Alternatywa do pompki pcp ?

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Bladerunner666
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 15:03
Lokalizacja: Olesnica

Alternatywa do pompki pcp ?

Post autor: Bladerunner666 »

Hej, witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Ostatnio noszę się z zamiarem zakupienia wiatrówki pcp (mam już kilka na co2), koszty mnie przerażają dlatego chciałbym je choć trochę zminimalizować. W związku z tym moje pytanie; dlaczego te cholerne pompki są tak drogie, czy nie można ich zastąpić tańszą alternatywą (może zwykła pompka do roweru z jakąś przetoczką czy cuś?) ?

Ewentualnie czy da radę z butli paintballowej ładować po jakichś modyfikacjach bo posiadam takową ?

Będę wdzięczny za wszelkie pomocne rady. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

Ok. Ujmę to tak... ile mniejwięcej atmosfer bijesz do koła w samochodzie gdy podjeżdżasz na stację kompresorem? 2,2 -2,4 bar - i w sumie jak bijesz to koło pompką ręczną to nieźle się trzeba namachać ... a teraz weź pod uwagę że kartusz w PCP to 20-300 bar/atmosfer (wiem wiem że przecyzyjnie bary i atmosfery nie są równie, ale w przybliżeniu). Stąd cena.
A jak chcesz się bawić w przetyaczanie z butli paintballowej to czy nie lepiej kupić po prostu butlę z przetoczką i ją napełniać. Tylko tu pamiętaj aby sprawdzić gdzie w swojej okolicy masz miejsce które nabija butle powiedzmy do 200-350 barów (zależnie od kartusza i wiatrówki) - a uwierz mi ... nawet w większych miastach nie jest z tym aż tak łatwo.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Mam pompkę PCP i to najtańsza marka Bull :D ....spokojnie człowiek po zawale i operacji kręgosłupa da rade napompować ....jakieś 5-7 minut dymania :
- pompuje 30 razy ....minuta przerwy ....30 /minuta i 30/minuta w sumie od 100-do 200 bar kartusz średni , nie porównywałbym tego do pompowania auta :mrgreen:
nie jest lekko ale da sie .....tylko po pompowaniu trzeba po prostu dychnąć ;)
Jednak jeśli chcesz dziś kupić pompkę to raczej odradzałbym , najtańsza i z zasady zawodna kosztuje 700 PLN, lepsza koło 1000 PLN , spokojnie w sieci kupisz nawet nowy zestaw przetoczka + butla 300/450 Bar butla to jest tylko pstyk i pełny kartusz :upp:
Bladerunner666
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 15:03
Lokalizacja: Olesnica

Post autor: Bladerunner666 »

wiatq pisze:Ok. Ujmę to tak... ile mniejwięcej atmosfer bijesz do koła w samochodzie gdy podjeżdżasz na stację kompresorem? 2,2 -2,4 bar - i w sumie jak bijesz to koło pompką ręczną to nieźle się trzeba namachać ... a teraz weź pod uwagę że kartusz w PCP to 20-300 bar/atmosfer (wiem wiem że przecyzyjnie bary i atmosfery nie są równie, ale w przybliżeniu). Stąd cena.
A jak chcesz się bawić w przetyaczanie z butli paintballowej to czy nie lepiej kupić po prostu butlę z przetoczką i ją napełniać. Tylko tu pamiętaj aby sprawdzić gdzie w swojej okolicy masz miejsce które nabija butle powiedzmy do 200-350 barów (zależnie od kartusza i wiatrówki) - a uwierz mi ... nawet w większych miastach nie jest z tym aż tak łatwo.
Hmm, tak przypuszczałem, że nie da się tak łatwo tego obejść. Mam możliwość nabijania butli u znajomego, który ma wypożyczalnię sprzętu paintballowego ale to nie byłoby zbyt wygodne bo często go nie ma w domu i poza tym przydałby się dodatkowy kartusz a to kolejny wydatek także pompka chyba bardziej realna jest. No dobra ale jeszcze jedno pytanie laika mam, czym te pompki pcp różnią się dajmy na to od zwykłych rowerowych, że są tak wydajne, bo o wydajnośc chodzi tak?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Zobacz jak wygląda , to jest moja :mrgreen: ( taka mam )
https://youtu.be/KJfBB4mnGpY
Bladerunner666
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 15:03
Lokalizacja: Olesnica

Post autor: Bladerunner666 »

zbisz41 pisze:Zobacz jak wygląda , to jest moja :mrgreen: ( taka mam )
https://youtu.be/KJfBB4mnGpY
Ok, na pewno wygląda na bardziej zaawansowaną niż rowerowa (choć tejże nie rozbierałem nigdy :D ). Wysiłek mi nie straszny, mogę pompować, zawsze to większa niezależność niż z butlą.

To jeszcze kilka pytań; czy pompki pcp są uniwersalne do róznych modeli czy lepiej mieć np; hatsana jeśli mam wiatrówkę hatsana itd ?

