Pistolet Baikał Iż-46M [NIEAKTUALNE - SPRZEDANY!]

Tu zamieszczamy nasze oferty, nie tylko odnośnie sprzętu pneumatycznego czy lupek. Możemy wystawiać wszystko zgodne z prawem. Ogłoszenia w postaci "sprzedam teściową" będą usuwane :-)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikobartnicki
Kontakt:

Pistolet Baikał Iż-46M [NIEAKTUALNE - SPRZEDANY!]

Post autor: mikobartnicki » 2019-05-31, 22:38

Sprzedam sportowy sprzęt pneumatyczny Bajkał Iż-46M. Profesjonalny, rosyjski dziurkacz do tarczy. Przebieg: kilkaset sztuk śrutu, nie liczyłem dokładnie, może półtorej puszki.
1200 (tysiąc dwieście) złotych i jest twój.

Dodatki:
1. Dwa komplety zapasowych uszczelek (jeden komplet to uszczelka tłoka oraz dwie uszczelki zamka);
2. Garść wymiennych muszek i szczerbinek, które były w zestawie (mnie pasowały oryginalnie zamontowane, ale wymienne są, to daje).

Obrazek

Jest to konstrukcja "made in ZSRR" stworzona w latach '80, ale produkowana po dziś dzień. Sprzedawany egzemplarz opuścił fabrykę w 2018 roku.

Sprzęt jest używany, całkowicie sprawny, bez żadnych śladów zużycia. Trzeba jednak mieć świadomość, że zarówno konstrukcja jak i wykonanie spełniają najwyższe standardy radzieckie, czego konsekwencją jest niestaranne wykończenie powierzchni, jakieś nierówne szpary, krzywizny, kąty proste odmierzane w poniedziałek rano etc. Mimo to, strzela całkowicie celnie, bo to co akurat musi być precyzyjne - jest precyzyjne.

Jeśli komuś przeszkadza niestaranna oksydacja i tandetne śrubki, to zawsze pozostaje Pardini za siedem tysięcy; taką opcję również polecam, choć jej nie zapewniam.

To jest profesjonalny sprzęt sportowy, żadna tam zabawka; po prostu jest to konstrukcja z ubiegłego wieku. Internet twierdzi, że strzelając z niego wygrano kiedyś mistrzostwa krajów Układu Warszawskiego, konkurs "niepełnosprawni w życiu - pełnosprawni na strzelnicy", a także mistrzostwa młodzieży socjalistycznej czy jakieś tam podobne. Skoro jest to napisane w internecie, to przecież musi to być prawda.

No i wiadomo: w pełni regulowany spust reaguje na pierdnięcie. Komara. Przelatującego w Kuala Lumpur. Strzał pada zanim zdążysz pomyśleć o naciśnięciu spustu, Pdw się chowa!

Obrazek

Uwaga:

1. Zaokrągliłem parę ordynarnych krawędzi rękojeści, a także zeszlifowałem wykończenie powierzchni do gołego drewna (buk). Być może rękojeść będzie wymagała dalszego dostosowania do twojej dłoni, a przynajmniej wygładzenia - mnie się już nie chciało dalej nad tym pracować, gdy tylko osiągnąłem stan, że nic nie uwiera mnie w palce. Olejowanie (woskowanie, lakierowanie - co tam wybierzesz) powierzchni odłożyłem na wieczne jutro, żeby nie pozbawiać cię tej niewątpliwej przyjemności i satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy.

2. Śrubkę regulacji położenia spustu "przód-tył", wymieniłem na taką z gniazdem na klucz imbusowy. Oryginalna, na śrubokręt płaski, wykonana była gównolitu. Stosowanie gównolitu do produkcji śrub to cecha narodowa Rosjan.

Odbiór osobisty we Wrocławiu lub wysyłka kurierem (około 20 złotych) po przedpłacie na konto.
Ostatnio zmieniony 2019-06-02, 19:16 przez mikobartnicki, łącznie zmieniany 2 razy.
Mikołaj Bartnicki
Ppn 60: 527 punktów.
Kpn 60: 375 punktów.
Słabo?

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Kontakt:

Re: Pistolet Baikał Iż-46M

Post autor: Ślubek » 2019-05-31, 23:15

Cena? :chgw:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."

Awatar użytkownika
mikobartnicki
Kontakt:

Post autor: mikobartnicki » 2019-06-01, 00:01

Jak mogłem zapomnieć o cenie?! 1200 (tysiąc dwieście) złotych, co stanowi trochę mniej niż 2/3 ceny nowego w sklepie.
Mikołaj Bartnicki
Słabo?

Awatar użytkownika
mikobartnicki
Kontakt:

Post autor: mikobartnicki » 2019-06-02, 19:14

Transakcja dokonana, przyjąłem atrakcyjną ofertę handlu wymiennego, ogłoszenie nieaktualne!
Mikołaj Bartnicki
Słabo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzedam”