Rysowanie lufy

Moderator: Hiszpan63

suchyhw77
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-16, 09:29
Lokalizacja: Trzebiel

Rysowanie lufy

Post autor: suchyhw77 »

Dzień dobry. Po pierwsze chciałbym się przywitać jestem tu nowy .
A co do tematu to interesuje mnie kwestia zarysowania mojej lufy e hw77,ale nie mogę nikogo znaleźć kto to jeszcze robi.Wiem że Hogan juz nie i konceptus tez nie .Może kto z szanownych forumowiczów zna kogoś kto to zrobi. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .

Paweł
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Rysowanie lufy

Post autor: Filo »

suchyhw77 pisze:Dzień dobry. Po pierwsze chciałbym się przywitać jestem tu nowy .
A co do tematu to interesuje mnie kwestia zarysowania mojej lufy e hw77,ale nie mogę nikogo znaleźć kto to jeszcze robi.Wiem że Hogan juz nie i konceptus tez nie .Może kto z szanownych forumowiczów zna kogoś kto to zrobi. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .

Paweł
I pewnie nie znajdziesz . To przebrzmiała sprawa , której wartość , wg. mnie , od początku była problematyczna .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Żeby rysowanie lufy miało jakikolwiek sens, rysowane "zwoje" powinny mieć ściśle kontrolowany skok, np. wynikający z prędkości śrutu w danym punkcie lufy, albo z ciśnienia za śrutem, a więc i siły działającej na śrut. Chodzi o to, aby rysy nie skrawały śrutu, a nadawały mu ruch obrotowy.

Do takich zabaw nie wystarczy wsadzić do lufy stalowego wyciora, potrzebna jest raczej maszyna, co najmniej taka jak ta.

Zrobienie takiej maszyny nie jest uzasadnione/opłacalne, gdy planujemy jedynie produkcję jednostkową. Co więcej, technologia idzie naprzód i fabryki wytwarzające lufy robią je na doskonalszych maszynach, lufy gwintowane są więc po prostu coraz tańsze. Taniej jest więc kupić gotową surówkę, obrobić końce, nałożyć powłokę i wymienić lufę niż kombinować ze szczotkami. :^)

Jeśli Twoja HaWusia77 nie ma gwintowanej lufy, to dogadaj się z kimś, kto potrafi do niej założyć lepszą lufę, np. LW, a na pewno nie pożałujesz.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
suchyhw77
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-16, 09:29
Lokalizacja: Trzebiel

Post autor: suchyhw77 »

Wymiana lufy nie jest tu taka prosta dolny naciąg i lufa z komora mało kto się podejmie lub cena będzie wysoka porostu trzeba się do tego przyzwyczaić pozdrawiam i dziemię za ziteresowanie .Może ktoś coś jeszcze doda ....
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Napiszę ci tak- jakby to było moje HW i bym go chciał mieć, pogadałbym z Hoganem na temat dopieszczenia karabinka i wymiany lufy.
suchyhw77
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-16, 09:29
Lokalizacja: Trzebiel

Post autor: suchyhw77 »

Karabinek jest dopieszczony przez Hogana tylko Hogana nie ma już maszyny do rysowania lufy skupienie na 30m w granicy 3cm nie jest zle a po rysowaniu będzie jeszcze lepiej dziękuję za odpowiedź