Najprawdopodobniej właśnie kupię hatsana (bullboss) albo walthera rotexa, może kral arms puncher bullpup, jaka pompka do której ?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

To jeszcze ja pociągnę :mrgreen:
Pompki są uniwersalne , jest złączka i przykręcasz końcówkę do ładowania .
Tylko powiem jeszcze raz :
napompować raz kartusz ok , tylko ile strzałów z kartusza 70-100? Bo większy kartusz jak nadymasz to ci łapki będą trzęsły .
przykład z dziś ładna pogoda strzelałem kilka razy , chyba pięć razy dobijałem kartusz z butli , nie wyobrażam sobie tego pompką ....a mam dość wielką fantazję :noniemoge:
Bladerunner666
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 15:03
Lokalizacja: Olesnica

Post autor: Bladerunner666 »

zbisz41 pisze:To jeszcze ja pociągnę :mrgreen:
Pompki są uniwersalne , jest złączka i przykręcasz końcówkę do ładowania .
Tylko powiem jeszcze raz :
napompować raz kartusz ok , tylko ile strzałów z kartusza 70-100? Bo większy kartusz jak nadymasz to ci łapki będą trzęsły .
przykład z dziś ładna pogoda strzelałem kilka razy , chyba pięć razy dobijałem kartusz z butli , nie wyobrażam sobie tego pompką ....a mam dość wielką fantazję :noniemoge:
Dzieki za cierpliwość :) Hę, z tego co pamiętam w modelach, które mnie interesują kartusze wystarczają na od 100 - 150 strzałów, w zależności od modelu. Słyszałem, że to nie jest tak hop siup z tym pompowaniem i można się nieżle zmachać ale to i tak lepsza alternatywa niż butla chyba.

Ale ok, weżmy pod uwagę butlę, ile razy będę mógł z niej napełnić kartusz ?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Bladerunner666 pisze:Ale ok, weżmy pod uwagę butlę, ile razy będę mógł z niej napełnić kartusz ?
To zależy.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Bladerunner666
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 15:03
Lokalizacja: Olesnica

Post autor: Bladerunner666 »

Ślubek pisze:
Bladerunner666 pisze:Ale ok, weżmy pod uwagę butlę, ile razy będę mógł z niej napełnić kartusz ?
To zależy.
Sorki, stronka się nie wczytuje ale domyslam się o co chodzi, jaki kartusz, jakie ciśnienie itp. Hmmm chyba zadam pytanie konkretniej jak już się na jakiś konkretny model zdecyduję.
Awatar użytkownika
Grey
Posty: 25
Rejestracja: 2017-09-30, 21:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

re

Post autor: Grey »

Raczej polecałbym butle ,co do napełniana to hm :szukaj: ja mam taką sugestie że jak ktoś jest z małego miasta i niema punktu napełniania to proponuje się zapytać strażaków :mrgreen: tylko zawodowych czy nie byli by tak mili ( zazwyczaj są to mili i uczyni ludzie ) i mają odpowiedni sprzęt ( czyli kompresor 300 bar )
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Nie ma co dyskutować :D przewaga butli nad pompką jest porażająca .
Sam miałem pompkę i jak pisałem wyżej raz czy dwa razy na dzień można sie pokusić , oczywiście po pompowaniu raczej długa przerwa na uspokojenie :mrgreen:
Dodatkowo na dzień dzisiejszy można kupić butle 450/300 Bar poniżej 500 i przetoczkę w okolicy 200 co daje koszt pompki .
Myślę ze z 6 l butli kartusz wielkości AA400 można nabić z 50 razy do pełna i jeszcze z kilkanaście razy do prawie pełna ;) -nie liczyłem jeszcze opieram sie na kalkulatorze dostępnym w sieci.
Jeszcze jedna sprawa tańsze pompki często sie psuja , nie jest to jakaś wymyślna maszyna jednak rozkręcanie wymienianie oringów jest uciążliwe :oops:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Nie ma co dyskutować :D przewaga butli nad pompką jest porażająca .
Jeśli kulturysta łączy zainteresowania ze strzelectwem, to pompka jest racjonalnym rozwiązaniem. Przynajmniej "para" nie idzie w gwizdek , tylko w kartusz. A na poważnie, to jest rozwiązanie dla tych co stację ładowania mają daleko. Pod warunkiem, że skorzystają z rozwiązań pokazywanych na youtube i dołożą napęd.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Jeśli kulturysta łączy zainteresowania ze strzelectwem, to pompka jest racjonalnym rozwiązaniem.
... a jeszcze lepiej jak łączy to z pracą i wtedy w wulkanizacji pompuje ręcznie koła w TIR-ach :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Się śmiejecie, ale ja naprawdę nie rozumiem, dlaczego sprzęt na siłowniach nie spełnia żadnych pożytecznych funkcji - jakby te wszystkie rowerki, bieżnie, orbitreki podłączyć pod prądnice to przecież kupa prądu by była.
Przemek w Cekausie mógłbyś salkę fitnessu otworzyć, coby luftem wam te baniaki napełniały laski pragnące idealnej figury..... Byście mogli reklamować wasze powietrze niczym kubańskie cygara, że one niby ręcznie na damskim udzie, to wasze powietrze siłą damskich ud, a jak jeszcze pobór powietrza z salki to aromatyzowane ........