Center Point 6-24X50 AO Czyli Leapers 5th generations

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Center Point 6-24X50 AO Czyli Leapers 5th generations

Post autor: Kiersnowski Art »

A więc dzisiaj postrzelałem sobie ze swojej HW 90 z posadowioną wspomnianą wyżej lupką. Niestety dla lupki najlepiej (pod kątem trzymania pkt celowania czyli zera nie wyszło).
Poniżej zamieszczę tarczkę i ją opiszę co się działo. Tarczka umieszczona na około 33-35 metrze.

Właśnie koledzy tak nawiasem, może któryś dysponuje dalmierzem i może użyczyć na jeden weekend :) :) :) :).


Obrazek

A więc zaczynamy.

Prawa górna, tak układały się przestrzeliny z (pewny jestem że dużo mojego błędu) Exact Jumbo Heavy 5,52, na wyzerowanym karabinku pod Exact Jumbo 5,51.
Prawa środkowa tarczka 3 strzały w momencie (3 strzał) gdy weszło w środek zakręciłem wieżyczki i zacząłem pykać do kapselków na odległościach od 15 do 40m, Trafiałem jak chciałem (pozycja podparto - oparta) jak ja ją nazywam.

W pewnym momencie przestałem trafiać, nie tylko do kapselków ale i do puszki po dezodorancie, ale tarczka jest przypięta jest więc sprawdzam.

Proszę spojrzeć lewa górna tarczka, jak zaczęły się przestrzeliny układać chodzi o te skupisko zakreślone długopisem. To pojedyncze trafienie, to już gdy na wieżyczkach kombinowałem.

Lewa środkowa ciąg dalszy zerowania przestrzeliny na osi X to wieżyczka pionowa przekręcona o 1/4 obrotu w górę!

Przenieśmy się na lewą dolną tarczkę, ciąg dalszy zerowania od lewej zakreślone 3 przestrzeliny to w dalszym ciągu próby. Po podniesieniu o 1 klik w górę i 2 kliki w prawo seria 8 strzałowa z jednym odskokiem z mojej winy. Dodam tylko że seria strzelana przy użyciu latarki założonej na lufę, bo już ciemno było.
P.S. AdamWawa założę odzddielny wątek z fotkami, w którym pokażę jak oświetla cele latareczka (taki mały odskok w temacie)

Wnioski.

Wspomniana lupka jest u mnie od 2-3 miesięcy przestrzeliła może 5 paczek śrutu, wcześniej na takie Odskoki nie zwracałem uwagi ponieważ różnym śrutem strzelałem, i zależnie od śrutu, ŚPT układał się w skupiskach lub z odskokami ( w większości moje błędy). Wreszcie wystrzelałem wszystkie inne śruty i zostawiłem tylko Exact Jumbo Heavy 5,52, jako ten który HaWusia lubi najbardziej (Rożnica w prędkościach maks/min 0,9m/s) na śrucie prosto z pudełka. Dzisiaj zacząłem sobie strzelać. Przesunięcie zera nastąpiło po koło 60 śrutach, nie wiem czy może mieć znaczenie że rozpocząłem nowe pudełko, Tego Samego Śrutu wspomnianego Exacta Jumbo Heavy 5,52.

Jeśli to śrut może być sprawcą to tylko na niekorzyść śrutu świadczy, ale jeśli to lupka, to chyba dałem ciała lekko. Dodam że Hawke Nite Eye 3,5-10X50 wytrzymała bez żadnego "ale" kilka kilo śrutu, i różnice w ŚPT występowały tylko gdy zmieniałem firmy. Exact był powtarzalny, natomiast H&N był nieprzewidywalny.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dla mnie mogą to być tylko trzy sprawy. Pierwszą- luźna lufa. Druga- optyka się przesunęła w/na montażu. Trzecia , najgorsza- padnięta optyka.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Lufa jest sztywna jak zabetonowana, żadnego banana ani tym podobnych spraw. Pozostaje przesunięcie i padnięcie.
Jeśli by to było przesunięcie, to uff pół biedy, ale po ostatnich radach Przemka czyli Hiszpana 63 po usuwałem wszystkie zbędne podkładki i dokładki. Faktem jest że jedna śruba się wyrobiła. Sprawdzę spróbuję dokręcić na pozostałych.

Mam klej do gwintów, ale że montaż "no name", to się boję użyć bo może okazać się jednorazowym.
Zejdę po imbust do autka i sprawdzę czy się nie poluzowało coś.

Dodam że ostatniej niedzieli na Bemowie wypykałem paczkę Exacta Jumbo i potem jeszcze trochę Jumbo Heavy i na 15m na pierwszej belce jednym i drugim na zero kapselki zdejmowałem, na trzeciej już musiałem pierwszym dotem celować i też się udawało trafiać. Na Bemowie to z
'wolnej ręki" pozycja siedząca. Nic z powyżej opisanych fanaberii się nie działo.

Sprawdziłem, z wyjątkiem Jednej śruby, której łepek się wyrobił, to pozostałe 7 nawet na milimetr nie dają się ruszyć na dociągnięcie. Lupka jeśli drgnęła to ułamek mm. Jak ją skręciłem, tak siedzi.

Chyba padła jednak. Jeszcze potestuję to będę miał jasność w tej ciemności.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To że montażu nie możesz skręcić nie znaczy że lupka nie przesunęła się po szynie czy w obejmach to raz. Jak masz montaż no name to sprawdz czy takich materiałowych pasków nie ma w obejmach jak są to wywal , chyba że to te podkładki o których ci mówił Przemek i już je wywaliłeś, Harnaś kopie mocno i montaż lubi pojeździć sobie i to często. Nie przekreślaj lupy na razie. Lepiej rozejrzyj się za lepszym montażem np SM.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

To o czym piszesz już powywalane, Miałem zrobione podkładki z irchy, na skręconym montażu na maksa, Hawke się nie przesuwała także na HW 90. Ale spod lepieja za radą Przemka usunąłem. Mój karabinek to jest HW 90 a nie harnaś. montaż mam już 4 czy 5 lat, jeszcze na BMK 19 z Hawke był i problemów nie było. Z Hawke problemów nie było. Zaczęły się z Lepiejem. Ale jeszcze posprawdzam.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Sorry z tym hatsanem :oops: . No ale gas ram kopie i to dotkliwiej niż harry. Hawke mógł mięć inną powłokę i nie jeździć ale to już musisz posprawdzać. Najlepiej to jedź na Bemowo do chłopaków posadź swoją lupę w innym montażu na innym karabinku. Strzel 10 razy potem popukaj młotkiem gumowym ale bez przesady i strzel znowu 10 razy. Metoda sprawdzona i skuteczna, Jak lupa dobra zero nie ucieknie na pewno, jak posypana to się dowiesz. Jeszcze tylko jedna sprawa czy przypadkiem przed tym jak zaobserwowałeś zmianę poi nie kręciłeś powiększeniem lub AO?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

AO nie kręciłem. Powiększeniem się bawiłem, bez znaczenia. Tarczkę jaką zaprezentowałem była strzelana na X6 i X12, wchodziły śruty na punkt, czyli tak samo uciekały a po zerowaniu wchodziły w czarne. Strzelałem z Harrego Kolegi KbUr35 na Bemowie ( sorry nie pamiętam nicku). Potem kolega strzelał z mojej. Harry kopie jak działko ppanc. Hawkee na podkładkach z irchy był lżej skręcony i się nie przesuwał. moja HaWusia przy Harrym kolegi to jak slawka 7,5J.
Ostatnio zmieniony 2012-03-22, 23:30 przez Kiersnowski Art, łącznie zmieniany 1 raz.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kiersnowski Art pisze: Powiększeniem się bawiłem, bez znaczenia.
.... ma znaczenie ... zmiana powiekszenia , zmienia punkt trafiania w tego typu lupkach..
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Hiszpan63 pisze:
Kiersnowski Art pisze: Powiększeniem się bawiłem, bez znaczenia.
.... ma znaczenie ... zmiana powiekszenia , zmienia punkt trafiania w tego typu lupkach..
Przemek wiem że ma, ale przy powiększeniu X6 i X12 wchodziło na punkt. A na pewno nie przesunęłoby tak żeby , śrut lądował wogóle poza tarczą jak na fotce pokazałem. Przy moich miernych i marnych umiejętnościach z pozycji oparto - podpartej na odległości około 33-35m zmiana powiększenia nie miała znaczenia.
Ale wolną chwilą zrobię strzelanie X6, X12 i X24 na tej samej odległości i porównam, na pewno tarczki zamieszczę.

Na moje marne oko, jeśli różnice w przesunięciu pkt celowania były w mm, to wszystko.

Wiem że też duże znaczenie ma na którym planie jest krzyż, podobno jeśli na pierwszym to powiększenie nie ma znaczenia.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Chłopie, podobno to yeti widzieli. Myślę że jednak wiesz więcej i nie potrzebujesz moich rad. to ze kiedyś ci nie latało poi przy powiększeniu nie znaczy ze nie zaczęło teraz. I uwierz mi na słowo ze twoje HW ma dużo bardziej destrukcyjny wpływ na lupę niż hatsan Piotrka.

Bez odbioru.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Być może masz pecha i się posypała lupka.
Chociaż ja nie narzekam. Strzelam na powiększeniu x10 i paralaksa głównie na 30 yardów.
Przy kręceniu AO nie zauważyłem przesuwającego się POI. Lecz ja do tarcz nie strzelam i dlatego być może nie widzę :)
Posadź ją na innym montażu i karabinku i sprawdź jak się sprawuje.
Moja siedzi na SM AOP55 bez żadnych podkładek, czysty metal i normalnie beton, ani drgnie.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

A więc dzisiaj postrzelałem sobie sporo, jakieś 150 szt śrutu strzeliłem. Mimo wietrznych warunków kilka wniosków mi się nasuwa. Wygląda na to że Maximus trafił, chyba jednak to lupka drgnęła, po dociągnięciu jeszcze śrub w montażu nie zauważyłem żeby coś drgnęło, peletki wchodzą na punkt, pomijam oczywiście moje błędy i brak umiejętności, które to powodowały większe przemieszczenia śrutu na tarczy.
Kolejne co zauważyłem, powiększenie x12 zmiana na x24 wchodzą peletki na punkt, powiększenie x6 na x12 podobnie, natomiast x6 i od razu na x24 to przy x24 cm w dół peletki biją. Podejrzewam że raczej jest to mój błąd ale może to jednak lupka :) :). Nie wiem. Zbyt małe są moje umiejętności.
Wygląda na to że jednak lupka nie zawiodła i nie padła.

Przemek jeśli uda mi się dotrzeć w niedzielę na Bemowo i oczywiście jeśli będziesz, to będę miał prośbę, żebyś po swojemu sprawdził moje ustrojstwo. Czyli, czy moje wnioski są prawidłowe, czy tylko mi się zdaje że są prawidłowe :) :) :) :).
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 20:00 przez Kiersnowski Art, łącznie zmieniany 1 raz.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kiersnowski Art pisze:Przemek jeśli uda mi się dotrzeć w niedzielę na Bemowo to będę miał prośbę, żebyś po swojemu sprawdził moje ustrojstwo. Czyli, czy moje wnioski są prawidłowe, czy tylko mi się zdaje że są prawidłowe .
Nooo nie wiem :roll: ...

... jak ja nienawidzę sprawdzać po swojemu ... :evil:
... jak ja nienawidzę HW90 ... :evil:
... wogóle nie lubię HW ... :evil:

... :mrgreen: :mrgreen: ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Hiszpan63 pisze:
Kiersnowski Art pisze:Przemek jeśli uda mi się dotrzeć w niedzielę na Bemowo to będę miał prośbę, żebyś po swojemu sprawdził moje ustrojstwo. Czyli, czy moje wnioski są prawidłowe, czy tylko mi się zdaje że są prawidłowe .
Nooo nie wiem :roll: ...

... jak ja nienawidzę sprawdzać po swojemu ... :evil:
... jak ja nienawidzę HW90 ... :evil:
... wogóle nie lubię HW ... :evil:

... :mrgreen: :mrgreen: ...
Że tak się zapytam jaką walutą mogę wpłynąć na zmianę z "no nie wiem" na "no dobra sprawdzę" :) :) :). Nie chodzi mi o zerowanie, myślę że sam sobie poradzę(dziłem) :) :) :). Tylko o sprawdzenie tych 3-ech powiększeń x6, x12 i x24. Coraz więcej tarczek gdy strzelam, mieszczę się w obwodzie 1-2 groszówki.
Wiem, to tylko pozycja oparto-podparta, gdzie stabilizuje mnie cały samochód, ale był czas że w tarczy na okręgu 6' nie potrafiłem się zmieścić z takiej samej pozycji. Prze demną jeszcze wiele nauki, jak siedząc będę potrafił tak strzelać na 30m (pole o śr, 1-2gr) to będę umiarkowanie zadowolony :) :) :).
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kiersnowski Art pisze:Że tak się zapytam jaką walutą mogę wpłynąć na zmianę z "no nie wiem" na "no dobra sprawdzę"
Żadną :shock: ... już powinieneś zauważyć , że robię to często , ale nigdy za coś :P Przyjedziesz , postrzelamy , zobaczymy .. ;)

... noo dobra , sprawdzę :mrgreen: :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)