Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Moderator: Hiszpan63

erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Hiszpan63 pisze:[A jak coś "nie lata" , to nie będzie i nie należy sobie tym zawracać głowy.
AMEN.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

stingerek pisze:Ja kupiłęm u tego sprzedawcy już 2000 sztuk KTK ostrego i lata aż miło.
Jakbym słyszał pewnego znajomego "snajpera".
To że nie trafia nawet wiadra, to tylko mały szczegół... :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

,, to nawet z ciętych gwoździ"
...z ciętych :shock: a ja zawsze całe wpychałem :roll: ...
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Robercie, każdy wie, że gwóźdź z łebkiem jest nadkalibrowy i nada się tylko do 5,5 lufy.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

A może podejść do sprawy od innej strony?

Aby dobrać śrut do lufy, trzeba spróbować jak latają różne śruty - to raz.

Dwa - nie każdy chce/może kupować kilka(naście) różnych puszek tylko po to, aby sprawdzić, jak śrut lata.

Trzy - śrut, który się nie sprawdził, zazwyczaj zalega w jakiejś szufladzie, nie za bardzo jest jak go sprzedać, bo to w końcu już otwarta puszka.

Cztery - spotkałem się z przekonaniem, że nie ma sensu kupować firmowych testerów śrutu, bo nie dość, że do testerów producent daje śrut wyselekcjonowany, nie mający wiele wspólnego z seryjną produkcją, to jeszcze nie wszyscy producenci robią testery.

Gdy dodamy 1+2+3+4 wychodzi coś takiego:

Mam kilka puszek śrutów tarczowych, których z różnych powodów nie używam. W jednych puszkach jest więcej śrutu, w innych mniej. Obecnie ten zestaw pożyczyłem, nie mam jednak nic przeciwko, aby (gdy obecny użytkownik już sobie zobaczy/wybierze najlepszy śrut z nich) dorzucił coś od siebie do zestawu i wysłał go następnemu chętnemu.

Można by stworzyć w ten sposób łańcuszek, w którym każdy kolejny Swawolnik po przetestowaniu śrutu dorzucałby coś od siebie i wysyłał dalej. Oczywiście, do dogadania byłyby szczegóły organizacyjne, takie jak: gdzie zapisywać się w kolejkę, ile śrutów dorzucamy, jakie to mają być śruty (np. kaliber i typ: tarczowe/inne itp.), jak zapakowane i kto pokrywa koszty przesyłki.

Skoro Liga korespondencyjna nam tak fajnie wychodzi, to chyba można mieć nadzieję, że nikt nie nadużyje łańcuszka i nie dosypie gwoździ :^) ?

W sumie każdy mógłby na tym skorzystać.

Co Wy na taki pomysł?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze: Co Wy na taki pomysł?
Pomysł bardzo fajny , ale obawiam się , że w naszym społeczeństwie trudny do realizacji . W Tesco w Łomiankach założono taki regał z książkami w kąciku wypoczynkowym , pod hasłem bodaj " przeczytaj i zwróć " , czy jakoś tak . Obecnie leżą tam dwie lub trzy książki których już nikt nie chce wziąć do ręki . Obawiam się , że i u nas , po kilku ogniwach tego łańcuszka , zostanie ostatnia puszeczka Oztay-a :-? .
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Jestem za pomysłem Rafała. Do koszyka wrzucam płaski KTK - pół pudełka i 100 szt. Exacta 4.50 Diabolo grzybka.

Poza tym, chętnie wyślę bezpłatnie wszystkim chętnym użytkownikom Gamo PR-45 po kilkadziesiąt sztuk płaskiego KTK celem porównania luf.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

Jestem jak najbardziej na "tak" tej idei...
Problemów w społeczeństwie bym na siłę się nie doszukiwał. Do stracenia jest mało (niepełna paczka śrutów), a można się pozytywnie zdziwić, że jednak nie jest z nami aż tak źle :mrgreen:
Jakiś czas temu na tym - albo na sąsiednim - forum (nie pamiętam dokładnie), oddałem "for free" kilka prawie nie ruszonych puszek różnych śrutów bo u mnie nie chciały latać, a miałem nadzieję że inna lufa je polubi i ktoś będzie miał trochę frajdy, a ja satysfakcję że się nie zmarnowały ;)
Proponowany sposób ich zagospodarowania odpowiadałby mi jeszcze bardziej - bo mam kilka śrutów które z chęcią bym potestował, a kupować ich mi się specjalnie nie chce...
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

photochem pisze:Problemów w społeczeństwie bym na siłę się nie doszukiwał.
Zawsze byłem w tej kwestii optymistą, ale ostatnio strasznie siadła mi psyche :| . W kwestii śrutu do wypróbowania , proponuję przyjąć zasadę , że ile z " banku " sztuk wystrzelam to tyle dokładam . Rafale, deklaruję swoje 500 szt. na wkład założycielski .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Idea szczytna , tyle , że nie do końca trafiona . Użyczanie śrutów do testów jest stare jak strzelectwo wiatrówkowe . Drzewiej ludkowie po prostu pisali , że potrzebują po 10-20 szt tego czy tamtego i zawsze się dobra dusza znalazła . Już ja to widzę jak ten "bankowy" śrut będzie wyglądał po piątej -dziesiątej wysyłce :/

... ale oczywiście jak Wam pasuje ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Hiszpan63 pisze: Już ja to widzę jak ten "bankowy" śrut będzie wyglądał po piątej -dziesiątej wysyłce :/


Masz rację. Podejmuję rękawicę i zaczynam kombinować nad zastępczym środkiem transportu. ;)

Przy okazji czy mógłbym u Ciebie tj. w ramach Cekausa zamówić odpłatnie po 30 szt. śrutu tarczowego, który wg. Ciebie ma szansę stać się tym jedynym do gamonia ?
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tomasz_XX pisze:Przy okazji czy mógłbym u Ciebie tj. w ramach Cekausa zamówić odpłatnie po 30 szt. śrutu tarczowego, który wg. Ciebie ma szansę stać się tym jedynym do gamonia ?
No to Ci Przemku Tomek strzelił gola na wykroku :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:No to Ci Przemku Tomek strzelił gola na wykroku
... czemu ???? ... ja nie muszę tego robić w ramach Cekausu. Mam tego tyle , ze spokojnie mogę dać do testów. W początku tygodnia naszykuję , ponumeruję i mogę wysyłać.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze: czemu ???? ... ja nie muszę tego robić w ramach Cekausu.
Właśnie to sobie wyobraziłem . Rozpakowujesz kilka , czy kilkanaście sklepowych pudełek , żeby uskubać z nich po 20 śrutów :D .
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Babraniny trochę, ale tak to wygląda. Też bym się pisał, bo czymś karmić zwierzęta domowe trzeba.