Wyniki strzelań do 25 m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

zbisz41 pisze:15 m , 10 strzałów, siedząca lekko podparta , lekki wiatr , temperatura około 1 st .
Śrut Crosman Poident .luneta x4 .
Obrazek
Crosman Poident, a ja akurat od dentysty wróciłem. Przypadek? :-?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

kejkej pisze:Crosman Poident
Česká error :mrgreen:
keneida
Posty: 40
Rejestracja: 2015-12-14, 01:54
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: keneida »

W końcu udało mi się trafić w miarę normalnie z 10 metrów na otwartych przyrządach, pozycja stojąca. Ktk płaski

Obrazek
Po 300 srutach w końcu wygląda przyzwoicie w porównaniu z reszta.
baikal mp-61
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Statystycznie być może ciekawa obserwacja. Na przestrzeni bodaj miesiąca - półtora klepałem H&N sportem. Różnie bywało, ale nie udało mi się strzelić nim więcej jak 609. Nie udało się też zrobić w serii 104. Nie udało się też w czterech pierwszych seriach zrobić więcej jak 385 - 386, nieważne czy wśród nich było 99, czy tak jak tu, 93. Setki też nie udało mi się strzelić.
Seria którą strzelam to ta x14 ale poniżej - pierwsze strzelania to przed czyszczeniem lufy (w przestrzelinach jest po ok 20 - 21 strzałów).
Tak gdyby miesiąc połoić jakimś sensownym śrutem, ciekawe co by z tego wyszło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Obrazek

Dzisiaj testowałem sobie śrut JSB MATCH DIABOLO PREMIUM.
Karabinek hw97, optyka, i 30m. Postawa rekreacyjna, siedząc na fotelu, karabinek na dłoni opartej o barierkę tarasu. Jutro za dnia postaram się strzelić więcej tarczek. Jeszcze mi taka nie wyszła, albo się uczę powoli, albo nakupię tego śrutu więcej ;-)

Pozdrawiam
soda

Wesołych i spokojnych. Ucałujcie lube przy szynce ;)


Ten odskok po lewo to 6ty strzał, albo się zbytnio podnieciłem wynikiem, albo coś zkaszaniłem. Ale jak na mnie to i tak powyżej przeciętnej na tym dystansie.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Przyzwoicie!
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Aż sam jestem ciekaw czy to po prostu przypadek. Jutrzejszy dzień pokaże.
Postrzelam tym nowym śrutem. Kupiłem do dla pudełeczka, ale może się polubimy....
Trochę drogo wychodzi, 33pln za 200sztuk, ale ja tak lubię trafiać ... :)

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Poszukaj, bo nie wiem gdzie ale wspomniany śrut był poniżej 26 zł. Albo też dopasuj inny w miarę tani a przyzwoity. Popytaj tarczowców gdzie kupują jaki i po ile?
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Sprzedaje to mój kolega. Jakoś lubię wspierać lokalne biznesy. Pewnie da się kupić to taniej.
Ale ja tam wolę wpaść, pogadać, papieroska zapalić ;-), przez internet to tak bezosobowo...

Pozdrawiam
soda


PS
Tak po prawdzie to muszę mu kasę za to pudełko oddać ;)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Ostatnio oglądałem zawody, chyba Campriani strzelał kpn ze śrutu z tej serii(tylko oczywiście z płaskiego). I nie poszło mu najlepiej ;) odpadł pierwszy ;)

Pozdrawiam
soda
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Tydzień z HW97

Post autor: soda »

Pogoda trochę dopisuję, przynajmniej już nie leje cały czas, tylko w weekendy :).
Nie miałem już serca do siedzenia w piwnicy i trenowania z Dianką.
Wychodzę z ziemi jak wszystko inne zielone na wiosnę ;). Mam szczęście posiadać hw97 i przydomowy tor 30m i postanowiłem sobie trenować z tego karabinka. Z tym karabinkiem miałem problemów co nie miara. Nie wiem czy już opisywałem czy nie, ale już sytuacja jest stabilna ;-). Początkowo strzelałem sobie do spinnerka, dokupiłem takie cele reaktywne, 25/20/15mm i radośnie je strzelałem. Żona nie omieszkała mnie 'grzecznie' poprosić abym to żelastwo zebrał w jedno miejsce, więc cel 15mm powędrował z około 20m na 30m. Czasem się udawało to trafić, czasem nawet kilka razy pod rząd. Ale i bywały spektakularne pudła. Z ciekawości stwierdziłem że postrzelam do tarczy i zobaczymy co w trawie piszczy. Starałem się strzelać co dziennie i powstał jak do tej pory taki tygodniowy dziennik strzelań.
Reasumując, postawa siedząca, podparta, mocno rekreacyjna. Siadam w fotelu ogrodowym, ręka na balustradzie tarasu, karabinek na ręce i strzelam. Co do optyki, to mały dot, ustawiam go na x16, wtedy coś tam jeszcze widać, a przede wszystkim widać jak pracuje na spuście, nad czym staram się pracować. Ten mój spust jest dość twardawy, ale chyba wolę się tak nauczyć niż w nim grzebać, choć nie powiem, fajny byłby taki jak w diance ;-)


2016-04-10:
Seria z 30m i dla upewnienia z 15m.
Obrazek


2016-04-11:
2 x 30m
Obrazek


2016-04-12:
3 x 30m + kilka strzałów, tarczka pierwsza była ostatnia, i to był konieć srutu. Do tego wrócę na końcu dziennika.
Obrazek


2016-04-13:
3 x 30m
Obrazek


2016-04-14:
3 x 30m, tarcza na samym dole strzelana od lewej. Fajnie widać jak się musimy z hw rozpędzić ;). Do tej pory chyba najlepsze co mi się udało wystrzelać.
Obrazek


2016-04-15:
3 x 30m
Obrazek


2016-04-16:
3 x 30m
Obrazek


2016-04-17:
2 x 30m, nie wiało jakoś strasznie, ale ogródek jest osłonięty ścianą budynku sąsiadów i tam się robi niezły przeciąg, co fajnie wyszło na tarczkach.

Obrazek


I na koniec jeszcze jedna rzecz, na która do tej pory nie zwracałem uwagi, a widać muszę.
Skończył mi się śrut, odpakowałem kolejne pudełko, też jsb, też exact, też 4.52.
Strzelam, białe pole, zakląłem, drugi strzał, białe pole. Już się zagotowałem, ale myślę że jeśli to były moje błędy, to raczej nie byłby takie powtarzalne. Pokręciłem optyką prawo 5 klików, góra najpierw 5 później jeszcze 3 i chyba przesadziłem, w każdym razie tak to wyglądało:


Obrazek

Jak widać co jakiś czas nie popełniam błędów, albo ich suma daje w mojej opinii niesamowite wyniki. Staram się wyciągać jakieś wnioski i łapać błędy. Ale nie idzie mi to zbytnio. Nie potrafię zrozumieć czemu czasem jest dobrze, a czasem źle. Mam nadzieje że czas pokaże ;-). Wiem że sprzęt potrafi jak mu nie przeszkadzam, mi pozostaje trenować ;-)


Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie bój się regulować spustu, masz na wierzchu śrubkę. Należy tylko uważać, żeby nie doprowadzić do samostrzału. Niczego nie nauczy trenowanie na "twardym', tylko się przyzwyczaisz i wszystko.
Czy robiłeś koronę lufy ? Jeśli nie, to tu może tkwić przyczyna. HW "lubi" exact nadkalibrowy.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

No dobra, posłucham starszego i doświadczonego. Dzisiaj postaram się pokręcić ;-).
Korony lufy nie robiłem, sam w sumie nic nie robiłem przy karabinku. Po perypetiach i upadku karabinka, oddałem go na SPA do Waldemara, ale szczegółów nie znam. Co do kalibru, kolega od którego zakupiłem karabinek powiedział że najlepiej wypada 4.52. I tak strzelam z tego 4.52, ale jak widać przy zmianie pudełka, muszę kliknąć trochę.

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Korony nie należy robić samemu bez pozytywnych doświadczeń, a zrobić należy. Spytaj Waldka, bo może zrobił ją rutynowo, jeśli nie, to jest konieczna, znakomicie poprawi celność.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

A podpytam, podpytam. Zapewne robił, bo jak widać czasem się udaje upchnąć 5 strzałów w dziurę, czasem nawet 2 razy z rzędu. Mi się wydaje że tutaj problem jest z tym strzelającym dużo większy i tutaj nawet korona nie pomoże ;-)

Pozdrawiam
soda