Jeżyk z piwnicy - IŻ38

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

W końcu mogę się pochwalić nowymi bebeszkami mojego Iża:
-dostał (prawie pod choinkę) nową teleskopową prowadnicę mojego projektu + dwie opcje kapelusza
-nową (starą) sprężynę, która była jako zapasowa od nowości karabinka. Oczywiście wyszlifowałem a potem wypolerowałem końce
-na tłoku wykonany został rowek pod pierścień ślizgowy
-a na tłoku zamocowałem za pomocą stożka z ertalonu uszczelkę od S634. pod uszczelką podkładka prowadząca z ertalonu
-dostał jeszcze dwie podkładki z brązu fosfor. na końce sprężyny ale niestety zostały usunięte bo nie mogłem zapiąć tłoka :( te na fotce to z ertalonu mające zwiększyć napięcie sprężyny niestety nie zmieściły się w systemie :/
Zainwestowałem w filc na trzpieniu, pastę i wypolerowałem cylinder, do tego wcześniej wypolerowane elementy spustu i zaczep tłoka. Pozostało wymienić sprężynki w spuście. Na 30m z otwartych zdarza się trafić (z otwartych) w puszkę po śrucie - jest radocha :D :!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

Sam wykonałeś prowadnicę/ zlecałeś komuś/ komu?:)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Hmmm.... :) Ciekawe :D
Ile cię kosztowała ta prowadnica teleskopowa :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Projekt był mój, a pracę zleciłem tokarzowi. Z jego materiału wytoczył prowadnicę z kapeluszem, podkładki, stożek pod uszczelkę, podkładkę pod uszczelkę, pierścień na tłoku i podkładki z brązu (nie ma ich na zdjęciu). Wytoczył rowek na tłoku i przerobił starą metalową prowadnicę na kapelusz - opcja z dociążeniem której jeszcze nie wypróbowałem. Całość wyniosła mnie 70pln.