Evanix Sniper

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Nie znacie się, wygląda kosmicznie, więc na pewno tak samo strzela. :lol:

Tak na poważnie, czekamy na testy ;)
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Powodzenia w rozwiercaniu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Odnośnie rejestracji FAC'a nie powiedziliście nic nowego. Jednak nie można tak sobie kupić FAC'a i iść na Policję go zarejestrować!. Musisz mieć pozwolenie. Ale ten temat nie w tym wątku.

Odnośnie Snipera to możliwe, że nie jest celny na początku. I jeśli się tak okaże w tej cenie (a sądzę że piszecie prawdę) to jest to klęska producenta. Nie mniej jednak wiem co można zrobić np. z Hatsana jeśli się nad nim popracuje więc wierzę, że i tutaj damy radę go poprawić.

[ Komentarz dodany przez: Rlyeh: 2014-10-17, 14:11 ]
Wydzielam wątek (pozwolenia) do osobnego tematu - na pewno komuś sie to przyda w przyszłości. A ten temat niech zostanie tylko dla Evanixa.
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=8144
Ostatnio zmieniony 2014-10-17, 14:11 przez RafalM, łącznie zmieniany 2 razy.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Co do wyglądu - lufka z minimum WKM- u 12,7 mm brakuje hamulca odrzutu :-) środek taki pistoletowy ale z filmów sf, końca nie komentuje bo widać. Aaaaaa co mi tam totalna kicha toć to paskudniejsze niż Fiat Multipla!!!
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mironTG pisze: toć to paskudniejsze niż Fiat Multipla!!!
Nie gadaj . Pierwsza wersja była tak brzydka , że aż piękna :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Filo pisze:
mironTG pisze: toć to paskudniejsze niż Fiat Multipla!!!
Nie gadaj . Pierwsza wersja była tak brzydka , że aż piękna :mrgreen: .
Całkowicie się zgadzam. Mi ten samochód też bardzo się podoba i świetnie się nim jeździ. Chciałem nawet kupić takowego, ale sprzedający chciał zbyt wiele :|
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Filo pisze:Nie gadaj . Pierwsza wersja była tak brzydka , że aż piękna
To fakt z przodu wygląda jak dwa kopulujące samochody ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

jimi krewetka pisze: To fakt z przodu wygląda jak dwa kopulujące samochody ;)
To może to mnie tak podnieca :D .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Zboczeńcy :!

Ale życzę powodzenia....chociaż mam kiepskie odszczucia...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez Nie ważna płeć, ważne są uczucia :mrgreen:
Edit:
"Zboczeni" w jakimś stopniu jesteśmy wszyscy - sensu largo.
OT: nawiasem - w skali Kinsey'a to ile Waść masz punkcików? :roll:
o skalę Cleckley'a boję się zapytać :|
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

No oki, namieszałem :-) Multipelką można było jeździć to i z tego ustrojstwa może da się zrobić ciekawy karabinek. Jednak ja zdania nie zmienię za taką kasiorę można kupić naprawdę super sprzęcisko i to takie którego nie trzeba poprawiać za następną kasiorkę.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Witajcie ponownie,

Z uwagi iż jakiś czas temu przyszedł do mnie Evanix Sniper chcę się podzielić z Wami moimi dotychczasowymi spostrzeżeniami na jego temat. Niestety z uwagi na jego porażające wady techniczne, muszę go w poniedziałek odesłać z powrotem - ale o tym napiszę.

1) WYGLĄD

Obrazek

Każdemu podoba się inna dziewczyna więc i tak będzie w tym przypadku. Osobiście wygląd oceniam na bardzo ładny, zwłaszcza z lunetą Hawke. Materiały z jakich został wykonany są bardzo dobrej jakości i za wyjątkiem dwóch rękojeści, które są wykonane z kiepskiego tworzywa. To troszeczkę psuje dla mnie jego wygląd jednak można sobie darować tą małą przypadłość.

2) REPETOWANIE (ładowanie peletki do lufy)

Cóż... postaram się być łagodny dla tego evanixa...ale udało mi się strzelić dokładnie 5 razy (słownie: pięć razy) po czym cały mechanizm repetowania się zaciął!. Nie można ani wyjąć magazynka, ani odciągnąć szyny ładowniczej. Po 5 strzałach jest koniec!. Zaraz dowiecie się że to nie jedyny problem. Na zdjęciu poniżej zobaczycie lekko odsuniętą szynę ładowniczą (nie wiem dokładnie jak się nazywa ten element więc będę wdzięczny jeśli mnie ktoś nakieruje). Pomijam w tym momencie fakt że już na tym zdjęciu jest już zacięta i dalej tej szyny już nie mogę odsunąć. Chciałem zwrócić Waszą uwagę na 2 czerwone kółka. W jednym zaznaczyłem mocowanie szyny do całego mechanizmu ładowania. Problem polega na tym iż mocowanie to za pomocą 1 śrubki ma luzy. Nie tylko luzy, ale i jest zrobione "za delikatnie". Gdzieś na YouTube widziałem jak ludzie wymieniają ten element na mocniejszy - nie dziwię się - idę o zakład że po jakimś czasie to pęknie. Dodatkową rzeczą jest fakt że po załadowaniu 5 razy na korpusie wiatrówki widać miejsce po uderzeniu szyny o korpus. Zaznaczyłem to 2-gim kółkiem. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Jednak to nie wszystko...

