Tytan gs 750

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

A to wiadomo kiedy się pojawią ? Przezorny zawsze ubezpieczony !!!! :chgw:
Najlepszy kaliber: Kaliber 45
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Macie jakieś kompleksy :? :yyy:
Piotrusiu :! Dożyjesz pewnego wieku ;) to sam zobaczysz :( (albo nie)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Starszy_Pan pisze: Piotrusiu :! Dożyjesz pewnego wieku ;) to sam zobaczysz :( (albo nie)

Powiem tak . Jak dostatecznie długo pożyjesz , to dożyjesz . W tym momencie nie wiadomo czego życzyć :P :D .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...no żesz we morde, jak ja nie lubie z blachi pić :yyy:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:...no żesz we morde, jak ja nie lubie z blachi pić :yyy:
...to coooo :? Znowu Grolsik z porcelanką??? :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem nabycia wiatrówki. To będzie mój pierwszy sprzęt. Przeznaczenie typowo rekreacyjne. Budżet do 400 PLN. Mam zamiar postrzelać do tarczek na działce. Może kiedyś się wybiorę na strzelnicę na Bemowo, bo mam tam rzut beretem. Kilka dni temu podjąłem decyzję o zakupie tytułowego karabinka. W tym wątku jest link do sklepu z, jak mi się wydaje, całkiem fajną ofertą.
Nie przestałem natomiast śledzić innych ofert. Sprzęt nie musi być nowy, ale nie chciałbym kupić czegoś zarżniętego.
Dzisiaj wpadły mi w oko dwie oferty ze znanego portalu aukcyjnego:
1. http://allegro.pl/wiatrowka-crosman-ben ... 09668.html - tutaj cena pewnie wzrośnie i mogę się nie zmieścić w budżecie.
2. http://allegro.pl/wiatrowka-hammerli-hu ... 43988.html

Co sądzicie o tych karabinkach?
Warto wchodzić w coś takiego, czy lepiej odpuścić i wziąć nowy sprzęt?

Dodam tylko że raczej preferuję osadę drewnianą, ale nie będę się przy tym jakoś bardzo upierał.
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
wojtektorr85
Posty: 19
Rejestracja: 2016-03-03, 17:38
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: wojtektorr85 »

Nie znam tych karabinów do których podałeś linki ale jeśli zastanawiasz się nad kupnem Tytana Gs750 to polecam Ci z czystym sumieniem. Sam niedawno przechodziłem przez kupno pierwszej wiatrówki, wcześniej strzelałem z kilku ale z Tytana jestem baaardzo zadowolony. W cenie do 400 zł kupisz go z lunetą Kandara 3-9x40. Może nie jest najwyższych lotów ale na początek całkiem niezła. Jedyne co planuję zmienić to montaż na niższy bo w gratisie dorzucają wysoki a jak dla mnie luneta mogłaby być niżej. Właśnie dziś byłem w terenie strzelałem na 40-50m z owego zestawu, efekty jak na moje oko bardzo dobre. Powiem tak, trafienie w zakrętkę od Kubusia z tego dystansu nie stanowi problemu :) Na tarczy o średnicy 14cm 80% trafień nie wychodziła poza 5. Dla mnie karabinek pierwsza klasa, ale to moje skromne zdanie niedoświadczonego wiatrówkowca.
Poniżej foto z mojej miejscówki, zdjęcie pstryknięte telefonem dlatego nie ładne ale cokolwiek widać :) Tarcza jest przyczepiona do krawędzi ostatniego kulochwytu, strzelałem z dachu auta.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-03-25, 20:45 przez wojtektorr85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

. Dla mnie karabinek pierwsza klasa, ale to moje skromne zdanie niedoświadczonego wiatrówkowca.

 
Dobrze, że piszesz "dla mnie"...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

wojtektorr85 pisze:Nie znam tych karabinów do których podałeś linki ale jeśli zastanawiasz się nad kupnem Tytana Gs750 to polecam Ci z czystym sumieniem. Sam niedawno przechodziłem przez kupno pierwszej wiatrówki, wcześniej strzelałem z kilku ale z Tytana jestem baaardzo zadowolony. W cenie do 400 zł kupisz go z lunetą Kandara 3-9x40. Może nie jest najwyższych lotów ale na początek całkiem niezła. Jedyne co planuję zmienić to montaż na niższy bo w gratisie dorzucają wysoki a jak dla mnie luneta mogłaby być niżej. Właśnie dziś byłem w terenie strzelałem na 40-50m z owego zestawu, efekty jak na moje oko bardzo dobre. Powiem tak, trafienie w zakrętkę od Kubusia z tego dystansu nie stanowi problemu :) Na tarczy o średnicy 14cm 80% trafień nie wychodziła poza 5. Dla mnie karabinek pierwsza klasa, ale to moje skromne zdanie niedoświadczonego wiatrówkowca.

Sam wielokrotnie polecałem Tytana GS750 , choć z wieloma zastrzeżeniami . Podstawowym problemem Tytana jest kwestia jakości lufy . O ile konstrukcyjnie jest to zupełnie nowy i przyzwoicie zaprojektowany karabinek , choć wymagający pieszczot rusznikarza , to w proponowanej cenie lufa musi być kwestią losowego trafu . Żaden producent nie będzie stosował selekcji jakościowej , w tej cenie produktu .
Awatar użytkownika
wojtektorr85
Posty: 19
Rejestracja: 2016-03-03, 17:38
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: wojtektorr85 »

green_thunder pisze:
. Dla mnie karabinek pierwsza klasa, ale to moje skromne zdanie niedoświadczonego wiatrówkowca.

 
Dobrze, że piszesz "dla mnie"...
Więc pytanie do doświadczonego strzelca... Czy wynik który opisałem z dystansu 50m jest nie do przyjęcia dla sprzętu za 400 zł? Myślę że jest.
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Filo, między innymi po Twoim opisie zdecydowałem się na ten karabinek. Później wyczytałem, że po jakimś czasie mogą być problemy ze sprężyną.
Tak jak pisałem w wątku powitalnym, im więcej czytam tym bardziej głupi jestem. 400 PLN to nieprzekraczalny budżet i sam już nie wiem co kupić.
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że w sprzęcie za te pieniądze trzeba zrobić minimum przegląd "0", a to też trochę kosztuje. Sam pewnie nie dam rady bo totalnie zielony jestem.
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze: choć wymagający pieszczot rusznikarza
... to ostatni "spec" do którego poszedłbym z wiatrówką ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Pytanie do doświadczonych kolegów ;)
Co myślicie o tym karabinku z drugiego linku?
Warto policytować, czy odpuścić?
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:.. to ostatni "spec" do którego poszedłbym z wiatrówką ...
Popatrz Przemku , jak się można samemu oszukać . Przecież ja pomyślałem o rusznikarzu od wiatrówek . :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piwko2 pisze:Warto policytować, czy odpuścić?
.. policytuj ... tak do 150-120 zł ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)