Kandar 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Otóż to....ja zawsze tak kalibruję oko przed zerowaniem.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A w kwestii samego karabinu , to niestety okazał się bublem :! ... uszkodzony zatrzask lufy , lufa zgięta do dołu w połowie długości . Karabin oczywiście sporo powyżej limitu . Natychmiast reklamować :!

Co do montażu z zestawu , niestety również jest do bani , bo już jeździ po szynie .

Kolega Wojtek (bardzo sympatyczny) niestety będzie musiał szybko ogarniać reklamacje i wymianę , żeby nie zrazić się do strzelania .
Ostatnio zmieniony 2015-10-09, 12:51 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a pociąg to niby po czym jeździ ?..też po szynie, czyli wszystko w porządku...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Aaaaa ... to Point Precision to jakaś nowa linia kolejowa czy pociąg ??? ... tak jak Pierdolino ??? ... zaś i zatem wszystko ok :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ano...i tylko prośba - nie oszczędzajcie na montażach, są tak samo ważne, jak lupa, a o Kandarach, czy też PP z "kompletu" lepiej zapomnieć...69zł za SM to naprawdę niewiele za spokój, celność, jakość...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze: nie oszczędzajcie na montażach, są tak samo ważne, jak lupa,
... dokładnie to samo rzekłem pół godziny temu ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:Co do montażu z zestawu , niestety również jest do bani , bo już jeździ po szynie .
Jeździ , bo pewnie śruby zostawiają ślad gwintu w otworach płytki dociskowej . Świadczy to o tym , że dokręcając ją , nie tyle dociskamy płytkę do szyny , ile zginamy śrubę i tracimy siłę na tarcie . Mam lunetkę Leupolda z oryginalnym montażem , który trzyma na każdym moim karabinku , tylko nie na 850 AirMagnum . Szyna tego ostatniego ma bowiem 10,5 mm , chociaż nominalnie powinno być 11 i regulacji nie wystarcza .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...w E-59 z tym się nie spotkasz, a zakres do 17 mm...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:w E-59 z tym się nie spotkasz, a zakres do 17 mm...
l
Regulacji na "+" to i u mnie wystarcza , tylko zacisnąć się już bardziej nie dawał niż na 11 mm . Musiałem mu przefrezować stosowne płaszczyzny .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:zacisnąć się już bardziej nie dawał niż na 11 mm
... wszystkie SM-y mają od 9,5mm , a E59 spokojnie łapie 8,5-9 mm :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:
Filo pisze:zacisnąć się już bardziej nie dawał niż na 11 mm
... wszystkie SM-y mają od 9,5mm , a E59 spokojnie łapie 8,5-9 mm :P

...i tak nikt nie uwierzy, mają być jednoczęściowe, grube, tępe, wykonane z sera i niekoniecznie osiowe...i tanie, bo skoro na karabinek wydałem całe 350 zł, to przecież nie wydam drugie tyle na montaż i lunetę, a strzelał będę do tarczy 14x14 cm na dystansie 40 - 70 metrów...
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Hiszpan63 pisze:Kolega Wojtek (bardzo sympatyczny) niestety będzie musiał szybko ogarniać reklamacje i wymianę , żeby nie zrazić się do strzelania .
Hiszpan63 dzięki za poświęcony czas. Same konkrety. Bez zbędnych komentarzy i kolorowania. Wiem co mam robić. Karabin wyjeżdża. Właśnie odebrałem przesyłkę... :) a w przesyłce... pokrowiec! :)
Hiszpan63 pytałeś ile czasu ma karabin - z dniem dzisiejszym 18 dni, sprawdziłem. Z mojej strony zabrakło doświadczenia. Myślę, że lufa od samego początku patrzyła w dół co doprowadziło do obecnego stanu:(
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze:...i tak nikt nie uwierzy, mają być jednoczęściowe, grube, tępe, wykonane z sera i niekoniecznie osiowe...
Błąd nieosiowości montażu będzie zawsze. Problem w tym, aby nie był większy niż zakres regulacyjny przyrządów. Zresztą, na większe dystanse stosuje się specjalnie montaże nieosiowe - tak, aby obniżyć obiektyw lunety i tym samym przesunąć zakres regulacji w górę.

Tak naprawdę najważniejsze jest, aby montaż dobrze trzymał lunetę - nacisk powinien być równomierny na całej powierzchni styku, nie ma wtedy również zagrożenia, że ją uszkodzi. No i musi dobrze "siedzieć" na szynie.

Nie wiem natomiast co masz na myśli pisząc o tępych montażach... :^(
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...miałem na myśli ich "szczęki"...
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Hiszpan63 pisze:Natychmiast reklamować :!
Karabinek wyjechał, ustawowe 14 dni. Czekam cierpliwie na werdykt. Maksymalnie do poniedziałku powinienem wiedzieć coś więcej.