Daisy 717 sposob na Hw 40 ;-)

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Daisy 717 sposob na Hw 40 ;-)

Post autor: El Commandante »

Wszyscy znamy znakomity pistolet Hw 40 i wlasciwie trudno o jakas alternatywe dla niego.
Gdyby byl jeszcze caly z metalu .....no ale coz za ta cene nie wszystko mozna ,miec a pozatym bylby napewno znacznie kosztowniejszyw zakupie. Coz wiec robic... ? :| Mozna na przyklad sprawic sobie Daisy 717. ;)
Obrazek
Pistolecik ten nie jest juz produkowany bodajze od 97 roku.. wiec jezeli ktos ma chec to musi sie pospieszyc jeszcze mozna go dostac... Zostal on opracowany w roku 77 po wprowadzeniu w usa programu "olimpic" na zapotrzebowanie taniego pistoletu treningowego dla poczatkujacych strzelcow. Dlatego tez zwrocilem na niego uwage. Bo skoro dla zawodnikow no to znaczy nie musi byc zly. ;)
Obrazek
I faktycznie, nie zawiodlem sie. Po otwarciu opakowania ukazuje sie nam calkiem przyzwoita" klamka". W dodatku calkowiecie z metalu :mrgreen: .Poza okladzinami uchwytu , szczerbinki oraz rygla zamykania komory ladowania. Caly korpus odlany jest z zelaza pomalowanego czarnym matowym lakierem, co wcale nie wyglada najgorzej.
Daisy jest pistoletem strzelajacym wstepnie sprezanym powietrzem "PCP". Wiec aby go naladowac nalezy na poczatku odciagnac taka oto dzwignie sprezania znajdujaca sie po lewej stronie systemu.

Obrazek

Obrazek
Teraz tylko wystarczy otworzyc komore ladowania i zaladowac srucik, jednak zanim to zrobimy mozemy jeszcze podregulowac cisnienie sprezania a co za tym idzie wplynac na nasze Vo ktore to waha sie miedzy 100 a 120m/s (taka srednia wartosc). W tym celu dolaczony byl taki oto "srubokrecik"

Obrazek
Za pomoca ktorego zmiejszamy (krecac w prawo ) lub zmiejszamy (krecac w lewo) komore sprezania.
Obrazek
Obrazek
Po tej akcji mozemy ladowac. Srucik wklada sie podobnie jak do baikala bodajze 63 z tym ze rygielek ladowania jest troche latwiejszy w obsludze. W sumie srucik sam wpada do komory :)

Obrazek
Obrazek
Spust jest nieco gorszy niz w HW 40, ale nie znaczy to ze zly. Wyraznie wyczuwalna droga wolna oraz punkt oporu. Pistolet wyposazony jest takze w manualny bezpiecznik umieszczony w okolicach spustu i latwo dostepny przed oddaniem strzalu.

Obrazek
"Celownik" jest regulowany .Jak przystalo na prawdziwy pistolet ;)
Obrazek
Strzal z Daisy jest cichszy od strzalu z HW40. W zaleznosci od stopnia sprezenia jest glosniejszy lub cichszy jednak nigdy nie glosniejszy niz HW40. :)


Obrazek
I tu dochodzimy wlasnie do najwazniejszego punktu... jak strzela?
Musze powiedziec ze strzela sie zniego znakomicie. Juz za pierwsza seria bez jakiejkolwiek regulacji udalo mi sie osiagnac skupienie rzedu 15mm co bylo dla mnie milym zaskoczeniem :mrgreen: Wydaje mi sie ze tajemnica jego celnosci lezy w znakomitym rozlozeniu wagi pistoletu. Otoz gdy w HW 40 srodek ciezkosci lezy bardziej w okolicach chwytu to w Daisy lezy na koncu lufy. Tam wlasnie ukryta jest mechanika dzwigni napinania.
I ta wlasnie masa powoduje ze lufa a co za tym idzie mucha tak nie lata po tarczy jak w mojej Diance. ;)

Obrazek


Obrazek
Krotko mowiac jest to bardzo fajny pistolecik. Sprawiajacy duzo radosci w strzelaniu. Tym bardziej, ze dobre wyniki mozna na nim osiagnac po bardzo krotkim treningu.
Daisy jest z pewnoscia dla kazdego, dla ktorego celnosc wazniejsza jest od sily przebicia.
I na odleglosci 10 do 15 metrow na prawde trudno o cos lepszego bynajmniej (prawie) w tej samej cenie. A ta wlasnie jest nieznacznie tylko wyzsza od HW 40. Czy jest to alternatywa na HW40? Mysle ze nie. Na to juz zapozno. Jest to raczej ciekawostka ktora powoli odchodzi w cien zapomnienia i dlatego szkoda by bylo zeby o nim nie napisac. Jednak posiadajac takiego Daisy mozna smialo wywolac do pojedynku HW 40 ..bez obawy zapewniam.... 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to by bylo na tyle.... :mrgreen:
Mam nadzieje ze komus moglem pomoc ;)
pozdrawiam Wszystkich .
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez El Commandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Fajny opis. Szkoda że tego pistoletu w Polsce raczej nie uświadczy (tak jak matchówek Daisy). Podobny nieco do Comety Indian, ale jeszcze nie wiem co konkretnie jest podobne.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Pistol pomimo odrobiny plastiku nie wygląda na zabawkę.
Jakby można z niego jeszcze 'dmuchnąć' :mrgreen:
Może kolega dałby się namówic na start w naszej lidze.

