Zoraki HP-01, czy Zoraki HP-01 Ultra

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Zoraki HP-01, czy Zoraki HP-01 Ultra

Post autor: AdamWawa »

Mam pewien problem, a mianowicie noszę się z zamiarem zakupu sprzętu takiego jak w temacie, no i moje pytanie, czy warto dopłacać do Ultra? Oczywiście wiem, czym różnią się od siebie oba modele i jakie są +/- Nie strzelałem z Ultra, więc nie wiem jak przekłada się sprawa dłuższej lufy na rozłożenie ciężaru, poza tym, czy na np. 3 pompkach, będzie duża różnica w celności na tym samym oczywiście dystansie. Ogólnie chodzi o to, który Wy byście wybrali :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:Ogólnie chodzi o to, który Wy byście wybrali
... HP-01 Ultra i pompował max. dwa razy ...

pmarek3 ma zwykłego i na jednej pompce do puszki , na 50m też strzelaliśmy. Dłuzsza lufa = większa sprawność energetyczna . Tyle , że to pistolet , to i tak dalej niż 20m strzelał nie będziesz ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Przemku, właśnie o to mi chodzi, czy Ultra to nie przerost treści nad formą- skoro w zasadzie 4 pompka jest zbedna ( przynajmniej na dystansie na którym strzela się z otwartych ), rozumiem, że będzie trochę mniejszy opad, ale i tak ja chyba max 2 razy ( no może 3 ) będę pompował.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:o to mi chodzi, czy Ultra to nie przerost treści nad formą-
No nie do końca ... dłuższa lufa = większa sprawność energetyczna na np. dwóch pompkach = mniejsze obciążenie systemu = większa żywotność i długowieczność.

Analogicznie ze zwykłym zorakim , tylko , że ciut mniejsza energia. Do strzelania do 20m 4J , to "świat i ludzie". Hogan ma zwykłego , tylko lufę dał dłuższą , żeby tłumik zamocować i jest git. I pompuje też max. dwie pompki ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jednak chyba zdecyduje się na zwykłego, pomijając wartości strzeleckie, wystająca lufa jakoś mi nie pasuje estetycznie :/
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

AdamWawa pisze:Jednak chyba zdecyduje się na zwykłego, pomijając wartości strzeleckie, wystająca lufa jakoś mi nie pasuje estetycznie :/
W standardowym modelu śrut będzie szybciej opuszczał lufę (krótsza).
Może to być istotne, jak będziesz chciał postrzelać do tarczy w ligowym PPn-ie.
Przy strzelaniu z dwóch łapek ten aspekt można pominąć.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Strzelam tylko z jednej ręki, a PPn jak najbardziej biorę pod uwagę, tylko niekoniecznie ja będę startował ;)
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.