Gamo PR-45 - dobór śrutu do jego lufy

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Tomasz_XX pisze:...jeszcze muszę trochę potrenować...
Taki pomysł na trening oszczędnościowy, zaczerpnięty z beżowego:
Wycinasz w tarczy okrąg, np. "7" i strzelasz, dopóki nie przestaniesz robić dziur w tym, co pozostało. Następnie wycinasz okrąg "8" i znowu strzelasz, aż reszta tarczy będzie cała. Potem wycinasz "9" i znów powtarzasz.

PS. A jak już przestaniesz uszkadzać tarczę z wyciętą "10" - wstawiasz tarczę bez wycięć. Jeśli i w niej nie zrobisz dziur, wracasz do początku. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Dystans również 10 metrów z tym, że strzelanie z ręki pozycja stojąca :) Wiatrówka Industry Brand QB20 bez lunety. Śrut H&N Econ 4,5. Gdyby jeszcze nie to "7" to byłbym naprawdę zadowolony ale chyba i tak nie jest źle... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Tomasz_XX pisze:Trzynasty śrut firmy Normark Dogg Match nie wszedł do testu ponieważ na 10 śrutów tylko 3 udało mi się wcisnąć do portu.
Tomek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dokładnie miałem ten sam problem z Normarkiem co kolega. Masakra z załadunkiem do portu. Naprawdę nie polecam tego produktu. Jak przerzuciłem się na H&N byłem w szoku, że tak idealnie wygląda załadunek śrutu. Normark był moim pierwszym śrutem więc nie miałem wcześniej skali porównania.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli masz na myśli ten śrut:
Obrazek
to faktycznie jest dość mocno nadkalibrowy. Ale lata całkiem nieźle. Oczywiście, nadaje się tylko do wiatrówek ładowanych przy pomocy popychacza. Ręczne ładowanie faktycznie jest niewygodne i może niszczyć sukienkę śrutu.

Aby nie być gołosłownym, poniżej dwie tarcze strzelone dziś śrutem Dogg Match z FEG GPM-01. Pozycja stojąc, 10 m, Ppn10:
Obrazek Obrazek
W pierwszej tarczy dwa razy zerwałem strzał. Moim skromnym zdaniem, jak na tarcze strzelone pistoletem, którym nie trenuję, z innym spustem oraz chwytem, nie wygląda to źle.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Ślubek pisze:
Tomasz_XX pisze:...jeszcze muszę trochę potrenować...
Taki pomysł na trening oszczędnościowy, zaczerpnięty z beżowego:
Wycinasz w tarczy okrąg, np. "7" i strzelasz, dopóki nie przestaniesz robić dziur w tym, co pozostało. Następnie wycinasz okrąg "8" i znowu strzelasz, aż reszta tarczy będzie cała. Potem wycinasz "9" i znów powtarzasz.

PS. A jak już przestaniesz uszkadzać tarczę z wyciętą "10" - wstawiasz tarczę bez wycięć. Jeśli i w niej nie zrobisz dziur, wracasz do początku. :^)
Podoba mi się ten sposób treningu, bo już tak strzelałem z długiej wiatrówki - wieczorem do podświetlonego "oczka".

Wiesz, Rafał dla pewności przejrzałem forum czy nie ma czegoś w formie skryptu do treningu tarczowego. Mam na myśli skrypt w którym znajdzie się plan treningowy obejmujący np. trening kondycyjny, informacje o błędach postawy i sposoby ich korekty, tarcze do poprawy zgrywania przyrządów w pionie, poziomie itp. Taki skrypt dla amatorów.
Mam ochotę założyć taki oddzielny wątek ?
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Sporo informacji o literaturze znajdziesz w http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1252639
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a kto chciałby tak katować się :shock: ...to już koniec zabawy, przerost formy zupełny...
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

green_thunder pisze:...a kto chciałby tak katować się :shock: ...to już koniec zabawy, przerost formy zupełny...
No nie, FUN musi być w każdym sporcie. Akurat ja mam taki ścisły umysł i muszę choć trochę naukowo... ;)
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Ślubek pisze:Sporo informacji o literaturze znajdziesz w http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1252639
Dzięki za link.

