kulochwyt magnetyczny

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

kulochwyt magnetyczny

Post autor: swt »

Witam nie wiem czy wybrałem dobry dział jeśli nie to przepraszam za pomyłkę, mianowicie chodzi mi o to ze planuje kupić kulochwyt magnetyczny walther lecz na allegro znalazłem taką samą opcje i o połowę tańszą o to linki
http://allegro.pl/showitem/description/5371811388.html orginala walthera
http://allegro.pl/showitem/description/5353698789.html no name nieznanej firmy
i teraz panowie pytanie czy ktoś miał styczność z tymi zabawkami ,czy opłaca się dokładać kasę do markowego jest różnica w wykonaniu trwałości?. Chciałbym używać kulochwytu do pistoletu co2, jak i do długiej wiatrówki tylko czy te zabawki to wytrzymają ? czekam na wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Mam taki kulochwyt kupiony w M.pl , taki jak ten "Magnum". Moim zdaniem szkoda kasy, lepiej zainwestować w porządny kulochwyt 14x14 z grubej, min. 2 mm blachy.

Nie wiem, jak w rzeczywistości wygląda ten Walthera, ale w moim belka z magnesami, do których "przylepiają się" po strzale figurki była z jakiegoś badziewnego tworzywa. Efekt - nawet spore wychylenie lizaka resetującego, przy nawet niedużej sile chwytowej magnesów, powodowało jedynie skręcenie się tej belki no i figurki nie wstawały.

Usztywniłem belkę aluminiowym ceownikiem - przez pewien czas działało, ale teraz, ponieważ do figurek poprzyklejały się śruty (efekt podobny do łączenia ultradźwiękowego), kaczki nie wstają, bo waga figurki ze śrutami jest zbyt duża w porównaniu do obciążnika.

Śruty są całkiem nieźle przygrzane do figurki (stalowej) i bez ostrego narzędzia nie daje się ich zdjąć. Ponieważ figurki są wewnątrz kulochwytu, operowanie ostrym narzędziem jest dość ryzykowne, a nie chce mi się go demontować.

Zresztą, nawet jak kulochwyt był nowy, strzał z Crosmana 3576 (2-3J) nie powodował resetu, musiałem strzelać karabinkiem.

Dodatkowo, zwiększona masa figurki ze śrutem zwiększa również jej bezwładność, co powoduje, że energia konieczna do położenia figurki wzrasta i słabsze wiatrówki już jej nie kładą.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Kolega z innego forum podesłał mi to http://strzelajdocelu.pl/sklep/kulochwy ... ny-kaczki/,
Podobno bardzo dobra polska firma robi solidnie i nie żałują blachy wygląda dość solidnie ;). Myśle ze temat można zamknąć.
AirArms TX200MK3 (Dębowy) / DOC 3-9x40 /Sportsmatch OP25C.
Walther CP99 - Diabolo
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

swt pisze:Podobno bardzo dobra polska firma robi solidnie i nie żałują blachy wygląda dość solidnie ;)
Mam wrażenie, że za słabo zaakcentowałem: to, że taki kulochwyt MSZ się nie nadaje, to nie jest kwestia cienkiej blachy, bo blacha jest OK, tylko samej konstrukcji, zasady działania.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."