zakup wiatrówki 500-800

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

Witam co polecacie zakupić do strzelania weekendowego,
kal. 4,5mm celna i dobra, na odleglosc pewnie do 50m,
sprzet może być nowy lub używany w stanie użyteczności jak nowy, żeby wszystko hulało , może być po tuningu,
co do strzelania posiadam stara wiatrówkę z rynku kupiona kiedyś za 300zł, ale się do tej pory lekko uszkodziła ale działa, nie był to łamaniec ale z naciągiem do dołu, nie jest taka zła ale z celnością i jakością to nie to

co sadzicie o Karabinek Walther Terrus 4,5mm
na promocji 1000 na 600zł
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: Ślubek »

Nowy Walther Terrus za 600 zł to moim zdaniem bardzo dobra cena.

Jeśli Ci się podoba, to się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Skoro dotychczas strzelałeś z bazarowej chinki, od razu poczujesz poprawę - tuningiem się na razie nie przejmuj - na to przyjdzie czas, jak się już nią nacieszysz. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

Ślubek pisze: 2019-06-26, 14:08 Nowy Walther Terrus za 600 zł to moim zdaniem bardzo dobra cena.

Jeśli Ci się podoba, to się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Skoro dotychczas strzelałeś z bazarowej chinki, od razu poczujesz poprawę - tuningiem się na razie nie przejmuj - na to przyjdzie czas, jak się już nią nacieszysz. :^)
ok :)
sam wlasnie nie wiem co kupic bo każdy poleca cos innego co chwile cos lepszego ale z tym leci cena do góry, i żeby cos fajnego kupic to cena jest 1000zł lub więcej, ale ja nie wiem czy będę takim snajperem ze musze już kupic, i czy nie wystarczy bo jest DOBRA ten walther
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

na promce znalazłem tez wersje na 5,5 walther-terrus
https://www.combat.pl/001001208-karabin ... -spre.html

który lepszy wybór? 4,5 czy 5,5 ??
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: Ślubek »

Pierwsza wiatrówka kupiona świadomie (nie pod wpływem impulsu: "o, na bazarze jest karabin z trzy stówki!") powinna mieć dwie cechy:

Po pierwsze ma się podobać. Po co kupować coś, co może i jest celne, ale będzie leżakowało w szafie, bo nie ma się ochoty wyjść z tym i postrzelać? To jest (i ma być) fajna zabawka. Nie oszukujmy się, nie będziesz od razu trafiał w zakrętki od PET na 50 m. Ba, jak uda Ci się trafić na 20 m to będzie coś!

Wiatrówkę sprężynową trzeba najpierw poznać, wyćwiczyć powtarzalny chwyt etc. A to wymaga wystrzelania kilogramów śrutu. Ale gdy już się uda, strzelanie nawet z broni palnej nie będzie stanowiło dużego problemu, tak jak i strzelanie z innych rodzajów wiatrówek.

Ale do tego trzeba, by wiatrówka spełniała również drugi warunek: przy poprawnym złożeniu pozwalała jednak co jakiś czas trafić w cel. Nie powinna ograniczać strzelca. A niestety, z chińskich podróbek nawet dobry strzelec miałby problem z trafieniem.

Dlatego warto zainwestować w coś firmowego: Weichrauch, Hammerli, Walther, Feinwerkbau to firmy znane i poważane. Tylko, że jakość wykonania kosztuje. Jednak taką wiatrówkę znacznie łatwiej potem "w razie czego" sprzedać.

Co do kalibru - kup w kalibrze 4,5 mm. Śrut 5,5 mm jest większy i cięższy, więc (przy takiej samej mocy systemu) ma mniejszą energię wylotową - leci wolniej. Nadaje się jedynie do wiatrówek ponadlimitowych (FAC), z których wolno strzelać tylko na strzelnicy.

