Warto kupić wiatrówkę .. ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

onine
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-01, 21:32
Lokalizacja: znalazłem

Warto kupić wiatrówkę .. ?

Post autor: onine »

Witam! Zacząłem interesować się strzelectwem i chciałbym zakupić jakiś sprzęt

Chciałbym aby jakaś doświadczona osoba która siedzi w tym trochę i zna się na rzeczy opisała te wiatrówki czy warto włożyć w nie pieniądze .

Pierwsza wiatrówka to Pistolet na CO2 CZ75 P-07 Duty Blow-Back
http://www.militaria.pl/action_sport_ga ... ml?cat=116

Druga wiatrówka
http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... ml?cat=111


Jeżeli pistolet wiatrówka CZ75 P-07 Duty blow-back nie jest najlepszym wyborem pokaż w jaką pistolet-wiatrówkę można śmiało włożyć pieniądze ;-)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

W złym miejscu umieściłeś swój post,powinien znaleźć się tu http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=83
Następnie warto zajrzeć tu http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Strzeladła napędzane Co2 w zimie to trochę kiepski pomysł,chyba że zamierzasz strzelać w domu,piwnicy...
Dodatkowo jeśli myślisz o celnym strzelaniu to celuj w coś na śrut z gwintowaną lufą,jeśli dla zabawy to GL na BB-eski się sprawdzi.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
onine
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-01, 21:32
Lokalizacja: znalazłem

Post autor: onine »

Rozumiem . Ale co do tych wiatrówek których wymieniłem ktoś się wypowie?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

onine pisze:Jeżeli pistolet wiatrówka CZ75 P-07 Duty blow-back nie jest najlepszym wyborem pokaż w jaką pistolet-wiatrówkę można śmiało włożyć pieniądze ;-)



Tak się składa, że na tym forum staramy się zachować elementarne zasady grzeczności, czy wręcz dobrego wychowania. Przydałoby się mało modne słówko "proszę".
Po za tym w dziale do którego Michał skierował Cię w pierwszym linku, odpowiedzi na zadane pytania padły wielokrotnie, niestety trzeba przeczytać kilkadziesiąt stron, wiem, że to traumatyczne przeżycie, ale cóż per aspera ad astra.
onine
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-01, 21:32
Lokalizacja: znalazłem

Post autor: onine »

witeg pisze:
onine pisze:Jeżeli pistolet wiatrówka CZ75 P-07 Duty blow-back nie jest najlepszym wyborem pokaż w jaką pistolet-wiatrówkę można śmiało włożyć pieniądze ;-)



Tak się składa, że na tym forum staramy się zachować elementarne zasady grzeczności, czy wręcz dobrego wychowania. Przydałoby się mało modne słówko "proszę".
Po za tym w dziale do którego Michał skierował Cię w pierwszym linku, odpowiedzi na zadane pytania padły wielokrotnie, niestety trzeba przeczytać kilkadziesiąt stron, wiem, że to traumatyczne przeżycie, ale cóż per aspera ad astra.
Nie wiem co ci nie pasuje w tym zdaniu, ale jeżeli ci tak zależy to mogę to poprawić chociaż nie widzę tu braku kultury z mojej strony.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Jak na mój nos to raczej dobrego słowa o tym sprzęcie nikt nie powie, mało prawdopodobne że ktoś posiada takie ustrojstwo. Jak pisał Michał cały problem na jakie strzelanie się nastawiasz, rekreacyjnie do puszek czy na wynik. Ale od czegoś trzeba zacząć i ustawić się czy pistolet czy karabinek.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

onine pisze:...Nie wiem co ci nie pasuje w tym zdaniu, ale jeżeli ci tak zależy to mogę to poprawić chociaż nie widzę tu braku kultury z mojej strony.
...może to"ci" na ten przykład - skoro już o kulturze mowa... :idea:

Poza tym nikt nie lubi form roszczeniowych... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

onine, Jesteś z Witkiem na " Ty " ?
Jesteś na forum dobę, trochę kultury i szacunku proszę.
My do siebie zwracamy się po imieniu, ewentualnie po nicku, ale i to nie tak od razu, pierw się trochę poznajemy.

Więc jak już mówisz o posiadaniu KULTURY , zacznij od siebie.

Zwracamy także uwagę na pisownię. Patrząc na Twoje posty, powiem, że jesteś lepszy od wielu tu zaczynających, ale popraw interpunkcję.

To takie moje swawolne ostrzeżenie i rada zarazem .
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Zamiast pomocy kubeł zimnej wody , ale jak poczytasz zawartość pierwszego linku Michała , to potem będzie już tylko lepiej :> .
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja w kwestii techniczno - formalnej. Takie pistolety służą z reguły do szybkiego strzelania. I teraz dwie uwagi: idzie zima, co wiąże się zazwyczaj z niższymi niż pokojowa temperaturami oraz szybkie strzelanie schładza ogólnie rzecz biorąc, zawór. Nie wdając się w szczegóły, spowodować to może wolniejsze latanie zamka (jeśli blow back), wolniejsze latanie kulek i niższą sprawność i wydajność systemu w ogóle.
Marlina nie znam, wygląda zachęcająco. Ale za taką cenę to się niczego dobrego nie spodziewam.
Do czego to ma być?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

mironTG pisze:
A nieprawda, bo synek jednego z kolegów (przed skończeniem 10 lat) strzelał z tego na Bemowie...

( chodzi a Marlina)
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Trzymałem tego Marlina w rękach w sklepie. To jest ewidentnie dla dzieci i to niewymagających.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
onine
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-01, 21:32
Lokalizacja: znalazłem

Post autor: onine »

forestkorsze pisze:onine, Jesteś z Witkiem na " Ty " ?
Jesteś na forum dobę, trochę kultury i szacunku proszę.
My do siebie zwracamy się po imieniu, ewentualnie po nicku, ale i to nie tak od razu, pierw się trochę poznajemy.

Więc jak już mówisz o posiadaniu KULTURY , zacznij od siebie.

Zwracamy także uwagę na pisownię. Patrząc na Twoje posty, powiem, że jesteś lepszy od wielu tu zaczynających, ale popraw interpunkcję.

To takie moje swawolne ostrzeżenie i rada zarazem .
Dobrze . Przepraszam Pana Witka za moje braki kultury, lecz nie piszę prywatnej wiadomości do kogoś tylko post z prośbą o wskazanie dobrego sprzętu na pierwszy zakup, to miało właśnie być w postaci prośby jeżeli ktoś inaczej to odebrał - Przepraszam :)
Powracając .. Temat jest do zamknięcia, dziękuje za podpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Grossus pisze:Trzymałem tego Marlina w rękach w sklepie. To jest ewidentnie dla dzieci i to niewymagających.
... a naciągałeś ??? To nie jest dla dzieci :lol: :lol: ... po trzech cyklach paluchy poodgniatane i zero przyjemności .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Nie naciągałem bo nie pozwolili. Tandetyzm bił po oczach. Kolba latała na prawo i lewo na tych nitach. Kiedyś chciałem coś takiego mieć do zabawy (najlepiej Red Rydera https://www.google.pl/search?q=red+ryde ... 80&bih=935 ) jednak przeszło mi. :lol:
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian