Colt Single Action Army .45 firmy UMAREX

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Mc_iek ;) piękny filmik :mrgreen:
Jakbyś jeszcze był ubrany w kurtkę jeansową ;) wyglądał byś jak traper z dzikiego zachodu :mrgreen:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Kurtki z Dżinksa nie mam. Ino skórkowaną z Biedronki, ale za zimno na nią. Prawdziwego westerna nakręcę jak będzie ciepło. :mrgreen:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Z Dżinksa..... znaczy

Obrazek

?
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Ała...

:czerwonakartka:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To takie wspomnienie z dzieciństwa. :> Zimową porą widywałem wtedy jedną panią, na eleganckie okazje ubraną w podobne wdzianko.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Prawdziwi, nie "westernowi" traperzy właśnie w czymś takim chodzili, w ogóle ubierali się na cebulkę, bo na prerii musieli mieć wszystko ze sobą. Te różne eleganckie kamizelki i koszule to bujda, pozwolić sobie na to mogli tylko ci, co mieli rancza, czy też inne stałe kwatery. To oczywiście moje subiektywne mądrzenie się. Howgh...powiedziałem...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:(...)To oczywiście moje subiektywne mądrzenie się. Howgh...powiedziałem...
Ależ oczywiście tak właśnie było. :mrgreen:

Dla tego "prawdziwymi mężczyznami" bywamy tylko w wolnych chwilach...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Wersja z gwintowaną lufą na śrut 4,5mm już jest za oceanem. Kooperacja Umarexa i Air Venturi pod wspólną nazwą: John Wayne Duke Colt SAA. Wersja gładkolufowa naturalnie także jest dostępna na kulki BBs

http://www.replicaairguns.com/posts/201 ... op-re.html
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ten " John Wayne " , to cenkę podwyższy . :cry:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Raczej Air Venturi & DUKE, który ma prawa do wizerunku, a nawet podobieństw i skojarzeń z Johnem Wayne'em :cry:
Ehhh ... :smutek:
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Wszystkie wersje "John Wayne" są droższe o 40$. Ten rewolwer jest już w wersjach 4,5mm, 5,5mm, 6mm, z lufami gwintowanymi i nie. Pewnie niebawem pojawią się wersje "Wyatt Earp" (lufa "8), "Billy the Kid" (lufa "4)... Amerykanie mają szmergla na punkcie swoich legend, więc jak nic UMAREX & Co. zagospodarują to poletko.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ale te ceny:!
Nawet na amerykańskie i brytyjskie warunki są horrendalnie wysokie.
Osobiście wolałbym Naganta, albo Webleya. 200 funtów za Webley Service Revolver (Mk IV/VI) to chyba przesada za wersję gładkolufową. U nas i tak niedostępną. Nagant zaś, też gładkolufowy, produkowany przez WinGun'a działa na tej samej zasadzie, co Dan Wesson - ten sam system zerżnięty z ASG. :-?
Pewnie się na dmuchawki "przesiądę" , albo znów marudzić zacznę :|
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dlatego trzeba Gletcher'a kupować. Są różne półki a czasem krzyż mnie boli przy schylaniu...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dlatego trzeba Gletcher'a kupować. Są różne półki a czasem krzyż mnie boli przy schylaniu...
Z wiekiem musisz kupować z coraz wyższej półki ? Poczekam , żeby zobaczyć co będziesz wyprzedawał jak skończysz stóweczkę . :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Gletcher to praktycznie dokładnie to samo, co WinGun, Panie Komendancie - jedyną różnicę, jaką zauważyłem, to napisy na replikach. Nie zdziwiłbym się, gdyby i fabryka była ta sama. Faktem jest, że opieram się wyłącznie na zdjęciach i filmach. Cenowo wypadają podobnie, z lekkim upustem u WinGun'a. Podobnie ma się się sprawa z Dan Wessonami i WinGunami - są tacy, którzy uważają, że te "ewidentnie skośnookie" są lepsze, bo tańsze, tak samo solidnie wykonane i większy dostęp do części zamiennych posiadają. Jak się okazuje pasujących również do Wessonów. Sam uważam, że atrapy nabojów WinGun'a są lepsze od wessonowskich, a pasują i tu, i tu :D
Po ostatniej, trwającej jeszcze dziś wyprzedaży (minus VAT), w kolterowskich sklepach, spodziewam się niebawem atrakcyjniejszych cen na tablicy i wiadomym serwisie aukcyjnym. Może się coś da ustrzelić :? :! :?