W ojczystym języku znalazłem Wasilewskiego "Sztukę celnego strzelania" str. 27-45 o zasadach strzelania pistoletowego. Jest na naszym forum w literaturze. Możesz je zweryfikować pod kątem śrutu ?

Następnie artykuł Baranowskiego:

o cechach dobrego strzelca i testach przy naborze:

http://www.cos.pl/sw/910_06/27.pdf

i o kształtowaniu umiejętności celowania w ujęciu biomechanicznym człowieka

http://www.cos.pl/sw/2008_7-9/073.pdf

Od przeczytania tego ostatniego artykułu strzelam z wyprzedzeniem z/w na tzw. sakkady tj. ruchy gałek ocznych rzędu 4-5 Hz .

A tutaj znalazłem przykłady ciekawych tarcz treningowych - str. 22, 23 i 24.

http://www.grot.bialystok.pl/dopobrania ... patent.pdf


Poza tym kupiłem ksiązki:
"Nowoczesne wiatrówki" M. Szayera i "Strzelanie precyzyjne dla snajperów i myśliwych" M. Czerwińskiego.

Po przeczytaniu ich wiem, że mam teraz strzelać, strzelać, zadawać sobie pytania i szukać odpowiedzi, co zrobić żeby było lepiej....
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

[quote="Tomasz_XX"] Akurat ja mam taki ścisły umysł i muszę choć trochę naukowo... [/quot



...to pewnie strasznie zanudzasz otoczenie...chyba nie zabierasz na grilla książki kucharskiej ?..
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

green_thunder pisze:...to pewnie strasznie zanudzasz otoczenie...chyba nie zabierasz na grilla książki kucharskiej ?..
Wyobraź sobie teraz do baby się naukowo dobierać :! :lol:
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Tomasz jestem tutaj nowy i wiatrówkę posiadam od około miesiąca. Znajomi znają mnie z tego, że mówię co myślę :) Nie obraź się ale uważam, że za bardzo się "wczuwasz". To ma być zabawa, rozrywka, hobby, nawet pasja ale u Ciebie to zatrąca już o coś bardzo niebezpiecznego ;) Nawet nie wiem jak to nazwać. Chłopie składasz papiery na Snajpera czy Co? ;) Książki, wieczne testy udoskonalenia, kombinowanie jak być idealny strzelcem. Nie uważasz, że trochę swoim postępowanie zabijasz ducha tego sportu...? Tak więc moja tak jak już wcześniej pisałem szczera i otwarta rada: Więcej luzu i zabawy a nie klepania regułek 8-)
Ostatnio zmieniony 2015-11-12, 23:29 przez piotrek1467, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

JesperKyd pisze:
green_thunder pisze:...to pewnie strasznie zanudzasz otoczenie...chyba nie zabierasz na grilla książki kucharskiej ?..
Wyobraź sobie teraz do baby się naukowo dobierać :! :lol:
Daniel dokładnie spontan przede wszystkim i intuicja ;) Nie wszystko da się zamknąć w regułe :)
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Tomasz_XX pisze:Po przeczytaniu ich wiem, że mam teraz strzelać, strzelać, zadawać sobie pytania i szukać odpowiedzi, co zrobić żeby było lepiej...
Tak właśnie! ponieważ robiąc coś hobbystycznie trzeba robić to profesjonalnie.
Każdy jeden tu wypowiadający się, jeżeli nie misia, ale i do misiania trzeba coś wiedzieć, wypowiada się fachowo, w każdym razie się stara, a to nie przyszło z powietrza.
Tak, czytaj, baw się i zadawaj pytania. :) :)
A potem możesz znaleźć się w całkiem innym hobby (wypróbowane :D ).
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tomek zmierza w kierunku strzelectwa wyczynowego . " Każden jeden " ma swoją wersję wiatrówkowego hobby . Mam w rodzinie kuzyna, który wyciąga swoją gładkolufową chinkę raz do roku i po wystrzelaniu pół paczki Oztaj'a chowa ją do następnego roku . I też hobbysta .