HATSAN APACHI 1100x 4,5mm (SHARG-APACHI 1100X)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

HATSAN APACHI 1100x 4,5mm (SHARG-APACHI 1100X)

Post autor: Kombat69 »

Ponieważ nikt się jeszcze nie ujawnił z posiadaniem...
To może ja opisze subiektywnie kilkoma słowami, przedstawię wyniki pomiaru na chrono i pokarzę tarczki z zerowania i próby skupienia.

Do rzeczy:
Wczoraj zamówienie, dzisiaj kurier pod drzwiami... (Nieźle)
Inbox - czyli folia srrruuu i zaglądamy do pudła (Nie mam foty/mało czasu było przewidziane na rozpakowanie ;) . )
W pudle - Karabinek w folii, 2 ulotki reklamowe , karta gwarancyjna/instrukcja, paragon wytłoczki trzymające karabinek 10 tarcz 14x14 i 3 paczki ołowiu Oztay .

Pierwsze wrażenie , całkiem nieźle, kawał solidnego klamota, prawie jak stara gładkolufowa 55-ka kolegi.
Fotki z grubsza, przepak w pokrowiec i sru na strzelanie :)

Obrazek



Jakieś tam oznaki Tureckiej jakości produkcji też się znajdą ;)

Obrazek



Karabinek w świetle dziennym zyskał blasku, drewienko (Orzeszek Turecki) prezentuje się całkiem nieźle, gumowa brązowa stopka z biała przekładką dodaje mu animuszu.

Obrazek
Obrazek



Osobiście nie przypadł mi do gustu mało estetyczny stoper pod montaż , po za tym jest schludnie, nawet przyrządy TG są przyzwoite, da się przez nie skutecznie celować nie męcząc się przy tym (I za dnia i o szarku) .

Obrazek



Język spustowy i kabłąk również estetycznie i jak na turka to elegancko.

Obrazek



Na grzbiecie zagościł Trade Mark sugerujący "jedynego słusznego" importera.

Obrazek


Pomimo przeogromnej ilości nieznanego bliżej mazidła w okolicy kostki lufy i zatrzasku , nie odnotowałem praktycznie diesla... Chociaż miałem wrażenie że sam oring jak i port lufy są wilgotne od jakiejś oliwki, czy cuś...
Nalot na kostce od strony portu i widoczny smar na zatrzasku...

Obrazek



I z bliska jak siedzi w porcie Exact 4,51 , no i rzecz jasna , smar na zatrzasku i nalot kostki :)

Obrazek


To na tyle z "MISI" SUBIEKTYWÓW i walorów estetycznych.
Czas na chrono :)

I tu miłe zaskoczenie ...
Pomiary na Exact 4,51.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadmienię tylko że Harnasia kupiliśmy znajomym w dowód wdzięczności, a testy prowadziliśmy w drodze do obdarowanych :)

Mała ilość czasu nie pozwoliła na poważniejsze testy, ale i tarczki z zerowania i próbki skupienia się znajdą .

W pośpiechu z lichej podpórki wyszło tak...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak się to prezentuje w postaci papierowej .
Zerowanie na exact 4,51 , jedna tarczka na exact i kolejna strzelona z dodanego jako gratis znanego chyba wszystkim "Śrutu" Oztay.
Chwyt pistoletowy masywny, szeroki.
Spust dwie drogi - łagodne, spust był ustawiony nie za ciężki , sam wchodził w palec, więc nic nie kręciłem. Swoją drogą nie myślałem że w Hatsanach jest taki przyjemny spust...

Przy pierwszych napinaniach i strzałach , trzeszczało chrobotało i brzęczało , po kilku krótkich seriach (3 godziny x 5 osób :) he he ), było ciszej i przyjemniej.
Kopniak mały, odczuwalny, lekkie brzęczenie sprężyny.
Za jakiś czas zajrzę zapewne do środka tytułem smarowania, a że się na hatsanach nie znam, więc po prostu postaram się Wam pokazać fotki z rozbiórki.

Ot i tyle, tak przygoda z Harnasiem ;) .
Suma sumarum, dobrze wydane 420zł. (Subiektywnie)

Pozdrawiamy
Malwina i Krzysztof
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

Miałem chęć na niego gdy się przymierzałem do pierwszej wiatrówki, bo mi dobrze leżał w ręku, ale jakoś nie znalazłem opinii i spasowałem...
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Na prawdę nie spodziewałem się wiele po tym Karabinku, tym milsze było zaskoczenie, szczególnie spust...
Myślę że jest to system znany już z któregoś modelu Hatsana, ale nie wyznaje się na tych Karabinkach więc nawet zgadywać próbował nie będę jakiego modelu jest to wersja rozwojowa.

Po dobrym przeglądzie może być milusio, jak na Fabrycznie nowy karabinek za 400zł.

Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kombat69 pisze: jakiego modelu jest to wersja rozwojowa.
... Hatsan Striker EDGE ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Dzięki Przemku ;)
To mamy doprecyzowane czego się spodziewać po systemie :) .
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Kombat69 pisze: Przy pierwszych napinaniach i strzałach , trzeszczało chrobotało i brzęczało
To raczej bym nie wytrzymał, dziada rozebrał zobaczyć co tam chrobocze.
Skoro to Striker w przebraniu, to jak z wygodą chwytu? Bo wczoraj przymierzyłem się do Strikera, no i trochę kicha, jak palce na chwycie to spustu sięgałem czubkiem wskazującego, jak wskazujący na spuście to reszta w powietrzu. Biorąc pod uwagę, że udawało mi się podnosić piłkę do koszykówki jedną ręką nachwytem, to albo dłonie mi zmalały albo ergonomia kuleje.
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

Hiszpan63 pisze:
Kombat69 pisze: jakiego modelu jest to wersja rozwojowa.
... Hatsan Striker EDGE ...
Tak prawdę mówiąc to jest Gamoń czy też Crosman... :D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Eres pisze:Tak prawdę mówiąc to jest Gamoń czy też Crosman...
Hatsan z modułem spustu z kopii Gamonia ... lekko przekonstruowany bezpiecznik ... ;)

O dziwo da się z tego strzelać ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Hiszpan63 pisze:
Eres pisze:Tak prawdę mówiąc to jest Gamoń czy też Crosman...
Hatsan z modułem spustu z kopii Gamonia ... lekko przekonstruowany bezpiecznik ... ;)

O dziwo da się z tego strzelać ...
To prawda,nawet dosyć celnie. Nie dalej jak godzinkę temu, widziałem że znajomi na 10 i 15 metrów potrafią ciąć tylko w czarne pole na otwartych z podpórki po 2 dniach znajomości z karabinkiem :) (Nigdy wcześniej z niczego nie strzelali) .
witeg pisze:Skoro to Striker w przebraniu, to jak z wygodą chwytu?
Jeśli chodzi zaś o chwyt , to nie zauważyłem żeby był problemem czy dyskomfortem dla ludzi o średniej wielkości dłoni. Ani Malwinie ani Beacie , nie przeszkadzał chwyt.
Dla mnie jest grubszy od HW50 z tym że w HW 50 jest jeszcze troszeczkę dalej do spustu.
witeg pisze:
To raczej bym nie wytrzymał, dziada rozebrał zobaczyć co tam chrobocze.
Ja również... Gdybym kupił go dla siebie, a nie na podarunek jako fabrycznie nowy na gwarancji. ;)

Ale myślę że jak nowy właściciel oswoi się z myślą potrzeby zrobienia przeglądu, kosztem utraty "rękojmi, to wróci Harnaś na smarowanko.

Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX