Budowa tarczociągu.

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Silnik od "Frani" nawet nie ruszy na przełożeniu 1-1 , też trzeba jakąś przekładnie redukcyjną zrobić, wkrętarka sam silniczek ma może i nie za silny, ale w zależności od modelu, ma jedną, albo dwie przekładnie planetarne w sobie.
Co do pozycjonowania tarczo trzymacza, to ja sugeruję zwykłe krańcówki z rolką, koszt nie wielki i właściwie bezawaryjne.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Od hexera można kupić ręczny tarczociag Johanssen za 100zł z wysyłką. Ja bym nie kombinował przesadnie...
:-D
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ręczny tarczociąg od Hexera ma tylko jedną wadę - da się go ustawić tylko na jedną, określoną odległość. Kwestia szyn stabilizujących wózek - jeśli kulochwyt ustawimy np. na 15m, to wózek po dojechaniu na 10m nie będzie miał stabilizacji i będzie się bujał.

BTW, przy okazji instalacji tarczociągu od Hexera okazało się, że nie sięga do mojego stanowiska - brakuje ok. 0,5 m. 10 m od tarczy wypada mi w drzwiach i musiałem cofnąć stolik, bo się nie mieścił. Będę musiał zrobić mniejszy i przysunąć go w kierunku tarczy, ciekawe o ile polepszą się wyniki. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."