Test na 10m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ja ? Siad prosty z podparciem kolanowym. Niestety ze stojącej bez podpórki/wolnej ręki skupienie miałbym średnicy ok 30cm, tak myślę. Mam awarię lewego łokcia i nic nie poradzę, muszę podpierać się czymś/o coś ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Po wywaleniu podkładek z kliszy spod lunety wychodzi lepiej - kaliber 5,5mm robi otwór 6,5mm w serii 10 strzałów.
Jestem ciekaw czym zmierzyłeś z taką dokładniścią linijką,metrem krawieckim czy mikrometrem. Proszę was to jest wesołe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale to nie dział humor. Nikt nie jest w stanie zmierzyć dziury w krartce z taką dokładnością, po prostu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

:O dlaczego nie??
Z dokładnością do 0,5mm to nic specjalnie trudnego?

tak na marginesie ja mierzę suwmiarką

Edyta: w sumie to można dużo dokładniej, wskanowując tarczę z zadaną rozdzielczością.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Mój kolega w pracy jak dopiero zaczynał, powiedział tak mierząc metrem, 5m i 0.3mm to teraz jest firmowa anegdota. Dajcie spokój z tymi dziesiątymi milimetra bo mnie to rozśmiesza.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Odświeżę temat. Korzystając z nowo nabytych śrutów strzeliłem po 5 strzałów z pozycji klęczącej na odległości ligowej 7m. Przestrzeliny zaznaczone po lewej to ładne półksiężyce po tarczowym śrucie H&N Diabolo Sport glat . Po prawej JSB Exact 4,50mm. Nie wiem dlaczego tarczowy mi na boki zszedł, Exact pomknął lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ciekawe, ja z podpórki z tego H&N na 10 metrów praktycznie jeden otworek robię. Może śrut pogniótł się przez transport, włożyłem tam dodatkowo kawałek pianki coby śruty sie nie obijały ale kto wie?
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Śruty idealne, chyba to mój błąd, prawdopodobnie spust za twardy.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Wygląda, że się gibałeś na boki, niestabilna pozycja, albo zrywasz minimalnie. Możesz strzelić to samo z pozycji FT siedzącej, wtedy zobaczysz. Może zrób sobie kropkę na tarczy na białym polu w rogu, potem przeklikaj trochę lupę w bok żeby kropki nie paskudzić i zobaczysz jak wyjdzie.
Polecam ten filmik bardzo ładnie widać jak się składać http://pl.youtube.com/watch?v=9sa7ODrtWMY
Ostatnio zmieniony 2008-01-21, 14:04 przez Irak, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Świetny filmik nie powiem, można zobaczyć to co trzeba.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Dodawałem temacik z poradnikami z netu i ten filmik też tam był. Co do testu być może pozycja nie była stabilna w 100%, ale exact też był strzelany tak samo.
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

HW90K 4.5mm i śrut ciężki w porządnym limicie. Najlepiej wykonany jest Exact Heavy. Crosman Premier Ultra Magnum ciężej wchodzi do lufy co powoduje wzrost strat energii.

Obrazek
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ten drugi to na pewno Exact?
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Rlyeh pisze:Ten drugi to na pewno Exact?

Exact Heavy 0.67g i Exact 0.54g

Obrazek
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kaliber destrukcyjny.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dzięki, patrzyłem na śruty na zdjęciu (w kupce były różne), na opakowanie, na to co napisałeś i nie wiedziałem co brać pod uwagę.