Problem z celnością w HW50

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Problem z celnością w HW50

Post autor: Nabuchodonozor »

Witam Szanownych Kolegów,

Mam spory kłopot z ww w tytule karabinkiem, który to objawia się jego tragiczną celnością.
Dołączam zdjęcie aby było pokazane czarno na białym jak to wygląda.

Teraz kilka wyjaśnień z mojej strony, tego co udało mi się do tej pory ustalić.
Do tarczy strzelałem z ok. 15 metrów. Widać na niej, że przestrzeliny rozciągają się mocno w pionie góra/dół. Natomiast w poziomie rozrzut jest jak dla mnie do przyjęcia.
Karabinek ma przebieg hmmmm bliżej nie znany, strzela z niego moja żona i nie liczę jej pudełek. Ale kilka paczek poszło lekką ręką.
Sprawdzałem kilka lunet, podmieniałem na te z innych karabinków jak i na nowe, i jest to samo więc to niestety nie może być jej wina.
Lufa w środku czysta, zdrowa, korona nieuszkodzona itd. Uszczelka portu ładowania w bardzo dobrym stanie. Przedmuchów żadnych nie stwierdziłem
Karabinek miał przegląd bebechów jakieś dwa lata temu, wstawiono wtedy nową uszczelkę tłoka, nową sprężynę, prowadnicę, kapelusik, smarowanie itd., po nim strzelał wzorowo. Na chwilę obecną daje się wyczuć lekkie brzęczenie sprężyny ale dosłownie delikatne.

Przestrzelałem też karabinek na chrono, ładując Exacta 4.50mm prosto z pudełka, oto wyniki:
1-186,0
2-179,9
3-179,6
4-179,9
5-179,6
6-181,6
7-180,6
8-180,7
9-181,2
10-179,3
11-182,0
12-180,5
13-179,6
14-180,3
15-178,3

Co o tym wszystkim myślicie?

Z uszanowaniem
Tomek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Spider
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 75
Rejestracja: 2012-05-07, 00:02
Lokalizacja: Sosnowiec City

Post autor: Spider »

Stawiałbym na uszkodzoną uszczelkę tłoka, a brzęczenie to pewnie kwestia przesmarowania sprężynki. Diesla nie ma ?
Feinwerkbau P44
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Uszczelkę tłoka też biorę pod uwagę, aczkolwiek od 2 do 14 strzału jest względnie stabilnie.
Diesla nie ma, pamiętałem aby to sprawdzić.
Najprawdopodobniej będzie mnie czekała rozbiórka ale to dopiero za jakiś czas bo chwilowo mam kupę roboty na głowie. A chciałem wpierw poznać Wasze zdanie na ten temat, zanim zacznę dłubać.
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Nie wiem od czego to zależy, ale u mnie kilka pierwszych strzałów też jest dalekie od ideału. Potem jakby wszystko się normuje. Tylko ten pierwszy trochę dziwny, może jakiś smarowidło
? Fakt że na 15m to raczej lipa,a w zasadzie na pewno lipa :mrgreen: . Ale trzeba pamiętac że EXACT exact'owi nie równy.
Obrazek
24m 10 strzałów JSB exact 4,51 trzy różne numery
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44