LGM-2Hu...

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

LGM-2Hu...

Post autor: Cezar »

Witam, o swoim pykadełku już pisałem, ale chciałbym przybliżyć Wam w skrócie drogę, jaką u mnie przebył. Od matchowego PCA do PCP w limicie krajowym.
Na początek stan w jakim go nabyłem drogą kupna u naszych zachodnich sąsiadów :
Obrazek Obrazek

Okazał się tym czego chciałem, celny, składny, wygodny w obsłudze, bezodrzutowy ( jak to PCA ), diopterek, te sprawy...Ale coś tu mi brakowało. Zacząłem od koloru, nie lubię jasnego drewna, no i z moim " sokolim " wzrokiem postawiłem jednak na lupkę. Tym bardziej, że w odróżnieniu od FWB, na LGM-ie lupka nikogo nie razi :P ( nie wiem dlaczego }
Więc nastąpiły lekkie zmiany, zdarcie lakieru, bejcowanie, no i duuużo oleju :
Obrazek Obrazek

No i zamiast dioptra lupka, padło na Hawke AirMax SR6. Niezłe szkiełko, za niewielkie pieniądze, więc zadowolenie duże :D
Obrazek Obrazek

Ale jestem człowiekiem ceniącym i lubiącym zmiany, poza tym lubię mieć( sumarycznie ) coś niepowtarzalnego. Doczytałem się na Dzikich o płaszczach aluminiowych lufy z wbudowanym tłumikiem. I zapragnąłem mieć :) A że element aluminiowy wymaga innych elementów z tegoż samego, to poszedłem w stopeczkę. Ta której pragnąłem okazała się nieosiągalna cenowo, więc zadowoliłem się lekko regulowanym anschutzem. I teraz nie żałuję, a więc :
Obrazek Obrazek

W między czasie nie poprzestawałem w wysiłkach zdobycia podzespołów potrzebnych do uzyskania PCP, a więc regulator, kartusz, przejściówka do ładowania, butla, sprężynki zaworu i zbijaka...
Mozolnie zdobywałem w/w wymienione elementy i na dzień dzisiejszy mogę zaprezentować efekt...hmmm, myślę, że nie końcowy. Pozostała jeszcze optyka, ta na karabinku jest pożyczona. Ale docelowa ( tak myślę :-? } jest już upatrzona, zamówiona i oczekiwana z niecierpliwością.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więc na razie to tyle co zrobiłem. Niektórzy uznają to stwierdzenie za niemożliwe, ale chyba złapałem króliczka :D Na dzień dzisiejszy nie mam ani chęci, ani za bardzo na co zmieniać LGM-a. Spełnia moje oczekiwania, a umiejętnościami pewnie mu długo, albo i nigdy nie dorównam. Jakbym jeszcze raz miał podjąć decyzję co kupić, to bez wahania zrobiłbym to samo. Jestem zadowolony :mrgreen:

Na koniec wielkie podziękowania wszystkim, dzięki którym mam to co mam :
Bez ładu i składu, ale szczere :
Daras, Funny, apcom, Hubert, Bartek K, a w szczególności JackowiB, za cierpliwość, zrozumienie, ludzkie odruchy :D , wielką pomoc i wyrozumiałość.
I tak sobie myślę, że w maju zeszłego roku kupiłem hatsana 70 i " cóś " 2-7x28...
A teraz mam co mam...Czego i wszystkim życzę, znaczy osiągnięcia tego, czego chcecie,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Tym bardziej, że w odróżnieniu od FWB, na LGM-ie lupka nikogo nie razi
To bardzo proste, LGM to nie jest FWB 300 więc co razie na FWB 300 nie razi na LGMie ;) :D

Co do karabinka, to uważam, że jest naprawdę śliczny, chciałbym wierzyć, że zostanie u Ciebie chociaż do zlotu, żebym mógł go sobie pomacać.
Gratuluję więc i życzę, żeby radość z tego karabinka trwała dłużej niż ze wszystkich poprzednich razem wziętych.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KbUr35 pisze:życzę, żeby radość z tego karabinka trwała dłużej niż ze wszystkich poprzednich razem wziętych.
Piotruś, ze wszystkich, które miałem czerpałem zadowolenie.
A pomacać na zlocie pomacasz, obiecuję Ci :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Piękna ta Twoja wiatróweczka, zobaczę jak będziesz dalej tak bardzo nalegał to zamienię się w końcu z Tobą na tego Haenela 49 :roll: :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

I co z tego, że proszę, namawiam, jak Ty sie uparłeś :/ Poza tym myślę, że 3k to troszkę drogo dopłacić z mojej strony :cry: , więc chyba nic z tego nie wyjdzie :mrgreen:
Właśnie ustawiłem sobie 243m/s. Jest nawet stabilnie, choć regulator jeszcze się dociera. Będę ćwiczył teraz spinerka na 25 m z paralaksą na 30m. Podobno to taka średnia odległość na ustawienia przy HFT. Zobaczymy...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Ajajaj, piękny. Wiesz, że też zaczynałem od hatsana 70 ( jeszcze go mam), a teraz pół szafy cudeniek. Brak tylko czegoś , no z wyższej półki. przecież nie będę z Wami konkurował Quakenbushem.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Nie wiem dlaczego, ale wpadłem na pomysł dołożenia do waltherka pasa z bączkami ( dzięki Piotruś ). Zamontowanie bączka z tyłu nie stanowi problemu, standardowy wkręcany w drewno sprawdzi się wyśmienicie. Natomiast z przodu montaż w drewnie jest możliwy tylko z boku łoża. Natomiast aby zamontować go na szynie potrzebny jest jakby rodzaj wózka, wkładany w szynę i blokowany np. śruba robaczkową. Udałem się do frezera, zapodałem mu szyne na stół i wyszło coś takiego :

Obrazek

Oczywiście jest to stan surowy, wymagający dopracowania wizualnego. Materiał, oczywiście aluminium. A wiec papierek różnej gradacji, następnie pasta polerska i mamy takie coś :

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak to podpasuje do mocowania nie mam pojęcia, nie znam wymiarów bączka. Ten niby hand-stop jest przesuwny, więc regulacja zachowana w pełni. Pas będę miał w tygodniu, nie omieszkam się podzielić efektem końcowym. Jak coś nie tak z otworami mocowania, to sie poprawi. W każdym bądź razie sam zamysł pozostanie taki, jak przedstawiłem ,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

a ja już nawet taki przetestowalem na FWB, tylko pas mialem malo wygodny. 'Tak czy siak - póki co wszystko trzyma się kupy.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Jest, fakt :)
Tylko ja będę miał pas z wszytymi bączkami, a poza tym cena troszkę odbiega... Ale do pasa strzeleckiego...może ;)
Przerobiłem właśnie jeden bączek, aby wkręcić go w tego niby hand-stopa ;)
Obrazek

Oczywiście jest to element ruchomy, można go dowolnie przesuwać w szynie. Blokowany śrubą robaczkową.
I tak oto sie prezentuje...całość

Obrazek Obrazek

także jeszcze tylko lupka i znowu będą nudy :-?
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

W końcu z nudów zaczniesz strzelać :mrgreen:
Z pasem bardzo ładnie sie prezentuje.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

SlaweQ pisze: Z pasem bardzo ładnie sie prezentuje.
Tak, tak, mówiąc nawiasem
Bardzo ładnie się prezentuje z pasem
:)

[ Dodano: 2008-04-04, 11:19 ]
Bo mój np. jest bez pasa
I niepodobny jest do ku...sa

[ Dodano: 2008-04-04, 11:26 ]
Ale nie bądźmy już tacy okropni
Na zewnątrz jest już 16 stopni
16 stopni to całkiem sporo
Chyba założę wiosenne moro
Schambinator + Nikko 10-50x60