Luneta za 75zł ?

Moderator: Hiszpan63

OFF
Posty: 55
Rejestracja: 2016-03-19, 19:38
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: OFF »

Mógłbyś rozwinąć myśl i wyjaśnić dlaczego? :)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Obrazek

Tutaj masz przekrój przez jakąś przykładową optykę.
Chcesz to rozebrać, przykleić krzyż, co dokładnie do czego chcesz przykleić?
Później chcesz to zmontować? I chcesz trafić klejeniem krzyża tak, aby był w osi lufy, wyzerowany na dany metr? I chcesz aby to się nie rozleciało?

Ponoć nie ma rzeczy nie do zrobienia :)

Pozdrawiam
soda
OFF
Posty: 55
Rejestracja: 2016-03-19, 19:38
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: OFF »

Nie widać zdjęcia, jak możesz to wklej link do tego
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Tanie szkiełka raczej szału i pozytywnego wrażenia na Tobie nie zrobią.Użytkując takową podczas strzelania obraz jest jako-tako najprawdopodobniej nie ustawisz zera,jeśli już to zrobisz to po paru strzałach znowu będziesz ustawiał,w najgorszym przypadku zwalisz winę na karabinek i odstawisz w któryś kąt domowego zacisza ;)
Jeśli masz już coś sadzać to coś w granicach 200/300 zł w górę...

PS.Jeśli jesteś łysy to przynajmniej włosów nie będziesz wyrywał garściami ;) :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Po kilku latach zabawy doszedłem do wniosku, że karabinek można mieć tani, czy kupować z myślą o poprawianiu, ale lunetę warto kupić droższą niż założone maksimum. Bywały okresy kiedy na karabinku wartym 200zł siedział celownik obecnie kosztujący ok. 1000zł i wg mnie nie było to nic dziwnego - jak nie będę widział celu, albo będzie latało zero nawet z najcelniejszego karabinka nie trafię.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze: jak nie będę widział celu, albo będzie latało zero nawet z najcelniejszego karabinka nie trafię.
... tylko ludkowie nie chcą tej oczywistej oczywistości przyjąć do wiadomości . Można oczywiście pójść na kompromis ... tańsza optyka , gorsze szkła , ale pewien standard musi być zachowany . Wystarczy zmniejszyć obiektyw , nie szukać mega powiększeń i wodotrysków i można zanabyć sensowną optykę .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
OFF
Posty: 55
Rejestracja: 2016-03-19, 19:38
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: OFF »

W rozsądnej cenie jest Point-Precision 3-9x40 AO ale w żadnym sklepie tego nie ma... i ciekawe czy wytrzyma +/- 20J...
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

witeg pisze:Po kilku latach zabawy doszedłem do wniosku, że karabinek można mieć tani, czy kupować z myślą o poprawianiu, ale lunetę warto kupić droższą niż założone maksimum. Bywały okresy kiedy na karabinku wartym 200zł siedział celownik obecnie kosztujący ok. 1000zł i wg mnie nie było to nic dziwnego - jak nie będę widział celu, albo będzie latało zero nawet z najcelniejszego karabinka nie trafię.
A to nie jest tak, że na kiepskim, mocno "kopiącym" karabinku optyka szybko padnie? To takie retoryczne pytanie.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ostatnio moda jakaś zapanowała na twierdzenie o padaniu lupek...kto ją wprowadził ...nie kupować chłamu za 75 zł to i "temat" zniknie...jeszcze niedawno tego nie było...
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Piszą na ten temat na forach. Na tym i beżowym.
Jeszcze nawet początkujący nie jestem bo karabinka nie mam, ale wolę się dopytać.
Strzeżonego...
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A to nie jest tak, że na kiepskim, mocno "kopiącym" karabinku optyka szybko padnie? To takie retoryczne pytanie.
Zauważ, że napisałem tani, a nie kiepski. ;) Część karabinków pomimo, że jest tania, po włożeniu w nie odrobiny pracy odwdzięcza się całkiem sympatyczną pracą. A doprowadzanie ich do takiego stanu niektórym sprawia większą frajdę niż samo strzelanie. :)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Spodziewać się czegoś więcej od lupki wartej dwóch paczek śrutu założonej jeszcze na sprężynie to naprawdę przesada... więc nie ma się co dziwić że ludziska piszą o padaniu "szkiełek" albo niemożności ich wyzerowania (nie lubię tego powiedzenia,ale jaka cena taki towar).Dla spokojności można posadzić jeszcze szkiełko na montażu Dampa,ale to już teraz ja poleciałem z fantazja skoro osoby szukają tanich szkiełek. ;)
Jeśli już chodzi o szkła które pożyją na springu to na pewno sprawdzone w "boju" a nie opisywane przez pseudo sprzedawców jako pancerne,które w rzeczywistości rozpadną się po kilku strzałach.Ale to przecież wybór kupującego w co uwierzyć,czy osobom które "zęby zjedli" na tym hobby czy fantaście sprzedającego cuda na kiju.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Michał pisze:Spodziewać się czegoś więcej od lupki wartej dwóch paczek śrutu założonej jeszcze na sprężynie to naprawdę przesada..
Przez dwa lata na besie lightning XL miałem Precision Point 3-9x40 i literalnie nic się nie działo, sprzedałem sprawny komplet.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

green_thunder pisze:
Michał pisze:Spodziewać się czegoś więcej od lupki wartej dwóch paczek śrutu założonej jeszcze na sprężynie to naprawdę przesada..
Przez dwa lata na besie lightning XL miałem Precision Point 3-9x40 i literalnie nic się nie działo, sprzedałem sprawny komplet.
Robercie,pisząc to co cytowałeś głównie chodziło mi o "szkiełka" 50-100zł,PP to nie jest zły wybór dla ucywilizowanego strzeladła. ;) Sam miałem Center Pointa na cywilizowanym Summicie,i sprawdzała się elegancko (pudełkowy zestaw rozklekotał szkiełko).
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, poniżej 200 nie ma czego szukać, zakładając droższą, to przy odsprzedaży karabinka lunetkę sobie zostawiamy.