nie ogląda pod mikroskopem .
Kwestia "zboczenia" optycznego i ilości lunet które sam posiadałem, i przez które mogłem dłużej popatrzeć,
dzięki uprzejmości kolegów, którzy to użyczali lunetek na testy.

Przy sporym powiększeniu otrzymujesz dość małe pole widzenia i chciał nie chciał oko rejestruje wady obrazu jako takiego i na jego brzegach :roll:

W Buschnellu którego obecnie mam na x24 obraz w odbiorze jest idealny i pozwala na całkiem niezłe domierzanie figurek do 50-go metra.
Co prawda przy x24 pojawia się aberracja chromatyczna, co widać na chromowanych śrubach figurek,
ale to nie przeszkadza w jego w/w zastosowaniu, czyli domierzanie celu i potem jego trafienie.

Testowałem wcześniej między innymi dużego DOT-a z takimi samymi powiększeniami 6-24
i niestety powyżej x20 obraz zachodził mgłą.

Dlatego też przy opisie Trofika uczciwie napisałem, że od x16 pojawia się 'mleko' na brzegach obrazu.
Startowałem z nim jak wcześniej pisałem przez dwa lata w zawodach HFT i ustawiony na x10 wzorowo spełniał swoją rolę.
Podpowiadał nieostrościami na skrajnych dystansach, krzyż pozwalał na pomiary i luneta trzymała nastawy.
Nic więcej nie potrzeba.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

SlaweQ pisze:Przy sporym powiększeniu otrzymujesz dość małe pole widzenia i chciał nie chciał oko rejestruje wady obrazu jako takiego i na jego brzegach
Dzięki za wyjaśnienia . Sam nigdy nie używałem lunety powyżej x12 :> .