PS. Dobrym zwyczajem na tym Forum jest napisanie o sobie kilku słów w Przywitalni. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Co do sprężyn to jeszcze magiczne :przegląd co najmniej zerowy .
Każda wiatrówka wymaga po zakupie przeglądu i poprawnego przesmarowania,czasem delikatnych poprawek.
Oczywiście kolega strzelając na 50 m musi zaopatrzyć sie w lunete i dobry montaż , na sprężynie musi byc dobry.
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

zbisz41 pisze: 2019-06-27, 09:04 Co do sprężyn to jeszcze magiczne :przegląd co najmniej zerowy .
Każda wiatrówka wymaga po zakupie przeglądu i poprawnego przesmarowania,czasem delikatnych poprawek.
Oczywiście kolega strzelając na 50 m musi zaopatrzyć sie w lunete i dobry montaż , na sprężynie musi byc dobry.
czyli jak cos już wybiorę i kupie to mam zrobić przegląd? sam dam rade?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Powinno sie zaraz zrobić przegląd zerowy bo:
-zasadniczo sprzęt jest przesmarowany pod transport i magazynowanie
-zdarzają sie nawet najlepszym jakieś niedoróbki ,a w tańszych zasadniczo to i owo trzeba doszlifować
Może się zdarzyć ze będą dziwne wibracje, sprzęt będzie kopać i dymić :D
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

zbisz41 pisze: 2019-06-27, 15:51 Powinno sie zaraz zrobić przegląd zerowy bo:
-zasadniczo sprzęt jest przesmarowany pod transport i magazynowanie
-zdarzają sie nawet najlepszym jakieś niedoróbki ,a w tańszych zasadniczo to i owo trzeba doszlifować
Może się zdarzyć ze będą dziwne wibracje, sprzęt będzie kopać i dymić :D
jak już kupie to taki przegląd zerowy sam zrobie?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Nie wiem na ile masz zdolności manualne i techniczne :mrgreen:
W sumie to da sie ogarnąć ale trzeba mec jakieś tam pojecie , co czym i jak.
Na forum są tematu jak smarować i serwisować wiatrówki poszukaj .
Ja tego nie robię ,wole oddać do fachowca , a jakiego to nie powiem bo każdy ma inne preferencje :lol:
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

zebym mial ja kogos na miejscu.... a nie wysyłac...
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Przegląd zerowy polega na całkowitym rozebraniu karabinka , umyciu go , przesmarowaniu i przeglądowi. Najczęściej poleruje sie końce sprężyny , tłok komorę, reguluje i poleruje części spustu. Potem obróbka komory ładowania śrutu i korona lufy.
Pewnie jeszcze parę rzeczy :lol:
Nie jest to jakaś filozofia ale ...jest sporo części , łatwo rozkręcić ale skręcić to już inna bajka .
Poglądowy filmik nie koniecznie do naśladowania :gwizdze:
https://www.youtube.com/watch?v=vqFcZS1TLl4
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

ja się nie znam ale cos działają :)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: witeg »

Masz jakąś chininę. Rozbierz, popraw, przesmaruj, jak będzie działała lepiej po niż przed, to jest szansa, że z nową też dasz radę, przy okazji dowiesz się, że samodzielny przegląd też darmowy nie jest, trzeba kupić mazidła, czasem części, zwykle dorobić prowadnicę (jeśli nie masz tokarki). Dodatkowo jest szansa, że coś zepsujesz przy okazji tracąc gwarancję.
Z własnych doświadczeń wiem, że pierwsze samodzielne przeglądy wychodzą raczej drożej niż zlecenie tego komuś, albo kupienie gotowca już po przeglądzie.
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

witeg pisze: 2019-06-28, 06:26 Masz jakąś chininę. Rozbierz, popraw, przesmaruj, jak będzie działała lepiej po niż przed, to jest szansa, że z nową też dasz radę, przy okazji dowiesz się, że samodzielny przegląd też darmowy nie jest, trzeba kupić mazidła, czasem części, zwykle dorobić prowadnicę (jeśli nie masz tokarki). Dodatkowo jest szansa, że coś zepsujesz przy okazji tracąc gwarancję.
Z własnych doświadczeń wiem, że pierwsze samodzielne przeglądy wychodzą raczej drożej niż zlecenie tego komuś, albo kupienie gotowca już po przeglądzie.
a jaki koszt może być takiego przeglądu?