Regulamin Kpn10

Karabin pneumatyczny 10m, stojąca.
Zablokowany
Rlyeh

Regulamin Kpn10

Post autor: Rlyeh » 2009-01-03, 20:35

[center]Kpn 10 - Karabin pneumatyczny 10 m
Rozgrywki rozpoczynają się 12.01.2009 r. i trwać będą 7 tygodniowych kolejek.
Tarcze oddajemy do 23:59 w poniedziałek, po tym terminie wyniki przechodzą na następną kolejkę.
[/center]

Osoba licząca punkty (sędzia) – KWP
Sprzęt – karabinek pneumatyczny
Dystans – 10m
Postawa– stojąca klasyczna
Obowiązuje tarcza Kpn

Dodatkowe uwagi: Dozwolone są tylko otwarte i zamknięte przyrządy celownicze oraz celowniki optyczne i kolimatory. W każdej kolejce składamy dwie tarcze po pięć strzałów (lub jeden arkusz z dziesięcioma tarczami), czyli łącznie możemy uzyskać 100 punktów/runda.

Link do tarczy
Link do arkusza 10 w jednym
Link do tarczy dla kulochwytu 14x14

Regulamin ogólny:

• Liga rozgrywana jest na zasadach Fair Play i oparta na wzajemnym zaufaniu.
• Każdy zawodnik ma prawo do złożenia jednego zestawu tarcz tygodniowo w każdej kategorii, w jakiej bierze udział.
• W końcowym sumowaniu punktów brane będzie pod uwagę 5 najwyżej ocenionych zestawów.
• Nie ma możliwości składania tarcz z danej kolejki po jej zakończeniu.
• Każda kategoria punktowana jest osobno.
• Pozycje strzeleckie oraz rozmiary tarcz przypisane są do poszczególnych kategorii.
• Zawodnik ma prawo wziąć udział w każdej z kategorii ligowych.
• Wygrywają zawodnicy, którzy zdobędą największą ilość punktów w swoich kategoriach.

Tarcze i punkty

• Tarcze musza mieć odpowiednie wymiary (podane w omówieniu konkurencji). Dopuszczalne różnice wymiarów 0,5mm (z wyjątkiem tarczy Kpn10).
• Zaczernienie pól na tarczy jest dowolne.
• Tarcze mogą być drukowane lub kupne.
• Pod tarcze drukowane strzelający ma obowiązek podłożyć podkładkę z tektury lub w inny sposób zadbać o „równe przestrzeliny”.
• Punkty przydziela się na podstawie najwyżej punktowanych przerwanych linii tarczy.
• Przestrzelina po jednym śrucie mająca którykolwiek z wymiarów większy niż 9mm (dwukrotność kalibru śrutu) będzie oceniana na podstawie najniżej punktowanej przerwanej linii.
• Rozdarcie liniowe nie jest częścią przestrzeliny.
• Wszelkie uwagi odnośnie ilości przyznanych przez sędziego punktów itp. mogą być kierowane do sędziów wyłącznie na PW (inne będą usuwane z tematu).
• Tarcze sędziów oceniają sędziowie innych kategorii.

Kolejki:
I - 12 stycznia (poniedziałek) - 18 stycznia (niedziela)
II - 19 stycznia (poniedziałek) - 25 stycznia (niedziela)
III - 26 stycznia (poniedziałek) - 1 lutego (niedziela)
IV - 2 lutego (poniedziałek) - 8 lutego (niedziela)
V - 9 lutego (poniedziałek) - 15 lutego (niedziela)
VI - 16 lutego (poniedziałek) - 22 lutego (niedziela)
VII - 23 lutego (poniedziałek) - 1 marca (niedziela)

Jak zaznaczono powyżej, tarcze mozna składać do godziny 23:59 w poniedziałek. Czyli w przypadku pierwszej kolejki jest to poniedziałek, 19 stycznia. Oczywiście należy zaznaczyć, za którą kolejkę publikuje się tarcze - to ułatwia pracę.
Załączniki
kpn10.jpg
Wymiary przepisowej tarczy karabin pneumatyczny 10m jak podano w regulacjach ISSF:
http://www.issf-shooting.org/documents/rules/2009/pdf/ISSFRuleBook2009englishWEB.pdf
Ostatnio zmieniony 2009-02-16, 19:09 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 3 razy.

Rlyeh

Post autor: Rlyeh » 2009-01-03, 20:36

Jak publikować wyniki?

Trzeba założyć nowy temat, napisać o swoim sprzęcie (pojawi się to w tabelce z wynikami) oraz o postawie strzeleckiej. Tarcze przekazać można na dwa sposoby:

Sposób pierwszy: skan. Najlepiej wrzucić jakąś kontrastową podkładkę pod tarczę.
Sposób drugi: wyraźne zdjęcie.

Postawa stojąca "klasyczna" oraz inne:
http://www.strzelnica.hg.pl/109postkar.htm
(informacje zamieszczone na witrynie S.O.S "10.9").

Awatar użytkownika
White_Eagle

Post autor: White_Eagle » 2009-01-03, 20:55

Witam serdecznie.
Mam zaszczyt sędziować tę kategorie Ligi i z mojej strony postaram się to zrobić, jak najlepiej, aby nie zawieść zaufania żadnego z zawodników.
Bardzo proszę, aby przy skanowaniu pod tarcze koniecznie podłożyć kolorową kartkę innego koloru niż biały lub czarny. Nsjlepiej gdy to będzie kartka czerwonego koloru.
Proszę skanować rodzielczością nie mniejszą niż 300DPI.
Zawodników, którzy nie mają dostępn do skanera i posługiwali się apartem fotograficznym, bardzo proszę, aby również pod tarczę podłożyli kolorowy papier i przy robie zdjęć zadbali o najlepsze oświetlenie.
Zachowując moją prośbą, wstawiane tarcze będą bardzo czytelne i wtedy nie będą budzić zastrzeń.

Kontakt ze mna to:
gg 3176262
tel. 601206807
email: White_Eagle@interia.eu

Życząc samych "10" na tarczach, pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Luciush81

Post autor: Luciush81 » 2009-01-06, 11:41

Pytanie uważam za "regulaminowe", a nie znalazłem na nie odpowiedzi w innych wątkach, ani opisie postaw strzeleckich:

Napisane jest: "Strzelec musi stać swobodnie, obiema stopami, na powierzchni stanowiska strzeleckiego (...)" I tu moje pytanie, jak to wygląda: czy jest to jakiś wydzielony obszar w określonej odległości (tu 10m) od tarczy? A jeśli jest to przykładowo, linia, to jak mierzona jest odległość od tarczy? Do zawodnika i to on nie może przekroczyć linii? Czy może jak w HFT - karabinek może przekraczać linię tylko określoną swoją częścią?

Rlyeh

Post autor: Rlyeh » 2009-01-06, 12:10

Tak jak na typowych zawodach strzeleckich kpn - jest linia wyznaczająca 10m, i zawodnik nie może jej przekroczyć. Linia mierzona od tarczy, +/- 5cm.
Tarcza powinna być zawieszona na wysokości 1,4m od ziemi - mimo tego że nasze strzelanie jest na luzie to zachęcałbym do zachowywania takiego odcinka - bardzo wygodnie się strzela.

Luciush81

Post autor: Luciush81 » 2009-01-06, 22:52

Dzięki :)
Wprawdzie już mi to dziś White_Eagle wyłuszczył szczegółowo, ale dzięki za dodatkowy odzew, no i poradę :)

Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik

Post autor: SlaweQ » 2009-01-15, 09:40

Witam koleżeństwo :>

Chciałem poinformować uczestników konkurencji KPn10 jak i obserwatorów tejże, że z powodu plam na słońcu, szarańczy w Egipcie, lodu na Marsie, ginących waleni w oceanach, nieodpowiedzialnych polityków, itp. * przez jakiś czas będę Wam sędziował 8-)

*) do wyboru.

Uczę się strzelać od nowa 8-)

RETROPER

Post autor: RETROPER » 2009-01-17, 22:50

Mam na kompie w jednym pliku pdf pełno różnych tarcz Kpn10, nie wiem jak wrzuci to do pobrania na forum więc jak coś to podawać e-mail'e
różna ilośc na kartce A4, różne zaczernienia, zabielenia, z siatkami i bez... razem 32 rodzaje

PYTANIE

Nie wyczytałem tego nigdzie,
czy mogę spośród strzelonych tarcz wybrac tą najlepszą i wrzucic na forum,
czy zaś muszę sobie z góry założyc, to będzie ta Ligowa, teraz albo nigdy 8-) ???
FWB P70 Junior + Weaver GS 4,5-14x40
Heanel I-53 - do remontu

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Kontakt:

Post autor: daras » 2009-01-17, 23:15

Możesz wybrać najlepszą i wrzucić na forum.
guntuning.com

Rlyeh

Post autor: Rlyeh » 2009-01-17, 23:27

Podobne pytanie już się kiedyś pojawiło. Straciłem parę minut zanim odnalazłem wątek, skoro znalazłem, to wrzucę linka
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=12602#12602
A skrótowo - tak jak Daras napisał.

Zablokowany

Wróć do „Kpn10”