Optisan Cobra 3-9x42 AO MD

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Optisan Cobra 3-9x42 AO MD

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Długo szukałem lunety do mojego nowego karabinka LGU Master przeglądnąłem wiele różnych opinii ,opisów i ......
Będąc w pewnym sensie nowicjuszem w temacie lunet do karabinków sprężynowych zdecydowałem się na eksperyment i kupiłem na wysprzedaży nowe szkiełko na 5 letniej gwarancji ( wszystkie sklepy internetowe które handlują tym szkłem dają 5 lat gw)
Cena faktycznie super.(zawsze byłem oszczędny)
Dzisiaj odebrałem ją z paczkomatu i praktycznie w ciągu godziny zamontowałem na karabinku.
Faktycznie mogę ją porównać do Delty i lunety no name (które posiadam) i luneta za 330 PLN świetnie wypada jest jasna , ostra i solidny montaż w komplecie .
Pomimo kiepskiej pogody dzisiaj luneta świetnie się sprawdza.
Postaram się w ciągu paru dni zrobić fotki i wkleić
A zapomniałem dodać że znalazłem amerykańską stronę Optisana i wyczytałem tam za pomocą tłumacza google że w Stanach mają dożywotnią gwarancję .
Tak że jeśli ktoś szuka nie drogiej fajnej lupki to polecam.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

" Optisan " brzmi mi po turecku , a może po japońsku . Zna ktoś może kraj tego producenta ?
Już sobie odpowiedziałem . To Tajwan . Też Chiny tyle , że wyspiarskie .
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Optisan Cobra 3-9x42 AO MD

Post autor: eeepiotr »

Na instrukcji i kartonie pisze made in Japan
a na nalepce dystrybutora
made in China
Optisan jest popularny na Amazonie ( dużo różnej optyki ) w Polsce jest to nieznana marka (lub mało znana ) dlatego załapałem się na wysprzedaż
a tu ten opis dożywotniej gwarancji
https://www.optisanoptics.com/cobra/
a tu ich produkty
http://www.optisan.com.tw/en/precisionShootingSystem
Ostatnio zmieniony 2015-03-26, 20:58 przez eeepiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jeśli jakościowo to dobry towar to jeszcze tylko dobre logo i cena w górę o 50 % .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Optisan to marka znana od dawna za sprawą viperow. Jest to nie źle wykonany chinol. Cobry nie miałem ale miałem vipera. Ciekaw jestem a nawet raczej pewny ze z 5 letniej gwarancji nic nie będzie. Oby ci służyła. Ja za 330 kupił bym doca.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Ależ Pany....Optisan to całkiem znana firma. Parę lat temu miałem Vipera 10x44:

http://www.optisan.com.tw/en/riflescope/Viper/10X44

...i żałuję, że go sprzedałem, bo bez sensu szukałem zmiennych powiększeń (skończyło się na DOT). Dziś ich mało na K/S, a jak są - to natychmiast znikają... :P Fajny, budżetowy i taktyczny celownik. Może tylko siatka nie tegez...
Strzelałem też z Mamby - tu już było trochę gorzej (mleczyło na maxie).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Cortez pisze: ...i żałuję, że go sprzedałem, bo bez sensu szukałem zmiennych powiększeń (skończyło się na DOT)
Piotrze , Ty też doszedłeś do wniosku , że mając w lupce zmienne powiększenie i tak korzystasz z maksymalnego ? To właśnie w poszukiwaniu firmy mającej tani sprzęt o możliwie dużym stałym powiększeniu trafiłem na Suttera , ale widzę , ze Optisan proponuje jeszcze większe . Wybaczcie nauki byłego belfra skierowane do młodych adeptów strzelectwa . Lunety o stałym powiększeniu są z reguły tańsze i lżejsze niż z regulowanym . Zmienne powiększenie jest przydatne do regulacji lupki przy celu ruchomym . Im szybciej cel sp...dala tym , wbrew pozorom , powiększenie musi być mniejsze .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie, nigdy nie korzystam z max powiększenia przy zoom pow x12... ;)
W zasadzie zawsze ustawiam lupkę na x10 (no chyba, że byłoby do x9 - ale to tylko przy bardzo dobrej optyce).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Cortez pisze: Nie, nigdy nie korzystam z max powiększenia przy zoom pow x12... ;)
Mam Leapersa 6-24x50 AO kupionego razem z karabinkiem i doszedłem do wniosku , że przy posiadanych możliwościach ustawienia dystansu ( 30 - 50 m ) , to zbyt duży i ciężki kawałek mela , a powiększenie x24 tylko utrudnia odnalezienie celu na tym dystansie :D . To raczej lupsko dla posiadaczy FAC-ków strzelających na dalszych dystansach przy użyciu bipoda .
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Filo pisze:Mam Leapersa 6-24x50 AO kupionego razem z karabinkiem i doszedłem do wniosku , że przy posiadanych możliwościach ustawienia dystansu ( 30 - 50 m ) , to zbyt duży i ciężki kawałek mela.
Nooo.
Ale przyzwyczaiłem się już do niego.
Ustawiony na x10 (true mildot) wystarcza aby zobaczyć wszystko do 50 metra.
Gdyby nie to że trafił mi się egzemplarz z cienkim krzyżem jak w DOT'cie (nie tym starym) to już bym się lepka pozbył. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

JesperKyd pisze:Ustawiony na x10 (true mildot) wystarcza aby zobaczyć wszystko do 50 metra.
Podobnie mówi Cortez . Lupka x10 , góra x12 , to wszystko czego potrzeba karabinkom w limicie . Młodzież strzelecka ( nie o wiek chodzi ) niech się z Waszego doświadczenia uczy i kasą racjonalnie gospodaruje :D . Zresztą ja również , jako młodzież strzelecka ( nie o wiek chodzi :mrgreen: ) osobiście to przećwiczyłem .
Przeczytałem co napisałem i z przykrością stwierdzam , że na jakiś czas powinienem się zamknąć , bo byłego nauczyciela czuć już na kilometr :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To wszystko od optyki zależy....stara prawda, że im drożej - tym lepiej widać. ;)
Podaje przykład z autopsji:
żaden chiński wynalazek typu Blog, ZOS, etc...a nawet Leapers (nieważne gdzie robiony); nie dorówna jakością chociażby zwykłemu BE 10x42 bez AO (a chodzą na K/S po 600-800 zl), ale przefokusowanemu na dystans HFT.
Tak na marginesie: z SS-a 10x42 widziałem idealnie ząbki od kapsli na 50m, przy AO ustawionym na 25m.... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:z SS-a 10x42 widziałem idealnie ząbki od kapsli na 50m, przy AO ustawionym na 25m...
... tyle , to ja widzę bez SS-a ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...bo Ty masz AO nastawione na nieskończoność... :P
...a ja i tak bez lupy gówno widzę...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A ja tam mam Buszka odkupionego na forum jak pisałem P.Piotrowski go popieścił i mam zacną lupkę ale pomijając ten fakt mam smaka na DOT-a.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )