Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

erli pisze:
Jednak w tym przypadku z KTK jest zupełnie inaczej i w sumie Twoje porównanie ze sprawą telefonu której byłeś uczestnikiem ma się nijak.
erli,
niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Zakupiony towar nie spełnia swojego przeznaczenia i koniec.

;)
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Zakupiony towar nie spełnia swojego przeznaczenia i koniec.
... niestety , to Twój pistolet nie spełnia podstawowych kryteriów do korzystania z KTK :P ... reklamować trzeba pistolet :idea:

Ubawiłeś mnie Chłopie :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

;)
Dla mnie gamoń działa bez zarzutu i spełnia moje oczekiwania. Poza tym nie znalazłem osoby, która narzeka na jego funkcjonalność. Oczywiście pistolet można podrasować czego z tym śrutem nie mogę zrobić.

Przemek, nie proponuj mi zmiany pistoletu chyba, ze sam miałeś okazję tak zrobić z tego konkretnego powodu ;)

Jeśli producent sknocił śrut, to niby dlaczego mam za to płacić. Naprawdę nie widzę powodu.
A reklamując możemy pomóc mu w zmuszeniu go do poprawy jakości np. przez zmianę składu ołowiu.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Hiszpan63 pisze:
Tomasz_XX pisze:niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Zakupiony towar nie spełnia swojego przeznaczenia i koniec.
... niestety , to Twój pistolet nie spełnia podstawowych kryteriów do korzystania z KTK :P ... reklamować trzeba pistolet :idea:

Ubawiłeś mnie Chłopie :lol: :lol:
Swoją drogą to ciekawy problem.
Większość wyrobów z jakimi mamy do czynienia (szczególnie po wejściu do unii) posiada atesty, certyfikaty, świadectwa zgodności, świadectwa dopuszczenia do stosowania … itp. itd., które opisują ich parametry, zakres stosowania ble, ble ble …
Nie udało mi się znaleźć żadnych dokumentów które mówiłyby o wymogach jakie ma spełniać śrut.
Nie udało mi się znaleźć również żadnych dokumentów które mówiłyby o wymogach jakie ma spełniać wiatrówka (poza oczywiście limitem J).
Jeśli więc takowych kwitów nie ma, to niby jak i na jakiej podstawie można kwestionować cokolwiek ?
Szara strefa ? ;)
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A reklamując możemy pomóc mu w zmuszeniu go do poprawy jakości np. przez zmianę składu ołowiu.
_________________
... nie . Skład jest doskonały . Pasuje do bardzo wielu rodzajów luf . Natomiast nie pasuje do Twojej . To oznacza , ze nie masz strzelać z KTK .Nikt nie powiedział , że ma być tanio , łatwo i od razu ...

Ludziska przewalają po kilka wagonów danego śrutu za setki a nawet tysiace zł , by sprawdzić który lata najlepiej , a Ty po kilku strzałach z KTK twierdzisz , że producent coś spieprzył . Nic nie spieprzył . RWS-y są jeszcze twardsze i kosztuj dwa razy tyle co KTK ... też zareklamujesz ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Przemku, sprawdzaliśmy na Bemowie nowego KTK i praktycznie tylko w nielicznych sprężynach wylatał. Od roku nikt nie używa KTK , bo na rynku ciężko znaleźć stare dostawy. Śrut powinien "układać" się w lufie, a nie przebijać się przez nią na chama.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Adasiu ... używam KTK płaskiego jak i grzybkowego do sprawdzania karabinków czy w ogóle działają . Codziennie , po kilka strzałów z każdego . Różne marki , różne modele ... nie pamiętam zacięć. No chyba , że już nic nie był w stanie wypluć . Nawet stary KTK notorycznie zacinał się w Łucznikach i Iżach . Natomiast kompletnie nie wypowiadam się co do celności obecnych wypustów . Nie testuję , nie strzelam z KTK . Używam płaskiego Geco i exacta żeby robić wyniki.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a ja mam zwyczaj, że jak coś nie lata, to odkładam na dno szuflady i biorę przyzwoity, a nie strzępię jęzora po próżnicy...kupując chłam licz się z chłamiarskim efektem...do PR jeden z gorszych śrutów i zdziwienie... :roll:
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

A to nie jest tak, że jakieś tam dyrektywy unijne powodują wycofywanie ołowiu, jako szkodliwego dla środowiska? Zdaje się, że europejscy producenci amunicji myśliwskiej już zaczęli zastępować ołów jakimiś innymi metalami, więc może i śrut wiatrówkowy to czeka?
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
stingerek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-09-08, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: stingerek »

Ja kupiłęm u tego sprzedawcy już 2000 sztuk KTK ostrego i lata aż miło.
Nie będę zmieniał.
Jestem bardzo zadowolony, a na tyle sztuk znalazłem tylko kilka "niedorobionych"
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

mc_iek pisze:, jako szkodliwego dla środowiska?
...a Pb, jako pierwiastek, to skąd wyszedł - nie z ziemi ?..
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

