Artemis PR900W

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

l_cwil
Posty: 47
Rejestracja: 2016-02-29, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: l_cwil »

green_thunder, :oops:
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

https://www.youtube.com/watch?v=wEgt41AJaU4

l_cwil-wypadki chodzą po ludziach i tyle- a wiedza o zagrożeniu powala unikać go.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ostrzegać zawsze warto , a schodząc po schodach warto uważać . :mrgreen:
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Bezpieczne schodzenie po schodach jest praktykowane przez miliony ludzi codziennie -ale bywają wypadki jak u znajomego- najpier on spadł łamiac reke-2 dni później córka -bo schodziła na rolkach a teraz żona... nikt nie wie dlaczego :) 3 osoby z gipsem w ciągu pół roku :)
l_cwil
Posty: 47
Rejestracja: 2016-02-29, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: l_cwil »

javiki, racja :) Nie myślałem że do tego się dogrzebiesz :) Dlatego wciąż się waham przed zakupem PCP. "Wiesz jak to działa i dlatego nie bawisz się tak dobrze jak powinieneś" - tak mówi mój kumpel. Ale jak widać trzeba mocno przywalić... W strzelectwie raczej butla tak nie upadnie... Aczkolwiek respekt trzeba mieć.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

javiki, pechowiec to i palca w dupie złamie :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

javiki, pechowiec to i palca w dupie złamie :)
Co gorsza , we własnej . :oops:
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

;-)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ludzie,najzwyczajniej trzeba uważać i tyle ! Wszystkie te wypadki to czynnik wywołany przez ludzką nieuwagę/głupotę/bezmyślność być może przez pech/niefart.To że mamy do czynienia z gazami nie znaczy że zaraz mamy spisywać testament,bez przesadyzmu.Ale fakt uwagę zawsze warto zwrócić na bezpieczeństwo.
Patrzeć do kiedy mamy legalkę butli.
Uważać przy nabijaniu kartusza.
Przewożąc butlę mieć ja odpowiednio zabezpieczona przed przemieszczaniem po pojeździe.
Używać sprawnych przetoczek itp.
Butle przechowywać w odpowiednio bezpiecznym miejscu.
Zwracać uwagę na stan techniczny kupowanych akcesoriów.

Jak coś pominąłem to proszę dopisać...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Michał pisze:Jak coś pominąłem to proszę dopisać...
Nigdy nie uda się dopisać wszystkich możliwości ograniczających naszych bliźnich . Zawsze znajdą jakąś furtkę by " odpalić fajerwerka ". :D
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

"Poczytaj jeszcze o bezpieczeństwie butli. Wiele osób woli jednak pompki."
Tyle napisałem-nic więcej. Każdy ma prawo chcieć wiedziec lub nie. Ja tam nie straszę bez sensu-bo ani ze mnie praktyk, ani doświadczony strzelec. Wiem co nieco-jestem inżynierem i sam takie rzeczy projektowałem. PCP nie ma się co bać -tyle że trzeba mieć świadomośc zagrożeń-żeby je minimalizować.
Ja bym chciał PCP - ale na pewno na dzić-mając 2 bąble w domu, mieszkając w bloku-nie miałbym butli. Pompowanie prawdopodobnie nie jest lekkie-ale ja często coś pompuję -C2100, materace, rowery i jakoś daję radę :) Oczywiście jako ktos kupi FAC gdzie ma 10 strzałów z kartusza -to sząłu nie ma, ale jak ma 4,5mm i 100-200 strzałów w limicie- to ..noproblemo :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze:"Poczytaj jeszcze o bezpieczeństwie butli. Wiele osób woli jednak pompki."
Tyle napisałem-nic więcej. Każdy ma prawo chcieć wiedziec lub nie. Ja tam nie straszę bez sensu-bo ani ze mnie praktyk, ani doświadczony strzelec. Wiem co nieco-jestem inżynierem i sam takie rzeczy projektowałem.
Skoroś sam takie rzeczy projektował, toś jednak praktyk. Może więc lepiej opisać wnioski, do których doszedłeś? Na podstawie własnego doświadczenia, nie tylko przykładów z internetu.

Również jestem inżynierem, ale pneumatyką od strony użytkowej zajmuję się tylko ze względu na PCP. Mam parę swoich własnych sposobów, np. na ładowanie kartusza, ale w gruncie rzeczy błądzę po omacku i chciałbym też usłyszeć coś od fachowca. :roll:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

javiki pisze:Ja bym chciał PCP - ale na pewno na dzić-mając 2 bąble w domu, mieszkając w bloku-nie miałbym butli.
Argument nieco od czapy. Masz dwójkę dzieci i wiatrówki. Prawdopodobieństwo, że coś wymyślą z wiatrówką, jest bardzo podobne do tego, że coś wymyślą z butlą. Jedno i drugie musi być zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem, a młodzież świadoma zagrożeń. To że wiatrówką mogą sobie same krzywdę zrobić, a butlą rozwalić jeszcze ścianę do sąsiada, też jakoś mnie nie przekonuje. Bardziej przejął bym się dzieckiem niż ścianą. Inna sprawa- masz w domu prąd, gaz? Wiesz co może się stać? A są tacy którzy używają w domu butli propan-butan na co dzień.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

witeg pisze:....są tacy którzy używają w domu butli propan-butan na co dzień.
Otóż to właśnie....a w przypadku dzieci to zapałki są niebezpieczniejsze. :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Źle napisałem -nie projektowałem samych urządzeń na powietrze sprężone. Projektowałem i były wykonywane różne elementy zabezpieczające -np do ochrony przed ewentualnym problemem/wybuchem. Stąd tylko taka uwaga -bo trochę o wypadkach poczytałem.

Ja tylko wrócę do początku-proponowałem koledze poczytać o bezpieczeństwie butli-jak to robić aby było bezpiecznie. Sam nie zdecydowałbym się na butlę z powietrzem- bo na dzisiaj tak uważam.
Mam w domu instalację gazową i termy z palącym się gazem. Mam tez czujniki CO, dymu i gazu. Wszędzie gdzie mogę nie mam otwartego ognia -ale mam kuchenkę gazową.
Dbam o czystość dysz i szczelność instalacji -tyle.
Jeśli chodzi o butlę -dużej nie miałbym jak i gdzie przechowywać-aby czuć się bezpiecznie.
A mniejsze -zawsze istnieje ryzyko jakiegoś wypadku -którego ja wolałbym uniknąć. Tyle. Bez żadnych uwag że wszyscy tak powinni robić.

Na pewno nie kupiłbym jakiejś domorosłej przeróbki od niewiadomo kogo na PCP -bo to bez sensu ryzyko dla mnie. Tak jak sam nie brałbym się za wyciąganie sprężyny w zwykłej wiatrówce- bo nawet nie mam warsztatu -a robienie na kolanie w pobliżu dzieci nie ma sensu. Mogę użyć śrubokręta i coś rozkręcić- ewentualnie papierkiem sciernym pomiziać. :)
Wiele osób używa sprężonego powietrza i nic się nie dzieje. Wiele osób nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa i nic się nie dzieje. To fajnie-bo inaczej by ludzi było mniej.