UWAGA na niesolidną firmę !!! - SERWIS WIARUS

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Fosiarz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-14, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA na niesolidną firmę !!! - SERWIS WIARUS

Post autor: Fosiarz »

Chciałbym ostrzec wszystkich przed robieniem jakichkolwiek interesów z kol. "Miki" (Maciej B.) prowadzącym serwis wiatrówek pod nazwą "Serwis Wiarus" - Błonie pod Warszawą.
Ów gość ma stronę www na której oferuje usługi i gotowe części tuningowe m. in. do QB, Crosman i innych Co2, PCA, PCP. Na różnych forach można znaleźć posty sprzed jakiegoś czasu polecające jego działalność.
I właśnie tym zachęcony jakiś czas temu napisałem do niego na GG z prośbą o dostępność i cenę regulatora sprężyny zbijaka do Crosmana 2240 który Oferuje jak sam pisze na swojej stronie www "od ręki" - wtedy potwierdził. No to myślę super. Więc zadzwoniłem, mówię co i jak a on bym wysłał na e-maila zamówienie. Tak zrobiłem, podałem wszystkie dane i czekam.
Mija dobrych kilka dni i cisza. Więc znowu dzwonię a on że regulator który niby jest "od ręki" będzie miał za tydzień bo
odbiera z anodowania. No dobra, cholera, trudno, poczekam. Mija tydzień i kolejnych parę dni - znowu cisza, żadnych wiadomości, żadnej przesyłki. Dzwonię z pytaniem co się dzieje, a on że coś ma problemy ze zdrowiem. Ok, bywa to kiedy coś będzie wiadomo - odp. że "za kilka dni". No to znowu dzwonię za te kilka dni i odpowiedź że wyśle bez problemu "w środę" czyli za kolejnych kilka dni. Pytam : "czy na pewno", odpowiedź : "tak na pewno". Minęły od tego czasu 2 tygodnie i nic, ani jakiejkolwiek informacji, ani przesyłki - nic. Szlag mnie trafił, machnąłem ręką bo w ten sposób zmarnowałem miesiąc czasu.

Tak więc radzę wszystkim dać sobie spokój z tym człowiekiem. Szkoda czasu i nerwów. Są różne sytuacje w życiu - rozumiem - ale ten gość jest niepoważny, nic
nie informuje, nie odpisuje na e-maile i SMS a jak już się ktoś do niego dodzwoni to ze stoickim spokojem kłamie prosto w oczy i zwodzi.
Całe Szczęście że coś mnie tknęło i od początku poprosiłem o wysyłkę za pobraniem (nic nie wpłacałem). Już później znalazłem na jakimś forum
relację kogoś kto mu wpłacił i wysłał wiatrówkę na robotę. Pół roku nie mógł się doprosić o sprzęt z powrotem i nie wiem czy w ogóle go odzyskał.

W obecnej sytuacji i przy takim podejściu niech pan B. lepiej weźmie się w garść albo zamyka interes i zajmie czy innym.

W końcu tą część co chciałem kupiłem w sklepie u innego "tunera" Crosmanów w UK. Przesyłka bezproblemowo doszła z Anglii po dokładnie 7 dniach od zamówienia.

Zaznaczam też iż w tej całej historii nie ma jakiś osobistych konfliktów, ukrytych faktów i tym podobnych rzeczy z mojej strony. Po prostu byłem
zwykłym klientem "z ulicy" nie mającym nic wcześniej wspólnego z firmą pana B.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów !
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Istotnie miałem problemy ze zdrowiem ostatnio, i trochę zaległości się zebrało. Ale już dochodzę do siebie i zaczynam odrabiać.

Za kłopoty przepraszam.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wybacz Miki, ale takie traktowanie klientów, ze znanych mi powodów zdrowotnych to guz mózgu jedynie tłumaczy, w każdym innym regułą być powinna formułka - "Przepraszam, ale nie mogę przyjąć zamówienia z powodów zdrowotnych/ osobistych/ nie mam czasu zarobiony jestem".
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Słuszna racja, choć zamówienia przyjąłem zanim wylądowałem w szpitalu.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Jak problem to problem, mam tylko nadzieję że moja luneta dotrze do mnie. Problem mam z firmą z Grudziądza gostek nie odbiera telefonów wysłałem ją do naprawy i nie mam żadnego kontaktu. Chyba straciłem mojego Buschnelka. Wiecie może coś na temat tego zakładu??? Sorki że się podczepiłem pod inny temat.
Ostatnio zmieniony 2014-03-31, 18:23 przez mironTG, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

A wcześniej kontaktowałeś się z nimi ? ,kupiłeś ją tam ? czy firma prowadzi tylko serwis.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

mironTG pisze:Jak problem to problem, mam tylko nadzieję że moja luneta dotrze do mnie. Problem mam z firmą Piotrowski-optic z Grudziądza gostek nie odbiera telefonów wysłałem ją do naprawy i nie mam żadnego kontaktu. Chyba straciłem mojego Buschnelka. Wiecie może coś na temat tego zakładu??? Sorki że się podczepiłem pod inny temat.
Nie chciałbym pouczać ale nie trzeba było szukać jakiegoś zakładu optycznego bliżej miejsca zamieszkania? Może Bielsko lub na Śląsku to od Ciebie przysłowiowy rzut beretem.
Nie pamiętam już na jakim forum z lornetkami ludzie chwalili:

http://www.astrokrak.pl
http://www.zumi.pl/1991974,Naprawa_Lorn ... firma.html
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Hejka. Lupke miałem odkupioną od naszego kolegi "Linek" jednak nie wytrwała długo na HW straciła ostrość. Szkoda Buschnellka bo był całkiem znośny. Przed wysyłką kontaktowałem się z gostkiem, wygrała cena usługi bo 150 złociszy to nie ruina a i gwarancja na naprawę na rok, poza tym wzmocnienie klejenia czegoś tam :-) inne oferty napraw to ok. 300 zł. a za te pieniądze to mam dampa.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

mironTG pisze:inne oferty napraw to ok. 300 zł. a za te pieniądze to mam dampa.
...na razie to lupki nie masz :P ..
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ale śmieszne jak to mówił M. Daniec :-) mam jeszcze inne lupki ale też zdewastowane przez Remika te są niskich lotów. Buschnelek był średni ale wystarczający do HW. Mam nadzieję że wszystko się wyjaśni a jak nie to trzeba będzie coś zakupić nowego.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Posty: 23
Rejestracja: 2014-02-06, 09:25
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: tommi.rybnik »

mironTG pisze:. Buschnelek był średni ale wystarczający do HW. Mam nadzieję że wszystko się wyjaśni a jak nie to trzeba będzie coś zakupić nowego.
dziadek, ale chyba jednak nie był wystaczający skoro trzeba było renimować. chyba że był inny powód oddania do remontu
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tommi. Chciałem toto posadzić na dampie ale nie było kaski na zakup, teraz pozostało zbierać więcej kaski na mocną markową lupkę. Chyba innego wyjścia nie mam.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Posty: 23
Rejestracja: 2014-02-06, 09:25
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: tommi.rybnik »

jak bardzo nie ma kontaktu z serwisantem?
jak masz mozliwość to napisz pismo z pieczęcią prawnika/kancelarii często-gęsto pomaga.
wiem kosztuje takie pismo, ale może negocjacje nie są zakończone.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Nie odbiera nie odpisuje. 506747336 dzwoniłem też z innego numeru.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Posty: 23
Rejestracja: 2014-02-06, 09:25
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: tommi.rybnik »

pismo za potwierdzeniem odbioru wzywające do odpowiedzi lub rozliczenia usługi, a najlepiej pismo kancelaryjne, a na granicy prawa prawnik na wzór działania KRUK, wystawi nakaz sądowy kóry nazaem nie będzie, ale to juz extrema