Co do Comety Indian to w tym pistolu dźwignia porusza się w innej płaszczyźnie.
Link poniżej:

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... oletindian

Uczę się strzelać od nowa 8-)
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

chcial zapytac w takim razie :mrgreen: jakie so wymagania aby przystopic do ligi.... ;)
to i moze na dmuchniecie znajdzie sie sposob.....
;)
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ciekawy pistolet a plastikowe okładziny to można próbować na drewniane zamienić. Było by bardziej elegancko. Jak jest z jego masą - dużo cięższy od HW40?


ps.
El Commandante pisze:Daisy jest pistoletem strzelajacym wstepnie sprezanym powietrzem "PCP". Wiec aby go naladowac nalezy na poczatku odciagnac taka oto dzwignie sprezania znajdujaca sie po lewej stronie systemu.
PCA. ;)

(choć w Polsce z tym PCA to jest strasznie namieszane)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

El Commandante pisze:chcial zapytac w takim razie :mrgreen: jakie so wymagania aby przystopic do ligi.... ;)
to i moze na dmuchniecie znajdzie sie sposob.....
;)
Podpowiadam ;)

http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=86

W miejscu jak powyżej zakładamy nowy temat ze swoimi tarczami.
Jest tam również regulamin, pare linijek tego co najważniejsze.

W miejscu jak poniżej są zaś różne tarcze do pobrania i wydrukowania, lub jak mamy dojście do wymiarowych tarcz kupnych strzelamy do takich

http://nasze-wiatrowki.pl/dload.php?act ... egory&id=3

Pozdrawiam i zachęcam :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Niektore wersje Daisy 717 w kal 5,5 mm mialy drewniane okladziny.Z tymi okladzinami nazywa sie Daisy 747 8-) Niestety pistolet wyszedl z produkcji wiec trudno bedzie o okladziny.....chyba ze sam wydlubie ;) Daisy jest o duzo ciezszy niz HW 40 jego masa wynosi 1,2 kg w przeciwienstwie do 0,78kg Weihraucha.
Obrazek


Dzieki za ligowe info .Aczkolwiek dmucham to takich tarcz ;)
Pistoletowa :
Obrazek
Karabinowa:
Obrazek
Sprobuje zmierzyc sie z waszymi tarczami 8-) Co tarcza to inne skupienie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez El Commandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

W linkach do poszczególnych konkurencji masz również podane wymiary tarcz (okręgów).
Wystarczy, ze pomierzysz swoje i być może nie będziesz musiał drukować.
Wielkość i kolor zaciemnienia na tarczy jest dowolna.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Wlasnie pomierzylem i....pasuje co do milimetra. To znaczy ze mamy takie same tarcze ;)
Do niedzieli powinienem cos wystrzelic 8-)
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Chyba jedyny polski opis, a przynajmniej najdłuższy więc dopiszę się odkopując.
Mam i ja. :mrgreen:
Kawał klocka.
Mam firmowe plastikowe i dorabiane okładziny chyba z orzecha. Dorabiane są sztywniejsze.
Lufa fabrycznie Lothar 8-) i długa. :P
Energia 3,6J czyli 120m/s przy wadze śrutu 0,52g. Tylko po 1 pompnięciu. Więcej się nie da pompnąć jak w wyczynowym PCA.
Pompowanie łatwiejsze niż w HW40. I z boku więc łatwo można założyć np. kolimator, ale kości potrzebne.
Spust w sam raz do KPn. Taki sam lub podobny do HW40.
Szczerbinka regulowana w miarę precyzyjnie. Damy radę.
Parcia na wynik nie mam więc na tarcze nie liczcie.
Sprzęt idealny do zabrania na weekend zamiast karabinu (bo mały), aby sobie popykać.
Bardziej o wartości kolekcjonerskiej.
Diana 75 i Daisy Powerline 717
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Robercie,sprowadzałeś czy trafiłeś gdzieś u nas ?
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Fajniutki.
Dobry pomysł na konstrukcję i trochę tanie wykonanie. Ale działa nadspodziewanie dobrze.
Spust jeśli działa jak mówisz to został poprawiony.
Krytyczny element to zawór. Na szczęście w razie awarii da się kupić części. Tyle, że trochę drogo.
Opis jest jeszcze w dziale Match na beżowym. Przyklejony temat o pistoletach. :)
:-D
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Trafiłem u nas. Dostałem w rozliczeniu. Fabryczne opakowanie, instrukcja itp.
Spust i zawór OK. Jeśli by nie chulał to jest to zrobione na oringach więc naprawa banalna. Nawet tłok sprężania jest również z oringiem więc lepiej niż crosmany z tłoczkiem co się kurczy i twardnieje. Dodatkowo na tłoku sprężania jest filc do smarowania olejem.
Ogólnie bardzo przemyślana konstrukcja.
Posiada nawet regulację stopnia sprężania, ale wiadomo dałem na maksa i jest tyle co fabryka podaje.
Diana 75 i Daisy Powerline 717
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Do mnie dzisiaj dotarła paczka. Właśnie zaczynam oglądanie. Przyjechał AirMatch 600. :)
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Do mnie dzisiaj dotarła paczka. Właśnie zaczynam oglądanie. Przyjechał AirMatch 600. :)
Dasz popatrzeć ? :D