Jaki KARABINEK

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

JuKa
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 385
Rejestracja: 2017-01-23, 23:59
Lokalizacja: Lipinki

Jaki KARABINEK

Post autor: JuKa »

witam Wszystkich,
Mam WIELKI dylemat z odpowiednim wyborem kolejnego karabinka, do tej pory strzelałem/strzelam z wiekowej Slavi 631, strzelamy głównie ze szwagrami na spotkaniach rodzinnych - puchar ok 10 strzelań w roku. Nosiłem się z zamiarem kupna nowego karabinka, rozważałem Slavie, Hutsana i Weihraucha. Zależało mi na wiatrówce ze znikomym odrzutem i padło na HW30s (moc ok 8J waga 2.5 gk), w międzyczasie zgłosiłem udział w lidze i poznałem taki sprzęt jak FWB300s, Diana 75, Anschultz 380 itp. Te karabinki wyglądają naprawdę profesjonalnie.
Proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę,
Czy przy moim rodzaju strzelania - spotkania rodzinne + liga zakup cięższego i bardziej profesjonalnego (używanego) karabinka jest zasadny,
Czy jestem w stanie skutecznie strzelać z takiego sprzętu bez odpowiedniej odzieży?
(nie wyobrażam sobie gorącego, lipcowego popołudnia a my od stóp do głów w "zbroi")
Napiszcie co o tym sądzicie
pozdr
Jeszcze SLAVIA 631 a niebawem HW 30s, a właśnie że nie bo DIANA 75 :-)
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

Miałem Dianę75 , mam już 4 czy 5szt FWB300s .W poprzednich latach strzelałem bez "zbroi" - kupiłem ją teraz bo ciśnienie na wyniki jest.
Czy w zbroi czy bez wyniki mam bardzo zbliżone czyli średnia 82-85pkt.Czasami trafi się 86-89pkt.
Zbroja pomaga odciążyć kręgosłup-według zasady : spodnie trzymają postawę , kurtka trzyma karabin.
Moje FWB300s ma maksymalną wagę czyli 5,5kg i dlatego zbroja. (mam rozpiżdżony kręgosłup delikatnie :P )
Najważniejsza jest technika czyli znalezienie swojej postawy - jak mi to wytłumaczył jeden z "NAS" Rlyeh który się na tym zna najlepiej postawa ma być dobrana do siebie a najprostszy sposób to : jak boli jest hu...o . Żeby stać z karabinem ileś tam czasu nie może nic boleć.
Myślę , że to pomoże :
http://strzelambolubie.pl/aktualnosci/n ... yczny.html

Czyli : takie FWB300s jak najbardziej OK a "zbroja" jeśli uznasz ,że Ci pomoże .

Aha zbroje stosuje do treningów i strzelania ligowego - raczej nie ubieram się w zbroję jak strzelam w plenerze do kapselków :P
FEG GPM-01
JuKa
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 385
Rejestracja: 2017-01-23, 23:59
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: JuKa »

mirek123, bardzo dziękuję za cenną odpowiedź,
pozostało mi wybrać konkretny model i znaleźć dobre źródło używanych Match-ów:)

dzięki, pozdrawiam
Jeszcze SLAVIA 631 a niebawem HW 30s, a właśnie że nie bo DIANA 75 :-)
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

Nie wiem jak u Ciebie z mechaniką - umiejętnościami manualnymi itp..
Anschutz 380 nie miałem wiec się nie wypowiem.Na Dianie 75 poległem i musiałem się ratować u Senia.Zaś FWB300s rozbieram i konserwuje + składanie w około 5-6minut.
Polecam szczerze ten karabin bo można w nim podnieść energie na 10-11J i pobawić się na 25m - 40m.
Do tarczy również jest thebest bo do tego został skonstruowany.
Mój obecnie ma około 7,2J i nie planuje podnosić energii .
Kupisz za około 900-1000zł - pewnie troszkę wyświechtany wizualnie ale mechanicznie jest to karabin nie do zamordowania
Jak się zdecydujesz na FWB300s to w razie czego służę pomocą

np : http://allegro.pl/feinwerkbau-300s-fwb- ... 40699.html

A najlepsze -najliczniejsze źródło używanych fwb300s to :

http://www.egun.de/market/list_items.ph ... erkbau+300
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Trzysetka świetnie sprawdza się jako karabinek rekreacyjny. Celny, składny, niestraszne mu warunki atmosferyczne i serwis jest w miarę prosty. A standardowa energia pozwala celnie strzelać na 50 m przy dobrych warunkach pogodowych. Ogólnie polecam
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Szkoda bo mironTG sprzedał Haenel 312 w super stanie i też dobry do tego i owego :D
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

JuKa pisze: do tej pory strzelałem/strzelam z wiekowej Slavi 631,
Strzelałem kiedyś z pożyczonej slavki630 , zrobionej bodajże przez Hogana na tip=top.Energia 8J , tłumik i inne bajery w środku .Naprawdę bajecznie się strzelało ale mimo to i tak "wierzgniecie" było .
Najlepiej jak byś miał okazje wziąć do ręki takiego FWB300s - ale ostrzegam !!! może się zdarzyć tak , że później już nawet PCP nie będzie smakować .
Diana75 jest jeszcze bardziej uzależniająca - tam po naciągnięciu i naciśnięciu spustu nie dzieje się nic - po prostu śrut wylata z lufy i tyle. Spust jest lepszy od FWB300s.
Tyle ,że system skomplikowany więc trzeba sobie zdać sprawę ,że jak coś to trzeba będzie komuś (Senio) zapłacić za serwis.
Tak jak pisałem wyżej - polecam FWB300s .Jeśli kręci Cie tarcza na 10m to jeszcze długo a może i wcale nie będziesz lepszy od takiego karabinu.
FEG GPM-01
JuKa
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 385
Rejestracja: 2017-01-23, 23:59
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: JuKa »

Tak, na razie 10 do tarczy to dla mnie królewska konkurencja choć może to się zmienić zwłaszcza że FWB300 ma lekki zapas. Rozpocząłem poszukiwania tego karabinka i mam 7 tygodni bo w lidze zimowej jeszcze Slavka 631 pokaże wam na co ją stać:)
Dzisiaj trening na zewnętrznej i porównując z pierwszymi wynikami kolegów to raczej "co ja tutaj robię..."
Jeszcze SLAVIA 631 a niebawem HW 30s, a właśnie że nie bo DIANA 75 :-)
JuKa
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 385
Rejestracja: 2017-01-23, 23:59
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: JuKa »

witam
Po dzisiejszym 1-szym ligowym strzelaniu zacząłem szukać diopter do slavi 631, czy można taki znaleźć?
Jeszcze SLAVIA 631 a niebawem HW 30s, a właśnie że nie bo DIANA 75 :-)
marassobi
Posty: 163
Rejestracja: 2011-01-24, 19:54
Lokalizacja: Slubice

Post autor: marassobi »

Jeśli masz szynę by zamontować to pewnie znajdziesz pasujący. Pytanie tylko czy nie będzie droższy od karabinka...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ze znalezieniem dioptera nie powinno być problemu. Gorzej z muchą tunelową, a właściwie z dopasowaniem wysokości. :^/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

JuKa
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 385
Rejestracja: 2017-01-23, 23:59
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: JuKa »

Od kiedy jestem na forum to wyleczylem sie z HW30, teraz poluje na jakiegos Match-a, ze Slavki strzelam od 4lat i bardzo sobie chwale, podpis pod nikiem niebawem zmienię :-)
Jeszcze SLAVIA 631 a niebawem HW 30s, a właśnie że nie bo DIANA 75 :-)