W sumie to dobrze, że ktoś o tym pisze, bo jeśli śledzę tylko to jedno forum wiatrówkowe, nie bardzo mam wiatrówkowych znajomych to nie bardzo jest skąd się dowiedzieć, że KTK się tak popsuł. Nawet na stronie Cekaus wisi ciągle, że jest "tani, ale wyśmienity" czy coś w tym rodzaju, a Przemka raczej wszyscy "nowi" mają za wyrocznię. Dlatego trochę rozumiem rozdrażnienie Tomasza.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:...a Pb, jako pierwiastek, to skąd wyszedł - nie z ziemi ?..
Unia Panie, Unia...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

No właśnie ze śrutami jest tak jak już koledzy wcześniej wspominali - trzeba dopasowac do lufy. I nie oszukujmy się do ogólnie pojęttej rekreacji w większości przypadków KTK grzybek sprawdza się idealnie - ma przyzwoite skupienia i jest tani.
Planujesz jechać na zawody - bierz exacta lub coś jeszcze droższego, ale gdy dużo strzelasz rekreacyjnie i sprawdziłeś że KTK przyzwoicie lata w Twojej lufie to nie ma sensu wydawać na Exacta.
Mówię to z własnego doświadczenia gdzie mając wolne dni strzelam bardzo (moim zdaniem) dużo - a dodatkowo wciągam znajomych w strzelanie to dziennie bez problemu idzie 500 -750 sztuk śrutu jak nie więcej... więc przy dobrym weekendzie jeśli zacznę w piątek to w niedzielę wieczorem mam kilka pustych paczek po KTK. A tak jak powiedziałem ... strzelanie jest rekreacyjne od tarczy, przez spinnery a na kapslach czy innych tworach figurkopodobnych czy innych jabłkach kończąc ... więc znając "skupienność" KTK te odskoki co kilka strzałów nie denerwują aż tak bardzo a koszt zdecydowanie niższy od Exacta.
Dlatego też jak już potestowałem trochę różnych śrutów pomacałem i podotykałem na półce leży exact którego czasem strzelam walcząć o idealne tarcze, a na strzelanie codzienne ostatnio kupiłem cały wagon (50 paczek) śrutu KTK grzybek i nie martwię się że mi zabraknie :)

Co do tego że się KTK zepsuł to nie wiem ... może trafiłem na jakąś dobrą partię (może to jakaś stara partia), ale:
- lata bardzo przyzwoicie
- jest wystarczająco miękki. tzn. nie jest to plastelina ale bez problemu można go niechcący zniekształcić
- zaraz po otwarciu nowego pudełka świeci się jak przysłowiowemu psu jajka na wiosnę i koloru ołowiu to za cholerę nie ma, ale jeśli ktoś lubi i woli kolor ołowiu to wystarczy pozostawić otwarte pudełko na kilka dni, albo jeszcze lepiej wsadzić śrut w "magazynek" (mam na myśli zawieszkę na śrut) i po jakichś 24 -36 godzinach (zaleznie od warunków pogodowych w jakich śrut lezy) i będziecie mieli bardzo ładną szarą patynkę i nikt Wam nie powie że to nie jest kolor ołowiu ;)

Reasumując to naprawdę nie rozumiem o co tyle krzyku z tym KTK ... u mnie tam na półce leży kilka różnych pudełek różnego śrutu i nie używam ich bo jakoś mi nie za dobrze latają ... ale nigdy nie pomyślałem żeby iść/pisać do miejsca gdzie go kupiłem albo do producenta i informując go o tym że mojej lufie nie pasuje żądać zwrotu pieniędzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Andre_ pisze:Nawet na stronie Cekaus wisi ciągle, że jest "tani, ale wyśmienity"
... i właściwie nic tego nie zmienia . Nawet poprzednie wpisy Kolegów. To ciągle w miarę tani śrut do utylizacji puszek czy kapsli , dla początkujących strzelców . A należy pamiętać , że bez względu na finanse mamy dobrać ten jeden, jedyny śrut do lufy, tego jednego, konkretnego , naszego karabinka . I tego się trzymać .

Jak ktoś chce strzelać kilkoma rodzajami srutu jednocześnie , to niestety już ze mną rozsądnie nie porozmawia . To nie działa , nie działało i nie będzie działać . Jednocześnie apropos KTK , to nie wierzę , że pogorszenie jakości , stopu , kształtu będzie miało jakikolwiek wpływ na strzelanie do puszek na 25m . A jak pokazuje doświadczenie , większość świeżych wiatrówkowiczów jest w stanie ogarnąć właśnie taki maksymalny dystans . Na 10m , to nawet z ciętych gwoździ da się wystrzelać wynik , więc nie demonizujmy .

Nawet JSB ma swoje lepsze i gorsze partie śrutu , i tez wszyscy chcący mieć wyniki dobierają konkretny nadkaliber , partię produkcyjną czy tez poszukują starej produkcji z innym kieliszkiem .
Andre_ pisze: Dlatego trochę rozumiem rozdrażnienie Tomasza.
... a ja nie bardzo ;) ... bo jak będę teraz polecał JSB czy H&N i też nie będzie latał , to co ??? Miałem wiele karabinków i do każdego mozolnie dobierałem konkretny śrut. metoda prób i błędów . Inaczej się nie da .


Obrazek


To kilogramy śrutu nabyte właśnie do testów . Fakt , ze ja mam do czego wykorzystać , ale niestety tak sie to robi . A jak coś "nie lata" , to nie będzie i nie należy sobie tym zawracać głowy.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)