ZORAKI HP 01 sn 000362

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Strzyga pisze:A czy ja wyglądam jakbym miała zbędne 6 stówek na zachcianki? Hę?!?
... w porfel Ci nie zaglądałem :lol: ... ale wyglądasz jakbyś jednak zachcianki miała ... :mrgreen: ... na klamkę ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Strzyga, odkup kandara po poprawkach i testach ;)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A ja po kilku paczkach śrutu w terenie zdecydowałem się na tłumiczek dla Gnoma, który właśnie dzisiaj dotarł :P

Obrazek Obrazek

Na razie są puste przegrody , ale za jakiś czas pomyślę jak skutecznie je wypełnić . Póki co jest znacznie ciszej niż bez . Zwłaszcza przy dwóch lub trzech pompkach .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Panie, a ile to waży ???
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dokładną wagę mogę podać dopiero jutro , bo Gnom jest we fabryce :mrgreen: Tłumik jest stalowy (na życzenie), ma dwie przegrody i długość 12 cm , średnica 27 mm. Robiłem wcześniej testy z lekkimi tłumikami karabinowymi , ale zestaw był zbyt długi (ma się mieścić spokojnie do plecaka taktycznego) i zbyt delikatny . Plastiki sie wyginały , bałem się , że się połamie w transporcie i w końcu tak też się stało .

Tu jeszcze karabinowy (stalowy) , ale takie same lekkie , plastikowe były po prostu za duże ....

Obrazek Obrazek Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Fajne, ale dla mnie, w chwili obecnej każdy dodatkowy gram na Zorakim odpada, bo więcej strzelam z jednej ręki :/
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:Panie, a ile to waży ???
... w chwili obecnej 1620 g . Czyli , że po zdjęciu rękojeści , a dołączeniu tłumika waga spadła o 0.50g.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Hiszpan63 pisze: ...że po zdjęciu rękojeści ...
Całej ??? Czy samej półki ?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:Całej ??? Czy samej półki ?
... no Chopie :shock: ... zdjąłem przednią rękojeść :idea:

Było :

Obrazek


Jest :

Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
willy87
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-14, 09:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: willy87 »

witam

jestem nowy kupilem zoraki hp-01 uzywka, jest to moja pierwsza wiatrowka,niestety nie mam instrukcji obslugi, nie wiem jak sie konserwuje pistolet, mam ktos moze instrukcje i wysle na maila major_1_8@poczta.fm, albo przynajmniej powie gdzie, kiedy i jaki olej lac? na necie jest tylko szczatkowa instrukcja
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Olej należy wymieniać co 15tys. kilometrów. Jaki - to zależy od silnika. Wlewa się przez taki korek na bloku silnika. :mrgreen:

A na serio:
Pierwsza zasada McGyvera mówi, że jak coś działa, to nie psuć. Znaczy, dopóki coś się złego nie dzieje, nie przejmuj się olejeniem. Tym bardziej że nadmiar oleju nie służy wiatrówkom. Standardowo, wystarczy co jakiś czas przetrzeć metalowe części Balistolem.

PS. Zanim się Zielony Grom obudzi: zajrzyj do Powitalni i tam załóż swój wątek. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...wstałem dziś b. wcześnie i czytam, czytam, od razu zniechęcam się, staję się złośliwy...wiadomo - dawaj mie tu zara, szukaj, czytaj, znajdź...biedny jestem, nowy i muszę pierwszy raz w życiu coś samodzielnie, miałem Wam powiedzieć, że mam imię, parę lat przeżyłem, coś już strzelałem, albo i nie...i w ogóle - jak się macie...ale po co?...
...i tak się obrażę na paru zgredów i pójdę...bo przecież ja tylko pytam, a "oni" zachowań jakichś chcą...na ostatnim czacie tego nie było...
willy87
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-14, 09:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: willy87 »

Przepraszam "zgredzie" jeśli Cię uraziłem, no cóż ja nie jestem w wieku emerytalnym, bądź przedemerytalnym, i nie mam czasu na wszystko, więc piszę co mam do napisania i zapiepszam do roboty, niestety.

No a jeśli to kogoś interesuje to jestem Sebastian, lat 28 z Rybnika, strzelałem kiedyś za dziecko z wiatrówki długiej z łamaną lufa, nie moją. Zoraki jest moja pierwsza wiatrówka, kupiony na allegro jako używka niestety bez instrukcji obsługi. Więc jeśli ktoś takową posiada to poprosiłbym o skana tejże instrukcji. Dziękuje za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2015-04-15, 21:42 przez willy87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

willy87 pisze:Przepraszam zgredzie jeśli Cię uraziłem,
Dałbyś chociaż cudzysłów do "zgreda" , to zdanie mogło by być nawet dowcipne , a tak pozostaje ...amskie mimo przeprosin . :evil: .
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Łatwiejszego problemu dawno nie widziałem: http://lmgtfy.com/?q=zoraki+hp-01+instrukcja

Jednak instrukcja swoje, a rady doświadczonych strzelców swoje i warto najpierw powertować forum, a dopiero potem zapytać.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian