Sharp Innova 5,5mm

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Sharp Innova 5,5mm

Post autor: muarte »

Wiem Panowie że jest już dość dużo informacji na temat uszczelek do sharpika niestety jestem lebioda chciałem wejść na stronkę podaną przez Pana."citmaster" niestety nie otwiera mi się stronka a chciałbym dowiedzieć się na temat wszystkich uszczelek gdzie je dorwać.
Mogę nawet zapłacić jak ktoś podeśle mi pocztą w końcu taniej wyjdzie.
Mam następujący problem z sharpikiem, przy 4 pompce owszem strzeliłem ale przy kolejnej próbie napompowanie jest zerowy opór na dźwigni od pompki i słyszę jak powietrze ucieka przez pompkę,lufę.

Podejrzewam że padła uszczelka w zaworze pompki, ale nie jestem pewien bo jeszcze nie odkręciłem jej

Myślałem o dość dobrym uszczelnieniu Wiatrówki bo tak naprawdę bardzo mi się podoba ale wciąż nie wiem jak, mam tą wersje z plastikowa atrapa gwintu na tłumik wraz z ósemka, sprzęt rozebrany dzięki waszym radą, przez okrągłe 2 tygodnie normalnie lekturka i z każdym czytaniem coraz bardziej PCA się podoba.

Panowie czy moglibyście wpisać mi wszystkie uszczelki jakie są potrzebne?

I czy nie był by problem wyjaśnieniem mi bardziej jak można wyciągnąć popychacz śrutu bo robię jak jest w instrukcji ale nie chce mi wyjść.

Sprzęt potrzebny do strzelania max 50m więcej od niego nie oczekuje i tak by sie zmieścił chociaż do rozmiaru Tarczy 14x14

Poniżej zdjęcia sprzętu

http://zapodaj.net/3a7893f6dea03.jpg.html

http://zapodaj.net/10f60d35154aa.jpg.html

http://zapodaj.net/e5a5fc17b48a3.jpg.html


Pozdrawiam i Dziękuję za każda rade
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Muarte , ty chyba nie całkiem po polsku , więc nie wypada zaczynać od pouczania . Podstawową uszczelką , zawsze najbardziej zawodną , jest uszczelka zaworu zwrotnego współpracującą z kulką łożyskową / ? /. Zdarza się , że pod kulkę podejdzie jakiś " farfocelek " i powietrze tamtędy powraca z powrotem do pompki . Jeśli kilkakrotne powtórzenie pompowania nie usunie problemu to , niestety , trzeba rozebrać ten zawór. Błędem , powodującym powiększenie nieszczelności , jest nadmierne dokręcenie śruby utrzymującej uszczelkę . Stosunkowo miękka uszczelka wciska się w otwór śruby i odkształcając się , jeszcze bardziej rozszczelnia zawór . Dla poprawienia tego zaworu, trzeba delikatnie wydłubać uszczelkę i ją odwrócić , tak by kulka współpracowała ze świeżą krawędzią uszczelki i delikatnie dokręcić śrubę będącą jednocześnie prowadnicą kulki . Innych uszczelek , najprawdopodobniej nie trzeba wymieniać. Popychacz wyciąga sprężyna po przyciśnięciu zapadki .
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

Witam kolege i dziekuje za odpowiedź niestety, popychacz wciąż próbuje wyciągnąć ale coś nie idzie, trzymam cały czas zapadke w dół by wyszło i nic coś ją blokuje

Co do zaworu pierw musze go delikatnie odkręcić by nic nie zepsuć, jednak jak to nie problem chciałbym wszystkie rozmiary uszczelek z opisem gdzie je włożyć ewentualnie zdjecia,Kolejne pytanie czy lufa w plastikowej osłonie ma jakąś uszczelke?

Wiatrówka używana strzeliłem z niej dosłownie 2x i na tym sie skonczyło, co mnie nie zniecheca i bede dalej dążyć do tego by działała,jutro rano bede mieć imadełko to odkrece i dostosuje sie do kolegi rad może bedzie działać pozdrawiam

Dodam że wszystkie uszczelki zewnetrzne tzn. te które znalazłem są całe. Ale będąc sobą już wolałbym mieć wszystkie uszczelki w zapasie jak już niepomoże zabieg przez kolege polecany

Pozdrawiam jutro napisze jak mi poszło
Ostatnio zmieniony 2014-05-17, 09:35 przez muarte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

muarte pisze:Ale będąc Polaczkiem
...a co to ma znaczyć ?..
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

?? hmm ktoś poczuł się urażony czy co??

Jeśli tak to przepraszam chodziło mi o to że Polak(a przynajmniej ja) woli mieć coś w zapasie na wypadek jak by się zepsuło
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...wiesz, "Polaczek" to mocno pogardliwe określenie obywatela naszego kraju...mnie od razu odpowiednio ustawia...
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

green_thunder pisze:...wiesz, "Polaczek" to mocno pogardliwe określenie obywatela naszego kraju...mnie od razu odpowiednio ustawia...
Określenie w zasadzie używane tylko przez Polaków w stosunku do Polaków na ogół za granicą......taka ciekawa zależność. Ale kolega pisał o sobie, więc z założenia nie mógł mieć nic złego na myśli :P
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

dlatego przeprosiłem :(
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

OK., zobaczymy jak pójdzie nam dalej ;)
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

dziękuje za wyrozumiałość, Koledzy co mogę wypolerować? i myślałem jak wypolerować kartusz to dobry pomysł? czy jest jakiś sklep internetowy z oringami do sharpika co mnie najbardziej interesuje? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

[quote="muarte"]myślałem jak wypolerować kartusz to dobry pomysł? [/qu
Myślę , że możesz wypolerować co chcesz , pytanie co nazywasz kartuszem, bo jeśli myślisz o zbiorniku powietrza, to znajduje się on wewnątrz rury pompki i jego urody, po polerowaniu, nikt nie doceni . Jeśli coś warto spolerować w Sharpie , to płytkę w kształcie litery L w miejscu współpracy z trzpieniem uruchamiającym wypływ powietrza do lufy .
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

Witam kolegów, uciekł mi oring co kieruje powietrze ze zbiorniczka do lufy, jak już rozebrałem wypolerowałem dosłownie to co sie dało, czy coś dało? hmm w sumie bez problemu można pompować 10x i nawet więcej ale po co? by mi korpus pękł? niema sensu, wystarcza napompować do 2-4 razy i można spokojnie strzelać, jak zrobi się cieplej zrobię tarczki i cele może jakiś filmik wrzucę,Póki co Bardzo dziękuje za wszelkie rady

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jeśli pompujesz bez problemu 10 razy toś Ty " Pieroński Górnik ", albo Ci powietrze wieje każdą dziurą . Ja mam problem z dopięciem 5 - tej pompki .
Ostatnio zmieniony 2014-05-17, 20:12 przez Filo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Włodziu bo Ty masz jeszcze karabinek dziewicę ... :P :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

tylko raz spóbowałem do 10 pompek ale to nie dla mnie jakoś wole po 4 pompki i strzelic;D