Obrazek

3) MAGAZYNKI

W tym przypadku nie można być łaskawym dla tej marki!. Magazynki to UTOPIA, PORAŻKA, WSTYD I HAŃBA. Ich jakość wykonania to okres wczesnego Gomułki u nas albo młodego Stalina i wczesnego ZSRR. Hatsan wypuścił NIEPORÓWNYWALNIE lepsze magazynki niż to COŚ!. A skoro Hatsan ( seryjny z pudełka ) ma lepsze to postarajcie sobie wyobrazić co to jest. Jednak po kolei - dostałem 2 magazynki w komplecie. Na dowód przedstawiam 2 pierwsze zdjęcia, które pokazują jak one wyglądają w przybliżeniu. Tworzywo sztuczne najpodlejszej jakości, formy wtryskowe gorsze niż za Związku Radzieckiego, każda część magazynku jest wykonana byle jak - na fatalnych maszynach wtryskowych. Jestem konstruktorem więc coś o tym wiem. Ale to nie wszystko. Oczywiście na początku nie zrażając się tym zacząłem wkładać peletki do magazynku. I co się okazało?. Pierwszy magazynek udało mi się naładować 4 peletkami - po czym się zaciął i przestał się obracać, a drugi załadowałem 2 peletkami po czym tak samo się zaciął........... I to był koniec.

magazynek nr 1.

Obrazek

magazynek nr. 2

Obrazek

OK. Postanowiłem je rozebrać by się przyjrzeć co mogło się stać. Oto co znalazłem w środku:

Na pierwszy rzut będęnek - jest wykonany poprawnie za wyjątkiem dziwnego małego wystającego sworznia, który wystawał ponad powierzchnię i wydawało się ,że to on może być przyczyną błędów. Delikatnie do zeszlifowałem pilniczkiem jednak to nic nie dało.

Obrazek

Idziemy dalej:

Tutaj widać jeden z elementów w środku magazynka. Jest to bardzo kiepskiej jakości odlew z podłego tworzywa. Dodatkową rzeczą jest iż widać że elementy te były odlewane podobnie jak się wykonuje modele plastikowe. Jeśli ktoś z was kiedykolwiek sklejał choć 1 model to wiecie że trzeba oderwać/odciąć każdy element z jednej formy. I tak jest w tym przypadku jednak nie tylko nie są one równo odcięte to są po prostu oderwane o wsadzone. Widać to doskonale na tym zdjęciu.

Obrazek

Oczywiście wszystkie zadziorki delikatnie wypolerowałem pilniczkiem a całość naoliwiłem - efekt?... Magazynek udało się załadować - to już postęp!. Jednak jak włożyłem go do Evanixa pierwsze załadowanie poszło prawidłowo po czym przy 2-gim nagle cały magazynek przeskakiwał do ostatniej peletki (10 tej w magazynku) albo nie przeskakiwał w ogóle!. I w ten sposób udało mi się strzelić tylko 5 razy... A mnie więcej razy trafił jasny szlag !.

A teraz może choć 1 słowo dobre. Strzelałem na odległość ok. 25 metrów i wszystkie peletki weszły w otwór wielkości 1 grosza. Czyli mniej niż 1 cm. Kolega wcześniej pisał że są bardzo niecelne -jednak po moim egzemplarzu nie mogę tego potwierdzić. I to jedyna rzecz, która mnie trzyma przy tym by jednak się pobawić w poprawkę tego Evana. Tak więc w poniedziałek odsyłam go - jednak z myślą by do mnie wrócił poprawiony albo inna sztuka. Jeśli chodzi o magazynki to muszę wykonać niektóre podzespoły u rusznikarza,tokarza czy zakładzie mechaniki precyzyjnej.

Jedno jest pewne - nie lubię się łatwo poddawać i tutaj (podobnie jak w Hatsanie) będę walczył o to by jednak te PCP strzelało. Nie mniej jednak wiatrówka w cenie 3400 zł za takie wykonanie jak seryjne - TO ABSURD!. Ta wiatrówka w takim stanie absolutnie nie jest warta tych pieniędzy i nie będzie. Producent jest winny tego, ze pracują non stop na wypuszczeniem nowego modelu - a nie pomyślą o poprawieniu tych co wypuścili.

Oto moja dotychczasowa opinia.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Szacun za upór.
Nie wiem czy Cię to pocieszy , ale na "Beżowym" jest temat o FWB 800 i też na nim wieszają psy za oszczędności przy produkcji. Mam wrażenie, że przez wtrącanie się księgowych do projektowania (po taniości i duużo plastiku) najlepsze konstrukcje już powstały, a nowe to tylko w manufakturach zapaleńców.

Piotrek
A ja mam motylka, nie muszkę.
mpp_mpp
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-26, 11:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiscki

Post autor: mpp_mpp »

Posiadam od jakiegoś czasu. Z celnością nie ma najmniejszego problemu (FAC, na 100 m właściwie każdy ląduje w czarnym na tarczy 14x14 cm). Natomiast magazynki - ze względu na "samonaciąg", są dość specyficzne i nie lubią każdego śrutu. Z 1.03 g nie ma problemu, ale już z 2.2 g (nadkalibrowy EXACT JUMBO BEAST) jest dość długi i nie do końca mieści się w komorze, przez co wymaga ręcznego pchnięcia, a i tak nie zawsze idzie i potrafi się przyciąć. Wtedy trzeba kombinować, ale jak wie się jak, to jest do ogarnięcia. Ogólnie bardzo fajna wiatrówka, osobiście nie mam się czego czepić. No może poza kolbą, która zostanie zamieniona na ręcznie struganą jak w L96. Po prostu trzeba się do niej przyzwyczaić i tyle.