Karabinek Match PCA

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Nie mam tarczy , qrcze nie wiem które to .Dajcie link do sklepu gdzie kupie prawidłowe do kpn10.
Do sklepu nie do druku ;)
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

Ile potrzebujesz ? , odstąpię ze swoich bo mam a kupisz sobie później u Hexera

http://strzelectwo.kimla.de/index.php?strzelectwo,100

Mam takie : 50szt - mogę odstąpić 25
http://strzelectwo.kimla.de/files/100/1305.jpg
I takie : 1000szt - mogę ze 150 podesłać
http://strzelectwo.kimla.de/files/100/1300.jpg

Trenuje na pojedynczych ale ligę będę strzelał na pięciopaku
FEG GPM-01
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

mirek123, PW i do przodu :mrgreen:
marassobi
Posty: 163
Rejestracja: 2011-01-24, 19:54
Lokalizacja: Slubice

Post autor: marassobi »

Gratuluję karabinka! Fajny sprzet.
mbs
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-06, 01:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: mbs »

zbisz41 pisze:Kupiłem takie cos w stanie ideał ....nada sie do puszek na 10 m?
Obrazek
Obrazek
Ładniutka zabawka.
Moje znacznie starsze - LGR
Pytanie jak by wyglądały w konkurencji bezpośredniej - może ktoś próbował?
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Pisz do Andrzeja. Za niecałe 30 złociszy masz 1000 w paskach po dziesięć tarczek na pasku.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Nie wiem czy można go zaliczyć jako prawdziwe Match PCA, ale z tego co poczytałem przez ostatnie kilka dni - to do nauki byłby w sam raz... tylko ten brak dostępności w PL :sciana:

Daisy Match Grade Rifle Model 753S

Z prawie bliźniaczym modelem Daisy 853 radzą sobie dzieci
Daisy 853C Loading.

Proszę o Wasze opinie odnośnie modelu 753... (najbardziej interesuje mnie czy dało by się z tego strzelać celnie do tarczy oddalonej o 10m i z lunetą o 50m... rekreacyjnie oczywiście)?

W USA kosztuje ok 200-250 USD, co mogło by dać w PL poniżej 1000 PLN za nowy karabinek PCA jednokrotnego naciągu :mrgreen:

Zastanawia mnie również pistolet Crosmana i jego tuning... ale to wielokrotne ładowanie jakoś mnie zniechęca... Crosman 1377 Tuning Oczywiście przy takim projekcie niewątpliwą zaletą dla mnie jako nowicjusza było by poznanie od środka jak to wszystko jest zbudowane i działa.

Pozwolę sobie również tutaj zapytać, może ktoś zna odpowiedź... czy można legalnie w PL wyprodukować karabinek PCA poniżej 17J? Czy są jakieś prawne ograniczenia? Mam świadomość że się nie znam, że nie potrafię, że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim się czegokolwiek nauczę itd... ale czy generalnie - jest to legalne?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Na 50 m z lunetą? "Maksymalna odległość strzelania 235 m". Tiaaa... 6 J. Da radę. ;^)

Ale na serio: Na 10 m dałoby się strzelać, zapewne większym ograniczeniem byłby strzelec, ale:

1. 200-250 USD to nie jest 1000 zł, bo dochodzą jeszcze koszta przesyłki, podatek, cło (i czas oczekiwania na cle)
2. Sprzęt firmy, która nie ma w Polsce serwisu? Który nawet w USiech jest "out of stock"? Serio chcesz się w to pakować?
3. Liczące się w zawodach firmy to Anschutz, Feinwerkabu, Hammerli i Walther (kolejność alfabetyczna). Moim zdaniem lepiej zainwestować w coś z ich produktów niż za rok wymieniać sprzęt, który w Polsce będzie potem ciężko sprzedać. Poza tym, nie dość, że łatwiej o ew. części to i fachowców (również amatorów) potrafiących je naprawić/poprawić jest u nas więcej.

Wiatrówka do 17 J nie jest bronią w/g UoBiA - możesz sobie robić ile chcesz. Licz się jednak z tym, że jak będziesz strzelać, ktoś nadgorliwy może wezwać policję, wiatrówka pójdzie "na testy" i jeśli się okaże, że strzela >17 J do zarzutu używania broni pneumatycznej dojdzie zarzut wytwarzania.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Na 50 m z lunetą? "Maksymalna odległość strzelania 235 m". Tiaaa... 6 J. Da radę. ;^)
Myślę , że chodzi o to, że jak się lufę podniesie pod odpowiednim kątem (45 stopni ?) to śrut doleci z wiatrem , nawet na 236.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Czyli po kolejnym tygodniu wertowania "internetów" wychodzi na to że trzeba trochę dozbierać, trochę pooszukiwać (małżonkę) i najlepiej na 50m tarcza kupić sprężynę typu HW 97 / HW 77...

No nic, poczekamy do przyszłego roku z tym, a z PCA zostanie zawsze HW 40 ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ale tak naprawdę to czego szukasz?
Pisząc w temacie o tarczowym PCA wychodziłoby, że wyczynowej wiatrówki do tarczy i tu najtaniej/najlepiej wychodziłoby FWB 300, a potem droższe matchówki PCA i CO2.
Do radosnej rekreacji bez martwienia się o dodatkowy szpej - dobra sprężyna i tu nie skreślałbym łamańców, bo celność porównywalna (przynajmniej na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym), a wygoda jednak na korzyść łamańców.
Do jak najszybszego zaczęcia trafiania na duże odległości to jednak PCP. Przy obecnych cenach karabinek PCP+pompka wcale dużo drożej od dobrej sprężyny nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Heh, no właśnie chyba sam się w tym już trochę gubię ;)

Zacząłem od karabinków PCA bo jakoś podoba mi się ten system w HW 40, takie PCP bez dodatkowych kosztów.
Jednak karabinku używał bym głównie do strzelania z lunetą na 50m - tarcza ale rekreacyjnie. (I tutaj trochę poszedłem offtopem - za co przepraszam)
Pytałem jednak w tym dziale aby dowiedzieć się czy Daisy 753 da radę celnie strzelać na 50m z lunetą...? :nieznaju:
Ale na dzisiaj nawet nie jest w PL dostępna, a ściąganie jednej sztuki z USA ryzykowne (że gdzieś zatrzymają po drodze itp) i nie opłacalne (koszt przesyłki wyjdzie prawie tyle co wiatrówka +ewentualne cła itp). W "militariach" sprzedają produkty Daisy, pytałem czy by mieli ten model ale na ten rok nie będzie, w przyszłości... też jakoś wiary mi brak.

PCP raczej odpada - tutaj koszty na pewno by mnie przerosły, bo poza karabinkiem i pompką będzie jeszcze pewnie sporo cennych akcesoriów, oraz fakt jak na ręczne pompowanie ludzie narzekają... jak by mnie naszło na coś poważniejszego to wtedy do przemyślenia.

Dlatego zacząłem zgłębiać temat sprężynówek. I tutaj widzę 2 opcje:
1) Kupić coś tańszego i strzelać te 50m tak żeby się zmieścić w tarczy 14cm (Hatsan 55/95, Slavia, HW 30).
2) Kupić coś droższego i strzelać te 50m tak żeby się zmieścić w czarne pole tarczy 14cm :mrgreen: (HW 77/97, może jeszcze coś wpadnie mi w oko)

Muszę to przetrawić wszystko do wiosny i zobaczymy co z tego wyjdzie. A może jeszcze pojawi się coś ciekawego na rynku.
Pewnie też w przyszłym roku założę ku temu osobny temat... Na dzień dzisiejszy staram się dowiedzieć jak najwięcej o sprzętach które gdzieś wypatrzę w czeluściach internetu ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

WooDeN pisze:Zacząłem od karabinków PCA bo jakoś podoba mi się ten system w HW 40, takie PCP bez dodatkowych kosztów.
[...]
PCP raczej odpada - tutaj koszty na pewno by mnie przerosły,
Po pierwsze, jeśli długie PCA, to tylko Walther LGM-2.
Potem długo nic i Anschutz 2001/2002 i FWB60x.

Po drugie - nie wierz, jesli ktoś Ci mówi, że strzelectwo to tanie hobby ;^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:strzelectwo to tanie hobby
... dobra proca 50 zł ... kamieni mnóstwo , tylko trza się pochylać .. :lol: ... a co by się nie kupiło , to 50m do tarczy to bardzo ambitny zamiar . Karabin , to nie jeden na to pozwoli i to tańsze spręzynki niskoenergetyczne również . Tylko czy umiejętności wystarczy ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63 pisze:Tylko czy umiejętności wystarczy ??
.. od tego trzeba było zacząć :mrgreen: